Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Gru 15, 2017 21:28 Zobacz posty bez odpowiedzi
REGULAMIN LOTOWO - ZEGAROWY DO ZMIANY!!!
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
CałaPrawda

WysłanyWysłany: Czw Gru 07, 2017 18:25
PostTemat postu : REGULAMIN LOTOWO - ZEGAROWY DO ZMIANY!!!
Odpowiedz z cytatem

Rozdział II – Uczestnictwo w lotach i obowiązki członków

1. Wszyscy członkowie zwyczajni zrzeszeni w PZHGP mają prawo do uczestniczenia w lotach organizowanych przez jednostki organizacyjne Związku w danym sezonie lotowym.
2. Hodowca chcący brać udział w lotach musi podporządkować się następującym zasadom:
a. lotować gołębiami tylko z gołębników posiadających aktualne współrzędne geograficzne,
b. zdobywać konkursy i nagrody tylko gołębiami własnymi przyswojonymi do własnego gołębnika,
c. zdobywać konkursy i nagrody gołębiami z polskimi lub zagranicznymi obrączkami rodowymi, na które posiada oryginalne karty własności, bądź zastępcze wydane przez Zarząd Główny PZHGP,
d. zdobywać konkursy i nagrody tylko gołębiami, które zaobrączkowane są
obrączką rodową o przepisowym rozmiarze, nie uszkodzoną, odpowiadającą wzorcowi przyjętemu przez Zarząd Główny PZHGP i wydaną przez Zarząd Główny oraz inne związki narodowe zrzeszone w FCI. Obrączka musi odpowiadać wzorcowi zatwierdzonemu przez FCI.
e. umożliwić kontrolę przylotu gołębi, zegarów oraz kontrolę antydopingową w każdym czasie, w trakcie trwania sezonu lotowego wydelegowanej Komisji przez Zarząd Główny, Zarządy Okręgów lub Zarządy Oddziałów,
f. w terminach ustalonych przez Zarząd Oddziału złożyć aktualny spis gołębi, który na dany sezon lotowy nie może ulec zmianie,
g. przedłoży do kontroli karty własności gołębi, karty zastępcze (duplikaty) lub upoważnienia wraz ze spisem gołębi. Na gołębie z obrączkami zagranicznymi wydanymi przez kraje zrzeszone w FCI oprócz kart własności należy przedłożyć Komisji Oddziałowej stosowne dokumenty świadczące o nabyciu tych gołębi od Hodowcy zagranicznego ( oryginalny rodowód podpisany przez Hodowcę lub pisemne potwierdzenie nabycia gołębia zawierające pieczątkę klubu zagranicznego ). Gołębie, na które hodowca nie posiada ww dokumentów nie mają prawa uczestnictwa w lotach,

Moje pytanie brzmi: Czy te obowiązkowe dokumenty świadczące o nabyciu gołębi od Hodowcy zagranicznego ( oryginalny rodowód podpisany przez Hodowcę lub pisemne potwierdzenie nabycia gołębia zawierające pieczątkę klubu zagranicznego ). Obowiązują na gołębie począwszy od tego sezonu tj : 2018 ? Czy też nie można lotować gołębiami które mają zagraniczne obrączki oczywiście razem z kartami, otrzymane lub zakupione w poprzednich latach? Jak wiemy prawo nie może działać wstecz !! Więc eliminacja z zawodów gołębi zagranicznych na które posiadamy karty własności to jakaś paranoja!!

W poprzednich latach Hodowcy PZHGP nie zdawali sobie sprawy, że będą potrzebować rodowody lub dowody zakupów gołębi zagranicznych ażeby mieć możliwość lotowania, wystarczył gołąb, obrączka i karta. To też nie można teraz żądać od Hodowców dokumentów w postaci rodowodów lub dowodów zakupu na gołębie z poprzednich roczników!!!

Konsekwencje tego zapisu w regulaminie to:

1. "Bałagan w gołębniku", chodzi mi o kwestie związane z zmienianiem par, lub przenoszeniem do rozpłodu takiego gołębia (bo co z nim zrobić?)

2. Eliminacja z zawodów gołębi zagranicznych które brały udział w lotach jeszcze w tym roku.

3. Hodowcy będą eliminować (zabijać) lub starać się sprzedać takie gołębie.

4. Niektórzy Hodowcy będą zapewne próbowali zdobyć rodowód na danego gołębia poprzez fałszowanie tego rodowodu.

5. Brak gołębia na spisie to też brak składki "lotowej"

Czy Zarząd podejmując decyzję o takim zapisie w regulaminie brał również pod rozważania powyższe argumenty oraz fakt że skażą w ten sposób zapewne kilka tysięcy gołębi na nihilizm?

Ostatnio zmieniony przez CałaPrawda dnia Pią Gru 08, 2017 6:30, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
czerwony23

WysłanyWysłany: Czw Gru 07, 2017 19:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Paranoja to mało powiedziane. Zastanawiam sie kto taką głupotę wymyślił. To co na mieszali w regulaminie w tym roku to rece opadają. 7 lotów do kategori osłabia nasza pozycje na olimpiadzie. Ewidentnie są tu jakieś rozgrywki przelane na regulamin. Nastąpiła zmiana na gorsze jak dlamnie to jakiś prywatny folwark. Brak racjonalności i logiki!!!!!!!!!!!!!!!!
jastrzab

WysłanyWysłany: Czw Gru 07, 2017 19:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam myślę ze w sezonie 2018 ustala zakaz ciągnięcia mlodych po zagranicznych golebiach dwa lata temu uzgodnili zakaz lotowania golebiami zagranicznymi oraz że nie będą wydawane dublikaty ciekawe co jeszcze wymyśla
Chodowca442

WysłanyWysłany: Czw Gru 07, 2017 20:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nikt tego nie wie.
cynik

WysłanyWysłany: Czw Gru 07, 2017 21:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czekajmy teraz, kiedy ZG zażąda od nas, członków PZHGP dokumentów poświadczających nasze pochodzenie co najmniej do dwóch pokoleń wstecz!
Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze! Tylko ile i gdzie one są?
Kolejna kłoda rzucana nam pod nogi! Ilu z nas zostanie i kto wtedy będzie utrzymywał ten Związek?
kslom

WysłanyWysłany: Pią Gru 08, 2017 6:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie wiem skąd taki lament w temacie. Moim zdaniem zapis w regulaminie ma na celu uchronienie PZHGP przed kompromitacją.
Nie jest żadną tajemnicą , że nielegalny handel obrączkami w Polsce ma się bardzo dobrze, zresztą nawet na forum jeden jegomość próbował coś sprzedać.
Może ktoś mi wyjaśni po co rzetelny, uczciwy polski hodowca ma kupować obrączkę zagraniczną? Po co?????
Domyślam się dlaczego niektórzy tak postępują, wystarczy wejść na allegro czy OLX. Tam jest odpowiedz.

WysłanyWysłany: Pią Gru 08, 2017 6:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy o co bijecie pianę, płacicie grubą kasę za gołębie i bierzecie gołębie bez kart własności i rodowodów. ?
czerwony23

WysłanyWysłany: Pią Gru 08, 2017 8:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Z tymi rodowodami i pieczątkami klubów to jest taka glupota że ciężko bronić tego pomysły racjonalnymi argumentami. Mam kilka gołębi które sam sobie przywiozłem oczywiście mam karty na te ptaki a nie mogę nimi lotować. Jedyny rodowód jaki jest to krótki zapis z tyłu karty. Myślę że takich hodowców jest wiecej. Idąc tokiem rozumowania obrońców tego pomysłu, trzeba zastosować ten zapis w regulaminie do gołębi z innych oddziałów. Przecież nasze obrączka PL też są podrabianeja. Proponuje wprowadzić obowiazek wystawiania rodowód do każdego gołębia podanego na spisie. Mam wrażenie że ktoś oderwał się od rzeczywistość. Proponuje żeby ZG zszedł na ziemię, bo po nosi ich wyobraźnia Brak jest rzeczywistych reform, poprawy statutu dostosowania regulaminów do obecnych czasow. Widać to choćby po sytuacjach, problemach opisywanych na forach. Nie da sie nie krytykować tego to jest po prost absurd!!!!!
prezes097

WysłanyWysłany: Pią Gru 08, 2017 8:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam,bardzo dobry zapis wreszcie skończy się handel zagranicznymi obrączkami,u mnie w oddziale mieliśmy problem ze sprzedażą naszych obrączek bo co niektórzy masowo sprowadzali sobie różne obrączki czy to polskie z innych oddziałów czy zagraniczne wprowadziliśmy opołatę dodatkową za gołębia na obcej obrączce wcześniej nie mogliśmy rozprowadzić w oddziale 7000tys.obrączek dziś nie mamy problemu z 11000 tys.Pozdrawiam i proszę nie siać zamętu .
hamajuma

WysłanyWysłany: Pią Gru 08, 2017 8:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kupiłem jednego DV ze wspólnego gołębnika i chciałem nim lotować. Mam tylko kartę własności. Mogę nim lotować czy nie? Jeśli nie, to ma przechlapane, bo nic po nim nie leci.
mirek2001

WysłanyWysłany: Pią Gru 08, 2017 8:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

prezes097 napisał:
Witam,bardzo dobry zapis wreszcie skończy się handel zagranicznymi obrączkami,u mnie w oddziale mieliśmy problem ze sprzedażą naszych obrączek bo co niektórzy masowo sprowadzali sobie różne obrączki czy to polskie z innych oddziałów czy zagraniczne wprowadziliśmy opołatę dodatkową za gołębia na obcej obrączce wcześniej nie mogliśmy rozprowadzić w oddziale 7000tys.obrączek dziś nie mamy problemu z 11000 tys.Pozdrawiam i proszę nie siać zamętu .

KOLEGO PREZES CIEKAWI MIE PO ILE MIAŁEŚ OBRĄCZKI JAK ROZPROWADZAŁEŚ 7000 A PO ILE MASZ TERAZ?

WysłanyWysłany: Pią Gru 08, 2017 9:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Napisz rodowód gołębia po ,,swojemu". następnie zrób uwagę że to tylko obrączka po zagranicznym gołębiu, Nikt nie ma prawa się przyczepić. Tamten co latał w zeszłym roku zabity , a obrączka założona na mojego.
cynik

WysłanyWysłany: Pią Gru 08, 2017 9:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeżeli wczytać się dokładnie w zapis Regulaminu, to punkty "c" i "d" wykluczają się z punktem "g"!
Widać wyrażnie, że punkt "g" został dopisany póżniej "na kolanie".
Jestem ciekawy, jak sprawy lotowania są regulowane przez FCI?
bogdan1111

WysłanyWysłany: Pią Gru 08, 2017 9:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam pewnie przepisy UNIJNE nie pozwalają inaczej i tak musi być :D :D
CałaPrawda

WysłanyWysłany: Pią Gru 08, 2017 15:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

prezes097 napisał:

Kolego rozumiem, że PZHGP tracił fundusze z uwagi na to, że Hodowcy kupowali obrączki zagraniczne i to należy zmienić! Jednak to nie może być powodem tego że teraz zabrania się lotowania gołębiami na obrączkach zagranicznych z poprzednich roczników!! Rozumiem, że ten przepis jest racjonalny jeśli obowiązywałby od 2018 r. bo kto teraz będzie kupował stare zagraniczne obrączki? Tak jak mówiłem wcześniej prawo nie może działać wstecz!!! Czy prawnicy parujący dla ZG tego nie wiedzą?

Regulamin jest stanowczo do poprawy!

Wystarczyłby taki zapis:
g. przedłoży do kontroli karty własności gołębi, karty zastępcze (duplikaty) lub upoważnienia wraz ze spisem gołębi. Na gołębie z rocznika 2018, oraz kolejnych roczników, zaobrączkowanych obrączkami zagranicznymi wydanymi przez kraje zrzeszone w FCI oprócz kart własności należy przedłożyć Komisji Oddziałowej stosowne dokumenty świadczące o nabyciu tych gołębi od Hodowcy zagranicznego ( oryginalny rodowód podpisany przez Hodowcę lub pisemne potwierdzenie nabycia gołębia zawierające pieczątkę klubu zagranicznego ). Gołębie, na które hodowca nie posiada ww dokumentów nie mają prawa uczestnictwa w lotach,

Ostatnio zmieniony przez CałaPrawda dnia Pią Gru 08, 2017 21:04, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: