Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Gru 11, 2017 15:05 Zobacz posty bez odpowiedzi
Opłata za wstęp na wystawę Okręgową
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
CałaPrawda




Dołączył: 29 Lis 2016
Posty: 166
WysłanyWysłany: Sob Gru 02, 2017 12:04
PostTemat postu : Opłata za wstęp na wystawę Okręgową
Odpowiedz z cytatem

Koledzy, czy u was wstęp na wystawę okręgową jest odpłatny? jaka jest cena biletu?

Przecież Statut PZHGP jasno określa, że:

§ 10
1. Członek zwyczajny ma prawo :
a. wybierać i być wybieranym do władz i organów Związku przy spełnieniu wymagań wyszczególnionych w § 11,
b. uczestniczyć w zebraniach Związku,
c. korzystać z porad i pomocy w zagadnieniach związanych z hodowlą gołębia pocztowego,
d. nosić odznakę Związku,
e. uczestniczyć w wystawach organizowanych przez Związek,

Nie ma w tym paragrafie, wzmianki o opłacie!

Każdy członek powinien mieć darmowe wejście na wystawy gdyż płaci składki z których pewna część jest wydzielona na organizowanie wystaw!!!

Swoją drogą ciekawy jestem gdzie trafiają pieniądze z (biletów)?


Ostatnio zmieniony przez CałaPrawda dnia Sob Gru 02, 2017 14:29, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
ZbigniewM




Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 6
WysłanyWysłany: Sob Gru 02, 2017 13:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

w Okręgu PZHGP Zielona-Góra nie ma opłat za wstęp na Wystawię Okręgową.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
michalhuli@o2.pl




Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 161
WysłanyWysłany: Sob Gru 02, 2017 13:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

chlopie nie stac cie dychy rzucic na wystawe recę opadają....
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mirek2001




Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 1747
Skąd: Mazowsze
WysłanyWysłany: Sob Gru 02, 2017 14:42
PostTemat postu : Re: Opłata za wstęp na wystawę Okręgową
Odpowiedz z cytatem

CałaPrawda napisał:
Koledzy, czy u was wstęp na wystawę okręgową jest odpłatny? jaka jest cena biletu?

Przecież Statut PZHGP jasno określa, że:

§ 10
1. Członek zwyczajny ma prawo :
a. wybierać i być wybieranym do władz i organów Związku przy spełnieniu wymagań wyszczególnionych w § 11,
b. uczestniczyć w zebraniach Związku,
c. korzystać z porad i pomocy w zagadnieniach związanych z hodowlą gołębia pocztowego,
d. nosić odznakę Związku,
e. uczestniczyć w wystawach organizowanych przez Związek,

Nie ma w tym paragrafie, wzmianki o opłacie!

Każdy członek powinien mieć darmowe wejście na wystawy gdyż płaci składki z których pewna część jest wydzielona na organizowanie wystaw!!!

Swoją drogą ciekawy jestem gdzie trafiają pieniądze z (biletów)?

A SKĄD MASZ TAKIE WIADOMOŚCI ŻE BILETY BĘDO ?

_________________
Dążenie do prawdy jest cnotą :)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Stanisław




Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 773
WysłanyWysłany: Sob Gru 02, 2017 15:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Cała Prawda - a czy w tym paragrafie jest wzmianka, że na organizowane wystawy wstęp wolny? Wystawy poszczególne Oddziały organizują
na zlecenie Okręgu - Okręgowe jak i swoje Oddziałowe. Celem ogólnym jest popularyzacja gołębia pocztowego a co za tym idzie i nasze hobby. Ale nie bez znaczenia ma uzyskanie dochodu z organizowanej wystawy, dlatego dodatkowo organizatorzy wymyślają różnego rodzaju loterie fantowe itp. Gdy Zarząd Okręgu zleca organizację to częściowo dotuje Wystawę ale to nie pokrywa kosztów. Bardzo bogaty Okręg może sobie pozwolić / na wstęp wolny i polecić nie pobieranie przez organizatora/ ale większość Oddziałów chce zarobić i to słusznie bo wydatków jest multum. Dlatego takie stawianie problemu dla mnie jest nie zrozumiałe. Przeważnie bilet wstępu to 10 zł, kobiety i dzieci wstęp wolny.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
CałaPrawda




Dołączył: 29 Lis 2016
Posty: 166
WysłanyWysłany: Sob Gru 02, 2017 15:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Stanisław napisał:
Kolego Cała Prawda - a czy w tym paragrafie jest wzmianka, że na organizowane wystawy wstęp wolny? Wystawy poszczególne Oddziały organizują
na zlecenie Okręgu - Okręgowe jak i swoje Oddziałowe. Celem ogólnym jest popularyzacja gołębia pocztowego a co za tym idzie i nasze hobby. Ale nie bez znaczenia ma uzyskanie dochodu z organizowanej wystawy, dlatego dodatkowo organizatorzy wymyślają różnego rodzaju loterie fantowe itp. Gdy Zarząd Okręgu zleca organizację to częściowo dotuje Wystawę ale to nie pokrywa kosztów. Bardzo bogaty Okręg może sobie pozwolić / na wstęp wolny i polecić nie pobieranie przez organizatora/ ale większość Oddziałów chce zarobić i to słusznie bo wydatków jest multum. Dlatego takie stawianie problemu dla mnie jest nie zrozumiałe. Przeważnie bilet wstępu to 10 zł, kobiety i dzieci wstęp wolny.


Kolego Stanisławie, opłata za wstęp na wystawę dla członka PZHGP zgodnie ze statutem nie może być obowiązkowa! jedyną formą opłaty może być dobrowolna opłata (darowizna). Więc jeśli Członek PZHGP ma ochotę zwiedzić wystawę nie można go nie wpuść z uwagi na to, że nie chce zapłacić biletu! Przychylał bym się do pobierania opłat od osób zwiedzających wystawy a niebędących członkami PZHGP, oraz wystawców.

Jeśli w Okręgu/Oddziale brakuje pieniędzy na zorganizowanie wystawy to można podjąć uchwałę o składce celowej z której pieniądze zostaną przeznaczone na koszta związane z organizacją wystawy.

W ten sposób wszystko będzie zgodnie z prawem i skończą się podejrzenia!

Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
arti1982arti




Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 618
WysłanyWysłany: Sob Gru 02, 2017 15:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przeważnie za wstęp na taką wystawę jest pobierane 10zł kobiety z dziećmi gratis.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wiarus




Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 2935
WysłanyWysłany: Sob Gru 02, 2017 16:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Cała prawda kto w takim razie ma zapłacić za wynajęcie sali,o obsłudze nie wspomnę Święty Mikołaj :?:
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Stanisław




Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 773
WysłanyWysłany: Sob Gru 02, 2017 16:33
PostTemat postu : Wystawy
Odpowiedz z cytatem

Cała Prawda - nie wiem może źle interpretuję Statut ale moim zdaniem czym innym jest obowiązek a czym innym prawo. W tym przypadku każdy członek ma prawo uczestniczyć w organizowanej Wystawie a nie obowiązek. Skoro jakieś gremium ustaliło, że wstęp na Wystawę będzie płatny 10 zł, więc moja jest decyzja czy z tego skorzystam, obowiązku nie mam. Nie doczytałem czy faktycznie zabronione jest pobieranie wstępu od członków. Ale jeżeli nie ma wyraźnego zakazu pobierania pobierania opłat za wstęp, to gdzie problem. Byłem na Wystawach w trzech Okręgach ale jakoś nie chcieli mnie wpuścić bez opłaty. Nie wiem jak jest obecnie na Ogólnopolskiej a kiedy bywałem zawsze płaciłem. Brawo Zielona Gra. Pozdrawiam.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Kuba97




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 309
WysłanyWysłany: Sob Gru 02, 2017 16:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

michalhuli@o2.pl napisał:
chlopie nie stac cie dychy rzucic na wystawe recę opadają....

Po wchodzić jak szkoda dyszki? Przez okno też widać! 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
ZbigniewM




Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 6
WysłanyWysłany: Sob Gru 02, 2017 18:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Uczestniczyć w Wystawach nie znaczy mieć wstęp wolny. Uczestnictwo
znaczy wystawienie swoich gołębi.
Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
CałaPrawda




Dołączył: 29 Lis 2016
Posty: 166
WysłanyWysłany: Sob Gru 02, 2017 19:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Cała prawda kto w takim razie ma zapłacić za wynajęcie sali,o obsłudze nie wspomnę Święty Mikołaj :?:


Każdy z nas członków płaci składki, i z tych składek powinny być pokrywanie koszta związane z organizacją wystaw! Piszę o tym powyżej
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
CałaPrawda




Dołączył: 29 Lis 2016
Posty: 166
WysłanyWysłany: Sob Gru 02, 2017 20:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ZbigniewM napisał:
Uczestniczyć w Wystawach nie znaczy mieć wstęp wolny. Uczestnictwo
znaczy wystawienie swoich gołębi.
Pozdrawiam


Ciekawa interpretacja, idąc tym tokiem rozumowania to:

§ 10
1. Członek zwyczajny ma prawo :

b. uczestnictwo w zebraniach Związku,[/b]

też jest odpłatne? też u was się pobiera 10 zł?

Kolego natomiast jeśli Ty pobierasz od kolegów przed wejściem na wystawę 10 zł. to całkiem możliwe, że ktoś kiedyś złoży zawiadomienie do prokuratury z Art. 286. § 1. tj: Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Ciekawe jak prokuratura wtedy zinterpretuje nasz statut :)

Ale to już taka ciekawostka ;)

Pozdrawiam.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
CałaPrawda




Dołączył: 29 Lis 2016
Posty: 166
WysłanyWysłany: Sob Gru 02, 2017 20:39
PostTemat postu : Re: Wystawy
Odpowiedz z cytatem

Stanisław napisał:
Cała Prawda - nie wiem może źle interpretuję Statut ale moim zdaniem czym innym jest obowiązek a czym innym prawo. W tym przypadku każdy członek ma prawo uczestniczyć w organizowanej Wystawie a nie obowiązek. Skoro jakieś gremium ustaliło, że wstęp na Wystawę będzie płatny 10 zł, więc moja jest decyzja czy z tego skorzystam, obowiązku nie mam. Nie doczytałem czy faktycznie zabronione jest pobieranie wstępu od członków. Ale jeżeli nie ma wyraźnego zakazu pobierania pobierania opłat za wstęp, to gdzie problem. Byłem na Wystawach w trzech Okręgach ale jakoś nie chcieli mnie wpuścić bez opłaty. Nie wiem jak jest obecnie na Ogólnopolskiej a kiedy bywałem zawsze płaciłem. Brawo Zielona Gra. Pozdrawiam.


Tak jak Kolego napisałeś, każdy członek ma PRAWO i to prawo nie jest zależne od tego czy zapłaci 10 zł czy też nie! Ma prawo uczestniczyć gdyż płaci składki i jest członkiem PZHGP! Niewpuszczenie takiego członka który nie wniesie opłaty jest łamaniem jego podstawowych praw Statutowych!

Natomiast pobieranie takiej opłaty, będzie zgodne z prawem jeśli ta opłata będzie dobrowolna, oczywiście dotyczy to tylko członków PZHGP. Natomiast od osób niezrzeszonych, nawet należny pobierać opłatę :)

Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mirek2001




Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 1747
Skąd: Mazowsze
WysłanyWysłany: Sob Gru 02, 2017 21:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

CAŁA PRAWDA MYŚLĘ ŻE BURMISTRZ TEGO PIĘKNEGO MIASTA JAKIE ORGANIZUJE W TYM ROKU NAM WYSTAWĘ OKRĘGOWO W SP 4 BODAJ ŻE NIE BĘDZIE SĘPIŁ I SALE DA GRATIS .

A JAK BY NAWET DYCHĘ ZECHCIAŁ TO DAM WALDZIOWI Z RADOŚCIĄ ;))

_________________
Dążenie do prawdy jest cnotą :)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:    
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css