Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Gru 13, 2017 9:13 Zobacz posty bez odpowiedzi
GMP -TYPOWANIE SERI
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kuba97

WysłanyWysłany: Sro Lis 29, 2017 18:22
PostTemat postu : GMP -TYPOWANIE SERI
Odpowiedz z cytatem

"W przypadku gdy hodowca niezaznaczy golebi seryjnych to do mistrzostwa punkty zdobywa 10 pierwszych koszowanych" korzystający z zeg. tradycyjnych którzy nie zapisali golebi na osobnej liscie sami jakgdyby sie wykluczyli i nie biorą udziału W mistrzostwie GMP. Moje pytanie ,w poprzednim Reg.lotowo zeg.była wzmianka o zaznaczeniu golebi seryjnch ręcznie (ESK)
by ułatwić pracę rachmistrza.Czy to co nie jest zabronione jest dozwolone? Byc może czegoś nie doczytałem. Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
irek0414

WysłanyWysłany: Czw Lis 30, 2017 9:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W tym momencie Komisje Zegarowe na punktach powinny usiąść na tyłku i porobić te oznaczenia na listach przylotów.
Uważam że nie jest to zadanie dla rachmistrza a hodowcy, względnie komisji.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
AKCES

WysłanyWysłany: Czw Lis 30, 2017 9:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego a kiedy zmieniono Regulamin lotowo- zegarowy???
Pozdrawiam.DL
Kuba97

WysłanyWysłany: Czw Lis 30, 2017 15:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

AKCES napisał:
Kolego a kiedy zmieniono Regulamin lotowo- zegarowy???
Pozdrawiam.DL

25-11-2017 - masz w zakładce "Regulaminy" i tak jak wcześniej pisałem zastanawiam się czy można "wyeskowac" golebie typowanie na listach przylotu?
AKCES

WysłanyWysłany: Czw Lis 30, 2017 15:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzięki nie zwróciłem uwagi na datę
Pozdrawiam
D.L
AKCES

WysłanyWysłany: Czw Lis 30, 2017 16:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem cały regulamin lotowo-zegarowy i jak domyślałem sie Tobie Kolego chodziło o Regulamin GMP na 2018 rok. Bo w tym pierwszym nic na ten temat nie ma.W zegarach tradycyjnych sprawa jasna natomiast w ESK jest rożnie.W zależności od oprogramowania. Są programy ,które na wydruku pokazują kolejność wkładanych gołębi i tu rachmistrz zdecydowanie poradzi sobie z odpowiednim zaznaczeniem pierwszej 5 z pierwszej dziesiątki włożonej na dany lot a jeżeli lista zegarowa tego nie edytuje jak napisał Kolega wcześniej powinna to zrobić Komisja zegarowa na punkcie po otwarciu zegarów i wykonaniu wydruków ESK.
Pozdrawiam D.L
maciek_strag

WysłanyWysłany: Czw Lis 30, 2017 17:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że leży to w gestii i obowiązku hodowcy... Rachmistrz no cóż kwestia jaka umowa wiąże go z oddziałem... Jeśli należy to do jego zadań niech to robi... Super rozwiązaniem są za to zgrywarki tzw moduły... U nas w oddziale i chyba w całym okręgu kraków, i tarnów chyba również, wszystkie punkty wkładań posiadają takie zgrywarki... Przy drukowaniu listy wkładań moduł z kartą pamięci wpięty jest między zegarem a drukarką, dane zapisują się na karcie... podobnie jest przy wydruku listy przylotów... Później karta trafia do rachmistrza, który nic nie robi ręcznie tylko zgrywa dane... przede wszystkim szybko i przy tym udogodnieniu nie ma potrzeby znaczyć nic żadnymi literami ani w systemie, ani ręcznie, bowiem ten moduł sam wyłapie pierwsze 10 wkładanych gołębi z listy wkładań, i dosłownie nic nie trzeba robić... ani hodowca ani komisje ani rachmistrz... dzięki temu urządzeniu na prawdę zamieszania z typowaniem których jest niemało bo i gmp i inter i różnego rodzaju serie jest zdecydowanie mniej. Na prawdę super sprawa i stosunkowo niedroga... około 250 zł sztuka.
Kuba97

WysłanyWysłany: Czw Lis 30, 2017 19:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

maciek_strag napisał:
Ja uważam, że leży to w gestii i obowiązku hodowcy... Rachmistrz no cóż kwestia jaka umowa wiąże go z oddziałem... Jeśli należy to do jego zadań niech to robi... Super rozwiązaniem są za to zgrywarki tzw moduły... U nas w oddziale i chyba w całym okręgu kraków, i tarnów chyba również, wszystkie punkty wkładań posiadają takie zgrywarki... Przy drukowaniu listy wkładań moduł z kartą pamięci wpięty jest między zegarem a drukarką, dane zapisują się na karcie... podobnie jest przy wydruku listy przylotów... Później karta trafia do rachmistrza, który nic nie robi ręcznie tylko zgrywa dane... przede wszystkim szybko i przy tym udogodnieniu nie ma potrzeby znaczyć nic żadnymi literami ani w systemie, ani ręcznie, bowiem ten moduł sam wyłapie pierwsze 10 wkładanych gołębi z listy wkładań, i dosłownie nic nie trzeba robić... ani hodowca ani komisje ani rachmistrz... dzięki temu urządzeniu na prawdę zamieszania z typowaniem których jest niemało bo i gmp i inter i różnego rodzaju serie jest zdecydowanie mniej. Na prawdę super sprawa i stosunkowo niedroga... około 250 zł sztuka.

Kolego podaj namiary gdzie można to kupić!
maciek_strag

WysłanyWysłany: Czw Lis 30, 2017 19:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Obsługuje wszystkie systemy. Nie opowiadam bajek bo to sprawdzone. Kolego Kuba97 daj mi czas do jutra podeślę namiary. Firma która to robi jest bodajże z Nowego Targu albo Rabki Zdrój. Jutro dam namiary pzdr
kslom

WysłanyWysłany: Pią Gru 01, 2017 7:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dokładnie jest jak Kolega prawi. Cena trochę inna bo ostatnio było 250 + VAT. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to super sprawa.
Z informacji jakie uzyskałem od twórcy tego wynalazku to na punkcie potrzebne są dwie przystawki kiedy jest system Tauris.
Tauris potrzebuje innego programu tylko dla tego systemu. Pozostałe dopuszczone systemy konstantowania potrzebują jednej przystawki (np Vizion, AMC, Benzing, Bricon itp itd)
Ideałem jest tyle przystawek ile "matek" na punkcie wkładań.
Aha...bardzo ważne. Przystawka wykorzystywane jest do wgrywania spisu gołębi a co za tym idzie to można zdawać spisy "za 5 dwunasta" a nie na miesiąc przed wyznaczonym terminem.

WysłanyWysłany: Pią Gru 01, 2017 17:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nr kontaktowy 182068010 dzwonić w rozsądnych porach raczej w godzinach pracy.
Kuba97

WysłanyWysłany: Pią Gru 01, 2017 18:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

maciek_strag napisał:
Nr kontaktowy 182068010 dzwonić w rozsądnych porach raczej w godzinach pracy.

Dzięki kolego! POZDRAWIAM DOBRY LOT!
jedrula455

WysłanyWysłany: Pią Gru 01, 2017 19:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Po południu odwarcie zegarów i dane z karty wysyła się meilem a wieczorem jest już lista konkursowa.
Waldii79

WysłanyWysłany: Pią Gru 01, 2017 19:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pod warunkiem że nie ma w sekcji zegara tradycyjnego :-)
kslom

WysłanyWysłany: Pią Gru 01, 2017 19:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A ile zegary tradycyjne ugrają? Wiem, wiem ...są wyjątki ale one tylko potwierdzą regułę , ze złapią coś tam od połowy listy. Czołówka rzadko się zmienia
Pozdrawiam

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: