Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Gru 13, 2017 18:38 Zobacz posty bez odpowiedzi
Zmian karmienia?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
zen0171

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 20:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szkół na temat zimowego karmienia jest kilka.
Warto posłuchać co mówi na ten temat Tomasz Kajdzik, który zimą podaje owies.

https://www.youtube.com/watch?v=ahAEtM7gLZE&t=727s

A swoją drogą brawa dla Wiktora Furmana, za ciekawe filmiki.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kowalmm

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 21:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pisząc o przejściu na karmę zimową mam tu na.myśli gotowe mieszanki.Nie samą pszenicę czy z mieszaną z jęczmieniem.Myślę że te karmy są odpowiednio zbilansowane tak by zaspokajały gołębie w okresie zimowym.
Niegdyś zawsze sam coś kąbinowałem, dziś już tego nie robię.
Nie
wkic

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 22:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dajcie im plewy.
darek110284

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 5:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego wkic prosiłem o nie atakowanie nikogo w tym temacie . Jesli nie masz nic sensownego do powiedzenia to proszę abyś nie zasmiecał mi tematu. Nie wiem dlaczego tak tu jest że w kazdym temacie zawsze musi się udzielić ktoś kto tylko chce niesnasek sądzę kolego że nie podajesz plew swoim gołąbką więc poco taki wpis . Ja jestem dość czestym gościem na tym forum ale bardzo mało piszę właśnie przez takich jak ty, taki człowiek jak ja który się dopiero uczy tego sportu a nie jest to proste chciałby czasami poczytać coś wartościowego co pomogło by w hodowli, rozumiem że boisz się że tacy młodzi mogą zabierać cenne punkciki ale jeśli nie będzie młodych to prędzej czy później pzhgp będzie się staczać po rowni pochyłej w dół. Pomyślnie o tym co może znależć tu człowiek który myśli o założeniu gołębi? Bo ja osobiście wchodząc Tutaj widzę z reguły ataki na kilku Hodowców a merytorycznych i konkretnych wypowiedzi dotyczących hodowli raczej mało się spotyka a chciałbym to wiedzieć na forum Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych . Na całe szczęście są ludzie w oddziałach sekcjach którzy nie patrzą tylko żeby kogoś Zaatakować można ten czas spędzić przyjemnie wśród kolegów i tego wam życzę żebyście mieli kolegów wśród Hodowców .pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że nie uraziłem nikogo
Szpak65

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 8:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kolego darek. Tak naprawdę aby ci coś podpowiedzieć trzeba by znać twoją hodowlę tz kiedy wyprowadzasz pierwszy lęg , czy zaciemniasz młode bo takie gołąbki pierzą się jesienią po raz drugi i czas tego pierzenia się wydłuża itd .
Myślę że w większości dobrych hodowli gołąbki w czasie spoczynku są karmione gotowymi karmami sezonowymi i tu decyduje hodowca o ilości podawanej karmy . Z reguły jest tak że jak temperatura spada dajemy więcej jak sie podnosi mniej , samiczki aby zapobiegać ich parowaniu tak w sezonie lotowym jak i zimowym karmimy skromniej . Na rodzaj podawanej karmy ma też wpływ czy nasze gołąbki uczestniczą w wystawach . Spotykam sie z tym że hodowcy sami sporządzają karmę na okres zimy najczęściej jest to 1/3 jęczmienia 1/3 pszenicy i 1/3 karmy sezonowej . Jeden z kolegów napisał że karmi bardzo skromnie później na czas łączenia w pary i znoszenia jaj bogato a później do wylęgu młodych znowu skromnie . Czytałem opracowanie odnośnie takiego postępowania i wnioski były takie że jest to bardzo duży błąd bo w początkowej fazie karmienia młode są karmione bardzo ubogą papką To tyle ode mnie życzę cierpliwości i sukcesów . DL.
lukasz_n

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 9:16
PostTemat postu : Zmian karmienia?
Odpowiedz z cytatem

2 tygodnie w styczniu kuracja owsem dla oczyszczenia.
Ja mieszam zwykła karme ekonomiczna poł na pół z jeczmieniem w grudniu.
W trakcie łączenia dobra karma do zniesienia jajek, a potem znowu karma z jeczmieniem aby zgasic popęd aby spokojnie było w golebniku. Przed kluciem się jajek daje lepsza karme i dosypuje płatków owsianych. Gołebie szybciej dostaja papki.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 10:28
PostTemat postu : Re: Zmian karmienia?
Odpowiedz z cytatem

lukasz_n napisał:
2 tygodnie w styczniu kuracja owsem dla oczyszczenia.
Ja mieszam zwykła karme ekonomiczna poł na pół z jeczmieniem w grudniu.
W trakcie łączenia dobra karma do zniesienia jajek, a potem znowu karma z jeczmieniem aby zgasic popęd aby spokojnie było w golebniku. Przed kluciem się jajek daje lepsza karme i dosypuje płatków owsianych. Gołebie szybciej dostaja papki.

Witam.
Odnośnie tej kuracji owsem to nigdy nie stosowałem i zastanawia mnie jaka bedzie reakcja gołębi na sam owies w karmniku czy tracą sporo na masie czy do picia czysta woda? Co po tej kuracji co do wody jaka karma?
darek110284

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 11:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziękuję koledzy za sensowne wypowiedzi na pewno coś z nich skorzystam i zapraszam do dalszej dyskusji może jeszcze coś ciekawego dla siebie zarówno jak i inni hodowcy znajdą w tym temacie coś dla siebie . O owsie mowil mi również jeden z czołowych hodowców z moiego oddziału mowił żeby dawac go przy minusowych temperaturach. Na początku u mnie słabo go pobierały ale potem nie było problemu co do spadku masy to nie zaobserwowałem jakiejś radykalnej zmniany.pozdrawiam
lukasz_n

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 11:24
PostTemat postu : Zmian karmienia?
Odpowiedz z cytatem

Na pewno straca troche na wadze. Do wody podaje przez cały ten okres ziółka (Prawie całe dwa tygodnie, czystej wody tez musza sie napic)Columbine herbate i zioła na robaki z primy.Potem zbliża się czas łączenia wiec przechodze juz na karme rozpłodowa a przed samym łączeniem dosypuje drobnych oleistych aż zniosą jajka.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 11:50
PostTemat postu : Re: Zmian karmienia?
Odpowiedz z cytatem

lukasz_n napisał:
Na pewno straca troche na wadze. Do wody podaje przez cały ten okres ziółka (Prawie całe dwa tygodnie, czystej wody tez musza sie napic)Columbine herbate i zioła na robaki z primy.Potem zbliża się czas łączenia wiec przechodze juz na karme rozpłodowa a przed samym łączeniem dosypuje drobnych oleistych aż zniosą jajka.

Dzięki i Pozdrawiam.
darek110284

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 14:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Rozumiem że w momencie gdy podajesz owies rownież odrobaczasz gołębie i kiedy pozostałe kuracje . Pozdrawiam
lukasz_n

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 15:07
PostTemat postu : Zmian karmienia ?
Odpowiedz z cytatem

Potem badania a od tego potem wiadomo co dalej
darek110284

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 15:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja również robię badani i dopiero potem coś działam oczywiście jeśli trzeba. W poprzednim sezonie przekonałem się że nie ma co przesadzać z preparatami. W tym sezonie ograniczam podawanie czegokolwiek najbardziej jak się tylko da oczywiście uprzedzam komentarze że bez chemii się nie poleci coś dostaną. Może bardziej doświadczeni koledzy zdradzą jakie specyfiki :D są u nich w hodowli uważanych za niezbędne.
lukasz_n

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 16:47
PostTemat postu : Zmian karmienia ?
Odpowiedz z cytatem

Tu sie tego nie dowiesz.
Tu niktchemi nie uzywa, tylko natura.
Polecam ci tollisana . Jest tam na rzesistka,drogi oddechowe
grzyby.
darek110284

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 17:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

O tym właśnie piszę kolego że na tym forum to dość znacznej części kolegów zależy żeby się publicznie posprzeczać i udowadniać swoje racje tak jak pisałem przegladam to forum od kilku lat i większość postów to takie utarczki oraz reklamy ja wchodząc tu chciałbym poczytać np.o nowosciach w hodowli , a tu jest kilku kolegów o których myślę że coś wiedzą na temat hodowli gołąbków ale tak jak piszesz z reguły omijają takie tematy szerokim łukiem. Oczywiście nie można wszystkich wrzucić do jednego worka jak widzisz dość znaczna liczba kolegów przegląda ten temat ale niestety bez odzewu. A w mojej opini sezon lotowy jest tak wymagający że nie podając nic raczej nie możemy liczyc na szpicę . Mam kilku kolegów którzy zawodowo uprawiaja sport i bez pomocy suplementów sie nie da praktycznie każdy z nich tak mowi i sądzę że z gołąbkami jest tak samo w tych czasach. Ja u siebie używam bt amin forte i myślę że jest to dobry produkt oczywiście najważniejszy jest zdrowy rozsądek.pozdrawiam i zapraszam tych bardziej doświadczonych do dyskusji
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: