Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Lip 04, 2020 18:25 Zobacz posty bez odpowiedzi
W co sie zaopatrzyć
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Szpak65

WysłanyWysłany: Sob Mar 03, 2018 8:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol bo latać trzeba umieć . Tak naprawdę to będziesz się tego uczył to końca życia . Gdy już po wielu latach myślisz że mało co może cię zaskoczyć to tak jak ja spotykasz człowieka co mówi ci takie rzeczy że by ci nigdy do głowy nie przyszły . I to w tym wszystkim jest najlepsze bo dzięki temu chcesz dalej lotować choćby nawet po to aby to sprawdzić . A na Twoje pytanie odpowiem tak . Najbardziej potrzebna ci jest cierpliwość i nie daj się zwariować wszem ogarniającej reklamie . Pozdrawiam .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kowalmm

WysłanyWysłany: Sob Mar 03, 2018 12:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To fakt iż dziś prawie każdy ma dobre gołębie.U większości hodowców nie ma już przypadkowych gołębi a z mistrzowskich hodowli.Co jednak dla mnie poza pochodzeniem znaczy dobry gołąb?One muszą pasować do mojego prowadzenia.Co do karmienia to zacytuję tu jednego z mistrzów:" dziś w dobie internetu, dostępu do wachowej prasy każdy ma dostęp do gotowych planów żywieniowych.Utrzymując ptaki w odpowiednim zdrowiu hodowca powinien zdobywać swoje 25% konkursów jeśli nie popełnia się błędów żywieniowych.Jeśli hodowca zdobywa swoje 25% i pomimo wszelkim staranią wydolność się nie poprawia znaczy to że trzeba sięgnąć po materiał z wyższej półki.Dziś niestety o takie ptaki coraz ciężej bo niestety ceny potomstwa wybitnych gołębi są coraz to wyższe.
By jednak móc ocenić posiadany przez siebie materiał dojść do tych minimalnych 25% trzeba spełnić gołębią odpowiednie warunki.I tu trzeba by było zacząć od początku.Czyli odpowiedni zdrowy gołębnik (z dobrą wentylacją bez zapylenia, ale i bez przeciągów.Z odpowiednim nasłonecznieniem nie powodujacym zbytniego nagrzewanie się wnętrza)W gołębniku nie może być przepełnieniem(jak dla mnie minimum powieżchni na jedną parę to 1m3.)Trzeba też pamiętać iż sezon zaczyna tuż po zakończeniu sezonu lotowego.Czyli trzeba nauczyć się utrzymywać gołębie w zdrowiu.I na tym zakończę bo trzeba by było książkę napisać.
Co do preparatów to dopuki nie dojdziesz do odpowiedniego poziomu, co za tym idzie minimum jakiejś wiedzy nie ma sensu używać preparatów poza najbardziej podstawowymi jak elektrolit olejek,drożdże multiwitamina,zakwaszacz, probiotyk może jakieś oregano.Co do podawania profilaktyki nie będę pisał bo to każdego indywidualny wybór
Niestety nie ma suplemętów ani ich planów po których gołębie zaczną robić konkursy. Jeśli gołąb ich nie robi albo nie nadaje się do danej hodowli albo nie jest w 100% zdrowy.Przy czym trzeba pamiętać iż wiele chorób nie daje żadnych oznak poza tym iż gołąb nie może osiągnąć pełnej formy.
mirek2001

WysłanyWysłany: Sob Mar 03, 2018 15:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

MOIM SKROMNYM ZDANIEN NAJWAŻNIEJSZY TO JEST UMIAR . WIĘC ZAOPATRZYĆ SIE W ZDROWY ROZSĄDEK

WysłanyWysłany: Sob Mar 03, 2018 17:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No tak ale załóżmy że ja już posiadam gołębie no przynajmniej jakąś ich część w których płynie krew sportowców którymi można zdobywać konkursy posiadam w miarę odpowiedni gołębnik wiem na czym polega lotowanie w sensie teoretycznym i jakoś udaję się wytrwać cały program lotowy zdobyć po kilka konkursów na gołębia oczywiście nie na wszystkie w zasadzie na kilka i to zazwyczaj na samiczki i nie wiem czy ja popełniam jakieś rażące błędy że samczyki nie chcą zdobywać konkursów czy właśnie te samczyki nie nadają się do mojego sposobu prowadzenia hodowli zdaje sobie sprawę że samodzielnie będzie mi trudno a w zasadzie długo dotrzeć do prawdy wiem że łatwo było by jak by ktoś stał z boku i patrzył i wskazywał błędy jednak wiem że muszę samemu do tego dotrzeć ale niestety to długi czas
kowalmm

WysłanyWysłany: Nie Mar 04, 2018 17:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na pytania które Cię trapią zapewne odpowiesz sobie sam . Tylko Ty wiesz jak w tygodniu postępujesz z gołębiami. Pomyśl co robisz że samice lecą lepiej niż samce. We wdowieństwie jest wiele kombinacji . Hodowcy postępują różnie ,bo to co sprawdza się u jednego nie koniecznie sprawdzi się u drugiego .A wszystko ma znaczenie . U jednego wdowiec będzie miał dostęp do celi cały czas u drugiego będą cele otwarte jedynie w dniu koszowania .Jedni pokazują przed lotem inni nie. Można robić prywatne treningi 2 razy w tygodniu można raz a można i wcale .Dzień zapewne też ma znaczenie . Trzeba kombinować ,notować i zmieniać wtedy można dojść do jakiś wniosków .
Sam napisałeś żę jakieś gołębie robią ci konkursy. Jeśli one potrafią powtarzać te konkursy może te bez trzeba by było usnąć . A już na pewno nie chować spodnich młodych.
bo latać to trzeba umieć

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 9:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Patrząc z perspektywy ubiegłego sezonu może wiem gdzie popelnilem błąd wydaje mi sie że moglem i zabardzo motywować gdyż samce siedziały przed zamkniętymi celami otwierałem w dniu koszowania wstawialem miski i jeszcze pokazywalem partnerki treningi dwa razy dziennie wywozek nie stosowalem samice i samce traktowalwm jednakowo chyba bedzie cos trzeba zmienić o ile robie źle bo pewnosci nie mam.
kowalmm

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 15:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To może w tym sezonie daj samcą cały czas siedzieć w swoich celach i nie wystawiam miski.No i zacznij wozić ptaki dwa razy w tygodniu, albo chociaż pod koniec tygodnia.Tak by gołębie kojarzyły iż po szybkim przylocie czeka ich nagroda w postaci partnera w celi.
bo latać to trzeba umieć

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 17:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No myślałem nad tym aby coś zmienić jednak to ważna decyzja bo jak uważam to musi być podjęta z przemyśleniem bo zmiana dotyczy całego sezonu. Mógłby mi kolega podpowiedzieć więcej szczegół jakich muszę przestrzegać aby ta zmiana przyniosła więcej korzyści niż strat.Bo jak mi się wydaje to dużo szczegółów ma tu znaczenie np. czy ramki mają być obrócone tak aby samiec mógł siedzieć jeszcze przed celą czy powinien od razu wskakiwać do środka celi czy w celi musi być wyznaczone miejsce spoczynku dla niego czy może być to miska obrócona czy lepiej nie w które dni najlepiej wywozić czy tylko samce a samiczki zostawiać w gołębniku samców czy lepiej samiczki też zabierać na trening i wypuszczać kilkanaście minut wcześniej niż samczyki jak długo pozwolić na przebywanie partnerów razem po takim treningu i czy takie treningi wykonać kilka razy przed sezonem to wystarczy.
kowalmm

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 21:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego a kto powiedział że w metodzie wdowieństwa trzeba przez 14 tygodni postępować tak samo?To Ty musisz sam zaobserwować co dla Twoich ptaków jest lepsze.Zeszyt A 4 długopis i notuj spostrzeżenia.Tak jak pisałem już wcześniej są hodowcy u których samiec ma dostęp do celi cały czas i miska stoi tak jak powinna i jest dobrze.Inni zaś otwierają cele jedynie na trening czy dzień koszowania i albo wystawiają miskę albo ją tylko obracają.Znam też kolegę który co lot wprowadza jakieś zmiany i też nie nażekał.Przy łamanych ramkach można otwierać raz jedną stronę raz drugą, a innym razem może być zamknięta, byle by leciały.
Gdy jest miejsce przed celą gołębiowi lepiej wchodzić do swojej celi.Chce siedzi przed celą lub w celi.Z miską też można spróbować różnie, raz odwrócić dopiero na wkładanie a na kolejny cały tydzień niech stoi jak należy. Po 6 lotach można już coś powiedzieć czy lecą lepiej gdy miskę się im odwraca czy gdy stoi jak powinna.Ilu hodowców tyle sposobów.Zrób tydzień tak jak leciałeś wczśniej w następnym wprowadź zmiany.Porównasz po kilku lotach.Bo wiadomo że różne mogą być warunki itp.Możesz dodatkowo od czasu do czasu sypnąć słomy samcą niech sobie ponoszą na gniazdo zwłaszcza dzień przed koszowaniem.Co jakiś czas spróbuj obcego samca wpuścić do gołębnika(np z rozpłodu),jak są puste cele to od czasu do czasu otwuż takie wolne cele na dzień.Zamiast np.Pokazywać samice przed lotem wpuść ze trzy wolne samiczki.Co do treningów to bez sensu jest wozić same samce. Samice wypuszczać 15 minut wcześniej.
bo latać to trzeba umieć

WysłanyWysłany: Pią Mar 09, 2018 17:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ok widzę że w tej dziedzinie mogę troszkę po eksperymentować co na pewno uczynię to mam jeszcze pytanie w temacie karmy i karmienia może mi coś kolega doradzić?
siwy7

WysłanyWysłany: Pią Mar 09, 2018 18:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czysta woda ze studni i pszenica od rolnika z Podkarpacia. A miski to możesz wywracac jak chcesz gołąb że tak powiem brzydko sra na to. I choćby 10 red bulow wypił i dostał dziesięć misek i dwadzieścia samic to jak nie ma nic w głowie nie poleci. To już przerabialem i dlatego powstał szczep W.W77 ktory leci bez chemii i bez misek odwroconych!!!
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pią Mar 09, 2018 18:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy7 zle ci bylo na D.L ze tu wruciles?.
trzcianaBL

WysłanyWysłany: Pią Mar 09, 2018 19:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Myślę ,że kolega Szpak65 mnie poprze i dobrym produktem a zarazem bardzo wydajnym juz w trakcie rozpłodu i odstawionym młódkom jest Aerosol z Brockampa,stosowany regularnie pomaga utrzymac drogi oddechowe na zadowalajacym poziomie .Można pomyslec nad probiotykiem,drożdzami i zakwaszaczem.Dobra karma ,czerwony gryt,vispumin jak dlamnie jest to wystarczajace zeby zapewnic rozplodowi jak i mlodziezy udane zycie.Karmic czesciej jak ktos ma mozliwosc ale mniej zeby stare sie nie opychaly a karmily młode.Nie jestem zwolennikiem witamin ze wzgledu na bogatosc karmy no ale jak kto woli bardziej sklaniam sie w strone aminokwasow .Spirulina tez jest dobrym wyjsciem budulcowym ale to juz trzeba dostosowac do wlasnej kieszeni potrzeb.
Kolego Szpak65 pozdrawiem serdecznie
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Mar 09, 2018 19:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem motywacja nie ma tu wiele do rzeczy ,konkursy powinny zdobywać, myślę że po prostu je przekarmiasz i dlatego nie zdobywają konkursów.Samiczki muszą być trzymane krótko i od poniedziałku trening może być raz dziennie ,lecz godzinkę muszą latać.
Szpak65

WysłanyWysłany: Pią Mar 09, 2018 19:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witaj kol trzciana BL fajnie że stara gwardia wraca na forum . Przydatność Aerosolu jest poza dyskusją . Co do spiruliny ja ją stosuje w czasie lotów młodych . Nie polecam spiruliny w proszku bo trudno kontrolować jakie ilości są zjadane przez poszczególne gołębie . Najlepiej stosować tą w tabletkach ja podaje w piątek i przed wkładaniem w sobotę
Kol trzciana zdrówka i jeszcze raz zdrówka pozdrawiam .
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: