Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 12, 2017 18:10 Zobacz posty bez odpowiedzi
Schlief-Stiens - czy mozna wyhodować szybsze ptaki?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kedlaw

WysłanyWysłany: Sro Lis 29, 2017 10:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mnie również podobał się film zrealizowany przez Ciebie. Na przyszłość staraj się wycinać takie kadry jak hodowca pokazuje, że w jego gołębniku rozpłodowym jest alarm i inne zabezpieczenia przed złodziejami.
Niemcom by pokazał, że ma alarm ale Polakom trzeba aby nie przyszli i go nie okradli.
Poza tym jak się zna język można wszystkiego dopytać, a nie przez tłumacza. I do końca nie wiesz czy dobrze przetłumaczył.
Pozd. DL
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
siwy7

WysłanyWysłany: Sro Lis 29, 2017 14:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kedlaw jaki on jezyk zna ja ja ja. Zna kilka słów, zero akcentu. I dlatego ten wywiad taki marny. Bo nie zna jezyka i nie umie zadać konkretnyxh pytań no i nie rozumie co Niemiec do niego mowi. Kto cokolwiek zna Niemiecki przyzna mi rację.
mariusz2460

WysłanyWysłany: Sro Lis 29, 2017 16:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
Kedlaw jaki on jezyk zna ja ja ja. Zna kilka słów, zero akcentu. I dlatego ten wywiad taki marny. Bo nie zna jezyka i nie umie zadać konkretnyxh pytań no i nie rozumie co Niemiec do niego mowi. Kto cokolwiek zna Niemiecki przyzna mi rację.

coś mi się zdaje że siwy jesteś w błędzie on od kilku ładnych lat pomyka po różnych hodowlach na zachodzie więc język raczej ma opanowany coś wiem jeszcze ale jak będzie chciał to sam napisze
kslom

WysłanyWysłany: Sro Lis 29, 2017 18:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:

Przyjacielu...dlaczego Ty taki zgryźliwy jesteś? Co zrobił Tobie ten chłopak??
Po niemiecku potrafię powiedzieć Halt i tyle. Więc nie jestem w stanie wypowiedzieć się. Znam natomiast angielski i słyszałem jak autor postu posługuje się tym językiem. Myślę że jest bardziej komunikatywny w tym języku jak Ty kolego w języku polskim!!!! Sorki ale przeginasz.

WysłanyWysłany: Sro Lis 29, 2017 18:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Piękna hodowla i wspaniałe ptaki ,tylko po co jechać tyle drogi jak takie same są w Polsce u siwego 7,a i komunikacja dobra ,język do wyboru. :)
Ps.Uwaga hodowca nie włada esperanto :)
siwy7

WysłanyWysłany: Sro Lis 29, 2017 18:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego jesli nie znasz Niemieckiego , nie komentuj mojej wypowiedzi. Parę lat uczyłem się Niemieckiego więc wiem co piszę. A jeśli jego Angielski jest na tym samym poziomie co Niemiecki to tylko pogratulować.
Waldii79

WysłanyWysłany: Sro Lis 29, 2017 18:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy ty znów jesteś na haju , lingwista się znalazł oglądałam filmik znam trochę niemiecki i autor całkiem dobrze sobie radzi bez problemu się komunikuje więc daremne są Twoje komentarze.
gregor46

WysłanyWysłany: Sro Lis 29, 2017 19:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hallo kolego Siwy 7 , dlaczego tak negatywnie odnosisz , sie do röznych tematöw tu na forum ?? , kim jestes ze tak arogancko sie wypowiadasz , no chyba ze jestes naprawde b . dobrym Hodowco , i my ci nie dorastamy , do pempka , jesli tak jest to pochwal sie twoimy wynikamy . ps ja dobrze rozumie , i umie czytac po Niemiecku , zyje 40 lat w Niemczech , wiec moge podtwierdzic , to co pyta i möwi kol .Arek , jest do zrozumienia , on nie jest reporterem , ale to co robi jest ok . dobry lot gregor
cynik

WysłanyWysłany: Sro Lis 29, 2017 19:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy 7 ma dzisiaj zły dzień, widocznie coś Mu jednak nie wróciło...
rawiczanin

WysłanyWysłany: Sro Lis 29, 2017 20:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Arkadiuszu fajny filmik z wywiadem.Czekam na więcej.
Pozdrawiam
Arkadiusz_Maziarz

WysłanyWysłany: Sro Lis 29, 2017 23:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Akcent no cóż rzecz nabyta aczkolwiek nie bylem na egzaminie na uczelni zeby skupiać się na wymowie, kolego siwy jak chcesz to mogę Ci Hochdeutsch zaprezentować,

nawiasem mówiac skończyłem germanistyke z językiem angieslkim,więctroszke chyba umiem skoro dyplom dali i to nawet ze znaczkiem UJ. Nawet z pisania zawsze miałem 4,5 - 5 . Tak wiem poziom uczelni w POlsce jest fatalny ;)

A że nie przykladam uwagi do wymowy podczas gdy wazniejsze są dla mnie inormacje to inna kwestia,

Uczymy się robienia filmików prze to i tutaj tłumaczenia nie było wiele, z czasem napewno będzie lepiej, do tego dochodzi stres bo ja ani z kamerą ani z wywiadami do czynienia nie mam ;)

W dodatku nagrywaniem a także prowadzeniem strony czy kanału na you tubie zajmuje sie moja narzeczona która z wykształcenia jest prawnikiem a dopiero niecałe 2 lata temu dowiedziala sie co to gołąb pocztowy ;) Więc uczymy się ;)

I zapewniam ze znam więcej niż kilka słów :)

Dziekuje za rowniez mile komenatrze, moze są i troszkę naciągane bo błędów jest sporo ale odczegoś muszę zacząć :)

Pozdrawiam
kslom

WysłanyWysłany: Czw Lis 30, 2017 6:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
Kolego jesli nie znasz Niemieckiego , nie komentuj mojej wypowiedzi. Parę lat uczyłem się Niemieckiego więc wiem co piszę. A jeśli jego Angielski jest na tym samym poziomie co Niemiecki to tylko pogratulować.

Ja bym proponował zacząć od polskiego!!!!
Nie pisze się Niemieckiego, Angielskiego tylko niemieckiego, angielskiego itd. Poświęć się w zgłębianiu tajników mowy ojczystej.
Zasady gramatyczne języka polskiego są może i trudne ale jest to Nasz, ojczysty język.

WysłanyWysłany: Czw Lis 30, 2017 7:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kedlaw napisał:
Mnie również podobał się film zrealizowany przez Ciebie. Na przyszłość staraj się wycinać takie kadry jak hodowca pokazuje, że w jego gołębniku rozpłodowym jest alarm i inne zabezpieczenia przed złodziejami.
Niemcom by pokazał, że ma alarm ale Polakom trzeba aby nie przyszli i go nie okradli.
Poza tym jak się zna język można wszystkiego dopytać, a nie przez tłumacza. I do końca nie wiesz czy dobrze przetłumaczył.
Pozd. DL

Kedlaw - czy Ty kolego masz jakąś manię prześladowczą? Po jaką cholerę powielasz te stereotypy?
Przecież wystarczyło napisać, że kolega Arek robi fajną robotę i tyle w temacie, a nie głosić poglądy rodem z PRL-u.
zen0171

WysłanyWysłany: Czw Lis 30, 2017 7:20
PostTemat postu : Ze l
Odpowiedz z cytatem

Kolego Arku, dziękuje za Twoje merytoryczne podejście do hodowli i nie przyjmowanie poziomu dyskusji wiecznych malkontentów typu siwy7. Wyjdź z założenia, ze „psy szczekają a karawana jedzie dalej”.
Oczywiście widać ze uczysz się robić filmiki ale z pewnością przy Twoim zaangażowaniu każdy następny będzie lepszy. Normalni forumowicze z pewnością podziela się uwagami.
Pomysł nad płynnymi przejściami pomiędzy poszczególnymi sekwencjami, unikaj nagrywania jak przechodzisz z miejsca do miejsca, otwierasz furtkę itp. Chyba ze jest to zamierzone. Prezentując poszczególne golebie pokaz ich skrzydło, głowę, plecy, może oko np.Dając przebitkę ze zdjęciem.
(Sorry, za due litery tam gdzie nie potrzeba ale to urok pisania na produktach apla)
Kedlaw

WysłanyWysłany: Czw Lis 30, 2017 9:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mario1111 napisał:
Kedlaw napisał:
Pozd. DL

Kedlaw - czy Ty kolego masz jakąś manię prześladowczą? Po jaką cholerę powielasz te stereotypy?
Przecież wystarczyło napisać, że kolega Arek robi fajną robotę i tyle w temacie, a nie głosić poglądy rodem z PRL-u.

Szanowny Kolego mario 1111 nie mam żadnej mani prześladowczej. Mylisz pojęcia i radzę sięgnąć Ci do definicji, wówczas zrozumiesz, że mylisz pojęcia. Ja poprostu stwierdzam fakty.
Mam wielu znajomych co mieszkają w Niemczech i lotują.
Ale zapewne Ty wiesz lepiej. Ciebie hodowcy niemieccy przyjmują z otwartymi drzwiami i kuflem piwa.
Nie odpowiadaj mi już na mojego posta, bo bardzo mnie razi jak ktoś tu na forum napisze własne spostrzeżenia, a potem ,, bardzo modrzy" im dokopują.
Mogłeś napisać, że nie zgadzasz się z moją opinią, ale o mani prześladowczej pisać, to uważam za dużo.
Tak się składa, że dobrze pamiętam PRL. Jeszcze za tego okresu rozpoczynałem pracę i pamiętam jak to wyglądało.
Pozd. DL
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: