Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Wrz 24, 2018 0:28 Zobacz posty bez odpowiedzi
Drapierzniki
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
zen0171

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 17:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Acha, Kolego Szpak65, dzieki za konkretna radę ale u mnie jastrzębie atakują przez cały rok. Fakt, ze latem mniej ale jednak o tym co ty piszesz, ze po 20 marca obloty praktycznie bez strat nie mam co marzyć. Taka okolica choć są za to piękne widoki.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Szpak65

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 17:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol czerwony inną rzeczą jest pokazywanie jakie spustoszenie robi ten drapieżnik i tu jestem za opisywaniem tych zdarzeń , nawet za umieszczaniem zdjęć ich ofiar . Tyle tylko że każdy z tych tematów przeradza się w głupie przechwałki i wręcz nakłanianie do kłusownictwa a to jest woda na młyn dla ekologów i odnosi odwrotny skutek do zamierzonego . Takie opowieści to można snuć pod budką z piwem a nie na otwartym forum .
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 17:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy szkoda klawiatury,ile byśmy nie pisali na ten temat nie zmienimy nic.Niechaj każdy postępuje tak jak uważa za stosowne ,ponieważ żadnej alternatywy w tym temacie nie ma.Odnośnie apelu Wiesia Puchalskiego odpowiem ; nie trzeba łapać ,a niechaj każdy zakupi po jednej sztuce szczepu W.W>777 i problem jastrzębia zostanie rozwiązany :)
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 17:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Wiarus, nic z tego nie bedzie , jeden nie wystarczy. Mialem przedstawiciela tego szczepu 777 i jeden nie wykarmi drapierznikow a ilosc jest ograniczona. Sytuacjie moze uratowac rychu t , on produkcjie ma masowa skale. Pozdrawiam
siwy7

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 17:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeśli macie takie problemy z Jastrzębiami , tzn. ze nie macie prawdziwych gołębi pocztowych , tylko wyrób golebioppdobny. Ja od konca lata miałem 12szt. i mam 12szt. , a gołębie mają wolny oblot . Szczep W.W777 , tym się charakteryzuje między innymi że jastrzębie i sokoły im nie straszne.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 17:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jasne to gdzie ten przedstawiciel tego szczepu zaginol na drugim locie. Rozpedzil sie i nie laduje. Ma palera nie ma co.
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 17:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
Jeśli macie takie problemy z Jastrzębiami , tzn. ze nie macie prawdziwych gołębi pocztowych , tylko wyrób golebioppdobny. Ja od konca lata miałem 12szt. i mam 12szt. , a gołębie mają wolny oblot . Szczep W.W777 , tym się charakteryzuje między innymi że jastrzębie i sokoły im nie straszne.

No i proszę można :?:
siwy7

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 17:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie na drugim , ale na trzecim. Czerwony mówi Ci to coś, 11 , 6 , 4. To miejsca Asa na golebniku , bo był jeszcze próbny. Dwa konkursowe dwa konkursy zdobył. A zaginął bo mógł być chory , mógł ulec wypadkowi przy starcie z kabiny lub go ukradli , jakby minął się z klapą już by dawno wrócił, jastrząb odpada ze względu na cechę szczepu W.W777.
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 17:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy mam tylko jedną wątpliwość,czy sprawdzałeś numery czy to te same ptaki czy może Ci się coś przybiło w tych 12.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 18:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Liczy sie ten golab co ukonczyl caly program lotow. Rywalizacjie z Wiarusa golebie przegral z kretese. O ile mi wiadomo nikt nie zglosil kradziezy z kabiny a wypuszczanie z kabiny jest nagrywane ale co ty mozesz wiedziec. Pitolisz bzdury i osmieszasz sie. Okradli czerwonego z golebia czarnego, szczepu 7-go czolowego od wieslawa smiesznego. Hi hi.
Szpak65

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 18:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol zen znam dobrze te okolice . Moje korzenie to Piotrków Trybunalski więc nie tak daleko . Tu gdzie mieszkam obecnie też jest teren mocno zalesiony i jest bardzo dużo tych drapieżników . Tak jak wcześniej napisałem kiedyś puszczałem okołO 5-10 03 i zawsze miałem kilka szt w plecy od paru lat jest to 20 albo 25 i jest znacznie spokojniej . Niby kilka dni a różnica jest ogromna . Pozdrawiam .
arti1982arti

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 18:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja na szczęscie nie mam problemu z tym,całym rokiem robię obloty.
glazer16

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 22:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja rozchodowałem przedstawiciela szczepu trzy kosy i jego potomkowie rozwalają jastrzębiom nosy.Bo tak natura przyrodę reguluje,że nawet gołębich zabójców wyhoduje! :D :D.
hod.wroclaw

WysłanyWysłany: Wto Mar 06, 2018 7:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Piekny ptak. jestem ciekaw czy my jak bysmy polowali zeby przezyc a ktos zabijal by nas i nasza rodzine za to ze chcemy tylko przezyc! nie wspomne ze czlowiek zabral siedliska nie tylko tym ptakom. pozdr
derby1972

WysłanyWysłany: Wto Mar 06, 2018 8:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Ryszardzie z całym szacunkiem robisz obloty zimą i nie masz 10% gołębi?
Moje jak latały kiedyś całą zimę to nic nie zgineło.Mój nieżyjący sąsiad miał to samo.Gołębie szły w górę i w trase całym stadem.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: