Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Wrz 15, 2019 21:01 Zobacz posty bez odpowiedzi
Czy będzie kolejna katastrofa na WG
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Czw Sie 23, 2018 8:22
PostTemat postu : Czy będzie kolejna katastrofa na WG
Odpowiedz z cytatem

23 sierpnia 2018 r. drugi lot na WG Mistrzów. Dystans 122 km. Wypuszczono 296 ptaki o godz. 6.15 . Pierwszy gołąb przyleciał o 8.54 drugi o 10.06. Chyba szykuje się kolejna katastrofa. Obym się mylił. Może jednak gołębiom uda się szczęśliwie powrócić do gołębnika. Trzymam kciuki. Dobry lot.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Czw Sie 23, 2018 10:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

23 sierpnia godz. 12.50 przyleciało 13 ptaków. Bardzo bardzo ciężko. Pogoda dobra, a gołębie nie mogą trafić do domu. Bardzo smutny lot. Może zdarzy się "cud" i ptaki powrócą do domu.
mariusz2460

WysłanyWysłany: Czw Sie 23, 2018 11:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nie wiem co się w tym roku dzieje ale i moje ptaszki gubią się na głupich treningach przychodzą po czasie jak z lotu nigdy tak nie było obym miał czym dokończyć sezon więc nie ma co się dziwić że i na WG są duże straty
gregor46

WysłanyWysłany: Czw Sie 23, 2018 17:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Mariusz 2460 , nie wszedzie jest zle , zobacz MWG Mazury , 3 lot konkursowy z 190 km , wypuszczone o 6,00 o 8,27 pierwsze ptaki , do 8,34 320 konkursöw wiec chyba b. dobrze , inny przyklad WG Warmia 2 lot z 170 km wypuszczone 6,05 pierwsze ptaki 8,38 , do 8,53 76 konkursöw , wiec znowu dobrze .nie wiem co sie dzieje na innych WG , ale jest wiele przyczyn dlaczego ptaki tak slabo wracajo , stado nie jest ZDROWE , tz na 100%zdrowe , ptaki za malo trenowane , nie w formie , stan higeniczny na golebnikach , czy sie karmi i ile jak przebiega przygotowanie stada w tygodniu , i niejednokrotnie niedobry material ( golebie ) , kazdy z nas ma nadzieje ze cos wygra , u Pawelca Mercedesy , u innych duza kasa , . dobry lot gregor
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Czw Sie 23, 2018 18:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

20.30 przyleciało 39 ptaków. Wieczorem zaczęły trochę się schodzić. Może jutro doleci więcej. Wszystkim udanych powrotów ich pupilów. Dobry powrót do gołębnika.
siwy7

WysłanyWysłany: Czw Sie 23, 2018 19:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Gregor46 , Ty jeszcze nie wiesz jak będzie złe, a po tych twoich pióro nie zostanie. To nie Niemcy loty bezstresowe ze nawet pawik zrobi konkurs.
gregor46

WysłanyWysłany: Pią Sie 24, 2018 7:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Siwy 7 , ty pajacu , wejdz na strony MWG Mazury ; WG Czersk , WG Warmia , tam so aktualne wyniki , i zobacz jak moje Pawiki , leco w b duzej konkurecji ( czolowi hodowcy z Polski ;Belgi ), do tej pory jest dobrze , na MWG Mazury mam po 3 lotach konkursowych najleprzo wydajnosc :21 koszowanych =19 konkursöw , Ale ja wiem ty nie wiesz co ty piszesz , ty sie pierw zastanöw , nabisz sobie tekst na brudno , przeczytaj kilka razy , czy tak morzesz to , tu na forum napisac , nie rub z siebie idiote . Dobry lot Gregor
probert81

WysłanyWysłany: Pią Sie 24, 2018 10:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hm widzę że na drugi dzień młode wracają jakby były dziś wypuszczone😎
gulgot

WysłanyWysłany: Pią Sie 24, 2018 11:15
PostTemat postu : Re: Czy będzie kolejna katastrofa na WG
Odpowiedz z cytatem

ABCandrzej napisał:
23 sierpnia 2018 r. drugi lot na WG Mistrzów. Dystans 122 km. Wypuszczono 296 ptaki o godz. 6.15 . Pierwszy gołąb przyleciał o 8.54 drugi o 10.06. Chyba szykuje się kolejna katastrofa. Obym się mylił. Może jednak gołębiom uda się szczęśliwie powrócić do gołębnika. Trzymam kciuki. Dobry lot.

Zarrentin 1.904 eingekorbte Tauben 24.08.2018 10:25:00 (GMT +2:00) 210 km
Pierwsze 12,38 szybkość 1572 po trzydziestu minutach 1400szt i jak to mamy zrozumieć , należy brać przykład a gołębniki oddalone od siebie około 30km
Ass

WysłanyWysłany: Pią Sie 24, 2018 11:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sprawa jest prosta, niemieckie dziadostwo wiatr przywiał a nasze po dwóch lotach z nocowaniem mogą spokojnie lecieć z Barcelony. Moje zdanie jest takie że gołębie siedzą przy pełnym korycie i się tuczą , mają za mało treningu, maja energię ale nie maja formy i lecą dopiero na drugi dzień jak już gdzieś odsiedzą. Tak więc panie Grześku flaga w dłoń i trenować to co zostało.
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Pią Sie 24, 2018 12:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ptaki wyraźnie źle obrały kierunek. Fizycznie są mocne i dlatego na drugi dzień sporo wraca do gołębnika. Życzę, aby wszystkie dotarły do gołębnika. Dobrego powrotu.
spokojny24

WysłanyWysłany: Sob Sie 25, 2018 8:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ass napisał:
Sprawa jest prosta, niemieckie dziadostwo wiatr przywiał a nasze po dwóch lotach z nocowaniem mogą spokojnie lecieć z Barcelony. Moje zdanie jest takie że gołębie siedzą przy pełnym korycie i się tuczą , mają za mało treningu, maja energię ale nie maja formy i lecą dopiero na drugi dzień jak już gdzieś odsiedzą. Tak więc panie Grześku flaga w dłoń i trenować to co zostało.

A jakie masz kolego Ass na swoim gołębniku Mówisz że Niemieckie dziadostwo wiatr przywiał Szkoda tylko że naszym ten wiatr przeszkadzał A te co nocowały i wróciły na drugi dzień to z czego one się wywodzą Może mnie oświecisz które to są nasze a które Niemieckie dziady Wszystkie liczące się hodowle wywodzą się z gołębi Niemieckich Belgijskich i Holenderskich Nasze to są wróble latające po krzakach i kaszanka to wszystko Ale nie przejmuj się Ci wielcy z tego wg których gołębie aby wrócić muszą przenocować na obcym dachu wykręcą taki wynik w swoich oddziałach że największym tego sportu na zachodzie nawet się nie śniło Aby psa uderzyć to kij zawsze się znajdzie Ale niestety fakty na tych wg pokazują co innego Pozdrawiam
Ass

WysłanyWysłany: Sob Sie 25, 2018 9:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Data jednak ma znaczenie, nasze gołębie leciały z wiatrem bocznym a niemieckim dzień później dmuchnęło w ogon a jak to mówią z wiatrem nawet kartka papieru przyleci. A jak przylatuje na raz w minutę 200 gołębi to jest to lot sprawdzający klasę gołębi- nie pierwszy wchodzi najbardziej głodny? Powiem tak mam gołębie oryginalne od Drappy i są szybkie na pogodę ale jak przychodzi deszcz to połowy nie ma ale łączę zachodnie z gołębiami wywodzącymi się z Radwanów i to jet to. A co do wykręcania wyników przez naszych mistrzów w słabych oddziałach to pełna zgoda tylko dlaczego na WG gdzie wszystkie gołębie mają takie same warunki tych mistrzowskich nie widać a goście płacą za nie po kilka tys i później czekają kilka lat z nadzieją że będzie olimpijczyk.
siwy7

WysłanyWysłany: Sob Sie 25, 2018 11:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Gregor46 , jak to napisał Ass niemieckie dziadostwo wiatr przywieje. A ja czekam na wiatr w dziób i trochę deszczyku i loty powyżej 300km i wtedy zobaczymy czy coś Ci zostanie. Ja obstawiam że ani pióra.
gregor46

WysłanyWysłany: Sob Sie 25, 2018 13:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Siwy 7 , do ciebie nic nie dociera , wiesz ja przypuszczam , ze ty robisz sobie jaja tu na forum , nie wiedzac co ty piszesz , czytaj uwarznie i rossondnie co napisal kol Spokojny , i w czesci kol Ass , ty naprawde jestes przekonany , ze te 3 loty naMWG Mazury , byly z wiatrem , jesli tak myslisz , ty i kol Ass , to dlaczego nie wasze orginalne polskie , tylko belgijske , niemiecke , zajmujo do tej pory czolowe miejsca w punktacji As i w punktacji Druzynowej ????, jesli na takich lotach i papier leci , to wasz papier , jest gorszej jakosci , nie martf sie o piura moich ptaköw , mam jeszcze 22 ptaki na WG w Polsce , wiec mam nadzieje ze kilka piurek przetrwa do konca . ps jeszcze raz ja juz kilkakrotnie prosilem o podanie twoich wyniköw , albo hodowcöw ktörzy robi wyniki twoim sczepem 777 , to jest sprawa ktöra mnie interesuje , ale ty nie masz odpowiedzi na te pytania , i piszesz dalej brednie . dobry lot gregor
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: