Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Wrz 24, 2018 0:39 Zobacz posty bez odpowiedzi
WG MISTRZÓW
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
gulgot

WysłanyWysłany: Pon Sie 13, 2018 10:12
PostTemat postu : WG MISTRZÓW
Odpowiedz z cytatem

Pierwszy lot konkursowy i pierwszy treningowy z Mieszkowic 125 km
996 koszowanych 7-12-start po 5 -godzinach 34szt wróciły a zgłoszonych do zawodów 1296szt wychodzi profesjonalizm obsługi.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
gulgot

WysłanyWysłany: Pon Sie 13, 2018 12:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

11-lot 2000szt w domu ze stanu 2300
1 Krome, Rudolf -- Germany 03151-18-71 13.08.2018 08:37:02.50 1223.1200

2000 Adler, Helene & Rudolf -- Germany 05086-18-267 13.08.2018 12:30:49.60 272.5822

Training 11 Glewitz 13.08.2018 07:30:00 (GMT +2:00) 82 km
Training 10 Glewitz 06.08.2018 07:00:00 (GMT +2:00) 82 km
Training 9 Gützkow 03.08.2018 07:50:00 (GMT +2:00) 51 km
Training 8 Gützkow 01.08.2018 07:00:00 (GMT +2:00) 51 km
Training 7 Murchin 30.07.2018 06:45:00 (GMT +2:00) 25 km
Training 6 Murchin 25.07.2018 07:30:00 (GMT +2:00) 25 km
Training 5 Usedom 23.07.2018 16:00:00 (GMT +2:00) 12 km
Training 4 Usedom 20.07.2018 16:10:00 (GMT +2:00) 12 km
Training 3 Dewichow 19.07.2018 15:00:00 (GMT +2:00) 5 km
W tym samym dniu i takie skutki , nie wiem co o tym myśleć.
Mam nadzieje że finał dojdzie do skutku bo o 15 00 jest już 64 szt
ARTURO

WysłanyWysłany: Pon Sie 13, 2018 13:10
PostTemat postu : Re: WG MISTRZÓW
Odpowiedz z cytatem

gulgot napisał:
996 koszowanych 7-12-start po 5 -godzinach 34szt wróciły a zgłoszonych do zawodów 1296szt wychodzi profesjonalizm obsługi.

Poczekajmy spokojnie, tam jest mnóstwo dobrych hodowców i gołębi.
Krytykować to jest łatwo.
Może ktoś nie przewidział takiej sytuacji, ale madry Polak po szkodzie:

https://wiadomosci.wp.pl/kolobrzeg-ogromna-ewakuacja-zasieg-bomb-to-2-km-na-ladzie-i-9-w-morzu-6283809262147201a
Ściskam kciuki za wszystkich uczestników i za powrót jak najwiekszej ilości gołębi.
Dobry Lot
Arturo
hodowca51

WysłanyWysłany: Pon Sie 13, 2018 17:58
Odpowiedz z cytatem

ARTURO napisał:
gulgot napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/kolobrzeg-ogromna-ewakuacja-zasieg-bomb-to-2-km-na-ladzie-i-9-w-morzu-6283809262147201a
Ściskam kciuki za wszystkich uczestników i za powrót jak najwiekszej ilości gołębi.
Dobry Lot
Arturo

ARTURO największy ekspert od spraw lotowych na tym forum, choć uważam że raczej ekspert od kanarków. Wrzuca link do niewypałów w Kołobrzegu myśląc ze ludzie na tym forum nie wiedzą lub się nie interesują co się dzieje w Polsce lub na świecie. Chłopie zbyt wielkie mniemanie masz o sobie. Przystopuj i nie obrażaj innych, nie jesteś tutaj najmądrzejszy. Przebiłeś nawet siwego7
Ass

WysłanyWysłany: Pon Sie 13, 2018 18:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Arturo trzymanie kciuków tu nic nie pomoże , nie ma nawet 10% gołębi na noc ze 100km, lot zawalony na maksa. ale jak ktoś śledził ten WG to widział brak profesjonalizmu, ciągłe kłopoty z rejestracją przylotów, gołębie nierozlatane z kilku kilometrów zlatują się po kilka dni , niezrealizowany plan treningowy. No cóż powtórka z WG mazowsze 2015 gdzie wpisowe też było 50zł , później kilka krótkich treningów żeby nic nie zginęło, zebranie pełnych opłat i katastrofa na pierwszym locie, miałem nadzieję że coś takiego już się nie powtórzy a jednak się powtórzyło. Gołębi nie ma ale kasa jest. Miejmy nadzieję że trochę tych gołębi się zleci no chociaż 25% , wielka szkoda bo mogła to być fajna rywalizacja.
spokojny24

WysłanyWysłany: Pon Sie 13, 2018 18:51
Odpowiedz z cytatem

hodowca51 napisał:
ARTURO napisał:
gulgot napisał:

Dobry Lot
Arturo

ARTURO największy ekspert od spraw lotowych na tym forum, choć uważam że raczej ekspert od kanarków. Wrzuca link do niewypałów w Kołobrzegu myśląc ze ludzie na tym forum nie wiedzą lub się nie interesują co się dzieje w Polsce lub na świecie. Chłopie zbyt wielkie mniemanie masz o sobie. Przystopuj i nie obrażaj innych, nie jesteś tutaj najmądrzejszy. Przebiłeś nawet siwego7

Mnie akurat nie interesuje co się dzieje w Polsce Kolego hodowca51 Kiedy zobaczyłem ten link wrzucony przez kolegę Arturo to z ciekawości otworzyłem Tak że nie wszyscy wszystko wiedzą
A tak poza tematem to w tym wpisie kolegi Arturo ja osobiście nie widzę nic obraźliwego nie wiem w czym problem dobrych lotów
gregor46

WysłanyWysłany: Pon Sie 13, 2018 19:18
Odpowiedz z cytatem

Hallo Arturo , aktualna informacja WG Mistrzöw , 996 koszowanych = 95 ptaköw w domu , my juz niejednokrotnie dyskutowalismy , na temat WG , ze to nie loty , ze wszystkie leco wkupie , nie ma poröwnania jakosci ptaköw itd , chyba jest inaczej , jak pokazujo niektöre WG , na innych WG loty przebiegajo inaczej , zobacz WG Mazury , WG Warmia , WG CZersk , ja uczesticze w tych WG i jestem do tej pory zadowolony . ps zobacz Wyniki . zycze uczestnikom tego WG , ze jeszcze duzo ptaköw doleci , jedno pytanie do exspertöw , jaka jest przyczyna takiego katastrofalnego lotu ??. dobry lot gregor
ARTURO

WysłanyWysłany: Pon Sie 13, 2018 20:02
Odpowiedz z cytatem

hodowca51 napisał:
ARTURO napisał:
gulgot napisał:

Dobry Lot
Arturo

A doczytałeś , że nawet przestrzeń powietrzna była zamknięta.
To czytaj ze zrozumieniem bo ja Cię nie obrażam.
Masz nick na forum PZHGP HODOWCA 51.
Według mnie hodowca to powinien świecić przykładem nie głupotą.
I wydaje mi się, że nie jesteś godzien legitymacji naszego Związku nosić.
A na koniec napiszę Ci tak- źle Ci się kojarzy może mój nick, ale rozumiem, płakałeś już na forum, że Ci zrobili krzywdę.
Ale odwal się od mojej osoby bo nic złego CI nie zrobiłem.
Jak masz problem to zmień leki lub lekarza.
Trochę dłużej jestem na tym forum i takich artystów już przerabialiśmy.
Także weź szpachelkę jak jesteś hodowcą- to Ci to na dobre wyjdzie.
ARTURO

WysłanyWysłany: Pon Sie 13, 2018 20:10
Odpowiedz z cytatem

gregor46 napisał:
Hallo Arturo , aktualna informacja WG Mistrzöw , 996 koszowanych = 95 ptaköw w domu , my juz niejednokrotnie dyskutowalismy , na temat WG , ze to nie loty , ze wszystkie leco wkupie , nie ma poröwnania jakosci ptaköw itd , chyba jest inaczej , jak pokazujo niektöre WG , na innych WG loty przebiegajo inaczej , zobacz WG Mazury , WG Warmia , WG CZersk , ja uczesticze w tych WG i jestem do tej pory zadowolony . ps zobacz Wyniki . zycze uczestnikom tego WG , ze jeszcze duzo ptaköw doleci , jedno pytanie do exspertöw , jaka jest przyczyna takiego katastrofalnego lotu ??. dobry lot gregor

Gratuluję udanych lotów oby tak do końca.
No cóż nie wszyscy będą wygranymi.
A na WG Mistrzów wierzę że gołabki się zlecą, chyba,że trafią na łapaczy i oszołomów to już bez szans.
Na tym forum są eksperci od oczerniania i dokopania komuś( oczywiście poza wyjatkami)
szymel12344

WysłanyWysłany: Pon Sie 13, 2018 21:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ass napisał:
Arturo trzymanie kciuków tu nic nie pomoże , nie ma nawet 10% gołębi na noc ze 100km, lot zawalony na maksa. ale jak ktoś śledził ten WG to widział brak profesjonalizmu, ciągłe kłopoty z rejestracją przylotów, gołębie nierozlatane z kilku kilometrów zlatują się po kilka dni , niezrealizowany plan treningowy. No cóż powtórka z WG mazowsze 2015 gdzie wpisowe też było 50zł , później kilka krótkich treningów żeby nic nie zginęło, zebranie pełnych opłat i katastrofa na pierwszym locie, miałem nadzieję że coś takiego już się nie powtórzy a jednak się powtórzyło. Gołębi nie ma ale kasa jest. Miejmy nadzieję że trochę tych gołębi się zleci no chociaż 25% , wielka szkoda bo mogła to być fajna rywalizacja.

Zgadzam się z Tobą ta edycja to farsa zobacz jaka mała kabina na 1000 gołębi
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Wto Sie 14, 2018 11:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Oglądając film ze startu ptaków nasuwa się kilka wniosków:
1. 22 kosze na 996 ptaki czyli 45 ptaków w jednym koszu to chyba zdecydowanie za dużo, nawet jeśli odległość to tylko 125 km.
2. Widać wyraźnie, że niektóre ptaki nie miały chęci wyjść z koszy, co może świadczyć, że z ich formą nie było najlepiej.
3. Jeśli z lotu do domu wraca bardzo mało gołębi, to ja osobiście zawsze winę przypisuję sobie. Uważam, że w takim przypadku ptaki nie były prawidłowo przygotowane do lotu.
W tym punkcie mogę się oczywiście mylić, gdyż bywają sytuacje, że gołębie obierają zły kierunek, a jego korekta następuje zbyt późno i straty są duże. Ale powroty na poziomie 10-20% to z pewnością jest to wielka porażka lotującego hodowcy. Wszystkim życzę, aby ich ptaki znalazły drogę do domu. Dobry lot.
spokojny24

WysłanyWysłany: Wto Sie 14, 2018 20:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ABCandrzej napisał:
Oglądając film ze startu ptaków nasuwa się kilka wniosków:
1. 22 kosze na 996 ptaki czyli 45 ptaków w jednym koszu to chyba zdecydowanie za dużo, nawet jeśli odległość to tylko 125 km.
2. Widać wyraźnie, że niektóre ptaki nie miały chęci wyjść z koszy, co może świadczyć, że z ich formą nie było najlepiej.
3. Jeśli z lotu do domu wraca bardzo mało gołębi, to ja osobiście zawsze winę przypisuję sobie. Uważam, że w takim przypadku ptaki nie były prawidłowo przygotowane do lotu.
W tym punkcie mogę się oczywiście mylić, gdyż bywają sytuacje, że gołębie obierają zły kierunek, a jego korekta następuje zbyt późno i straty są duże. Ale powroty na poziomie 10-20% to z pewnością jest to wielka porażka lotującego hodowcy. Wszystkim życzę, aby ich ptaki znalazły drogę do domu. Dobry lot.

Kolego Andrzeju To wszystko co piszesz to mogło tak być ale ja w to nie wierzę Znam to wg i znam opiekuna i nie wierzę aby gołąbki były chore Jedynie co nasuwa mi się to to że gołąbki mogły być za ostro przygotowane To że kilka szt niedobitków które nie chciały opuścić kabinki o niczym nie świadczy Dobrze wiesz jak również wielu którzy maja trochę pojęcia o lotach gołębi młodych że takie młode kierują się innymi prawami a loty ich mogą być nieprzewidywalne Ja uważam ze ptaki obrały całkiem odwrotny kierunek i zanim się zorientowały było już trochę za późno Dla młodego gołąbka jeden dzień intensywnego lotu i jedna noc poza gołębnikiem na obcym mu dachu potrafi go całkowicie zrujnować Tam było wiele dobrych gołębi i jestem pewien że nie jeden posłał tam gołąbki których starsze rodzeństwo spisuje się znakomicie i gdyby tam była jakaś infekcja to jeśli by te ptaki poszłyby w odpowiednim kierunku to z opóźnieniem ale wiele ich by dotarło do gołębnika Pamiętam rok 2007 gdzie na 7 podlocie z odległości 65 km przepadło mi 29 gołąbków z 41 posłanych był to ich 7 próbny lot i po raz trzeci z tej samej miejscowości Nie pozostaje nic jak współczuć opiekunowi bo jest to zapewne nie miłe przeżycie Tych ptaszków już nie za wiele powróci One już siedzą zagrzązłe po dachach i wiele z nich siedzi już pozamykane aby jak najwięcej powróciło czego życzę sobie i innym kolegom jak również opiekunowi Pozdrawiam serdecznie dobrego lotu
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Sro Sie 15, 2018 6:23
PostTemat postu : NIEPRZEWIDYWALNE LOTY
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy......całkowicie popieram wpis Szanownego Kolegi spokojny 24.Lot może byc piękny dla oka i radosny dla hodowcy,ale również tragiczny zbierający okrutne żniwo.By nie być gołosłownym podam kilka przypadków.W 2001 roku z Kolega potrenowaliśmy młódki solidnie i zaliczyły 15 lotów treningowych.Ptaków było 168 i wszystkie przeszły te loty w tym 2 pojedynczo wypuszczane.Ostatnia wywózka....za Rawiczem na polach.Pogoda cudowna wręcz wymarzona,wiaterek w ogon i do dzisiaj czekam na .......70 sztuk.Inny przykład.Kolega po 10 lotach treningowych rano wypuścił na trening 80 sztuk i po ........miesiącu zgłoszono jednego z Białej Podlaskiej.Reszta przepadła.Z mojego oddziału ptak Kolegi bardzo dobry lotnik sprawdzony w wielu lotach z lotu z Hannoveru pofrunął do Swansea we Walii i tam pozostał.Następny ptak.Czołowy lotnik oddziału mający 5 pięknych konkursów z lotu 500-tki z Niemiec pognał do....Ostendy.Hodowca belgijski powiadomił nasz Zwiazek w Orzeszu,oni mnie,a ja Kolegę.Belg zapowiedział,że ptaka odpowiednio przygotuje i wypuści,i......samiczka doszła w takiej kondycji,jakby........lot był ze 100 km.Podane przykłady świadczą tylko o tym,że nigdy my Hodowcy nie będziemy wiedzieli jaka jest ta właściwa gołębia pogoda.Nam odpowiada,mamy wspaniały nastrój,jesteśmy radośni i uśmiechnięci,ale nie wszystkim gołębiom to odpowiada,szwankuje nawigacja i z tym musimy się pogodzić.Ptaki błądzą,rozbijają się na wiele grup,latają zdezorientowane i....po locie.Uważam osobiście,że ptak będący w kabinie może być przez nas ostatni raz widziany i z tym też należy się pogodzić i to zrozumieć,by mieć pretensje w pierwszym rzędzie do siebie,a nie do innych Kolegów.Pozdrawiam,Życzę udanych,pięknych powrotów i widok uśmiechniętych i radosnych Hodowców,a Koledze z WG MISTRZÓW zejścia się pozostałych ptaków.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
siwy7

WysłanyWysłany: Sro Sie 15, 2018 14:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U mnie jeszcze nigdy mlode gołębie nie odleciały choć codziennie 24h na dobę mają wolny oblot. A nawet jak któryś odleciał np.wyploszony przez jastrzebia to nawet po kilku dniach wraca. Wczoraj wrócił mi szpak który był tylko dwa dni na dachu , trzy dni go nie bylo i wrócił. Ale wiadomo to są gołębie pocztowe ze szczepu W.W777.
mario1111

WysłanyWysłany: Sro Sie 15, 2018 15:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pomijając bujną wyobraźnię siwego- nie mogę zrozumieć "doświadczony " hodowców że wszystko było ok.
Przecież te gołębie się UPROWALY!!!
Do takiego kosza 25szt a nie 45szt.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: