Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Gru 11, 2019 21:34 Zobacz posty bez odpowiedzi
oszu
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krisz

WysłanyWysłany: Sob Lis 03, 2018 18:06
PostTemat postu : oszu
Odpowiedz z cytatem

dla prawdziwych hodowcow dlaczego hodowca posiadajacy 200 go
    ebi sprzedaje na totalnej aukci n apipe 800 sztuk na innych aukcjach 600 szt inie jest oszustem nie moge tego zrozumiec i prosze o wyjasnienioa i wypowiedzi mam na mysli caby van de nabele
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Lis 03, 2018 19:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Krisz kto Ci powiedział że Gaby Vandenabelle ma 200 gołębi? Z tego co wiem to duża hodowla ponad 1000 szt.
mirek2001

WysłanyWysłany: Sob Lis 03, 2018 19:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego po drugie jak by wszystko latało to ta wyprzedaż była by 10-15 lat temu bo już wtedy by zabrakło klientów a wszyscy latali by tylko bela bela...

WysłanyWysłany: Sob Lis 03, 2018 19:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

WIARUS TY SLYSZALES A JA DALEM SIE NABRAC I KUPOWALEM NA MIEJSCU POZDRAWIAM[/list]
GREGORY-SORRY

WysłanyWysłany: Nie Lis 04, 2018 8:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego WIARUS byłem w 2016 i 2017 u Gabiego Vandenabele.Mówił że hodowla liczy trochę ponad 230 gołębi.A teraz jak widzę że na samej PIPIE sprzedaje 800 sztuk to śmiać mi się chce z mojej naiwności.Takich ludzi jak ja jest na pewno więcej którzy to zauważyli.Dobry Lot
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lis 04, 2018 21:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czytałem kilka wywiadów z Gaby Vandenabeele i w każdym z nich unikał odpowiedzi na pytanie jak liczna jest jego hodowla lecz kilka lat temu w wywiadzie dla chińczyków bodajże zdradził że 900 szt.Teraz zapewne grubo ponad tysiąc.Jak myślicie ile z tego dziedziczy dobre geny ? Wystarczy poczytać opis aukcji i spojrzeć na filmiki pokazowe i stary hodowca większości z tego nie wpuściłby do gołębnika ,ale cóż każdy idzie własną drogą.Osobiście okres kolorowych jarmarków mam za sobą i tylko wrzuconej kasy mi żal :)
zen0171

WysłanyWysłany: Nie Lis 04, 2018 21:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panuje opinia, że hodowle na zachodzie są małe i nastawione na jakość. Pewnie są i takie. Kolega, który odwiedził ostatnio kilku znanych hodowców w Belgii, Holandii i Niemczech powiedział, że w większości to setki gołębi trzymanych na sprzedaż na olbrzymi i chłonny rynek dalekowschodni. Do nas trafia to co tam się nie sprzeda z różnych powodów. Nie inaczej jest w Polsce, wystarczy przytoczyć znanego hodowce z ostatnio zamieszczonego na youtube "Cała prawda o ....", który ma niewiele mniej gołębi niż Vandenabeele.
Kupując tam gołębie kupujemy złudzenia, że zapewnią nam one pierwsze konkursy. Owszem zapewniają, ale rozczarowania.
Kolega Wiarus ma rację, małę hodowle z dlugoletnimi wynikami i późne młode po wdowcach. Droga dłuższa ale nie prowadzi na manowce.
spokojny24

WysłanyWysłany: Nie Lis 04, 2018 23:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kupując tam gołębie kupujemy złudzenia, że zapewnią nam one pierwsze konkursy. Owszem zapewniają, ale rozczarowania.

Kolego Zen171 Uważam cię za poważnego i spokojnego człowieka oceniającego każdą sytuacje rozważnie Ale tego zdania napisanego powyżej nie rozumiem Dobrze wiesz ze w każdej hodowli są gołębie dobre i przeciętne i nie można ocenić całej hodowli jednoznacznie Wiadomo ze że niektórym gołębiom podnosi sie wartość robiąc z nich rozpłodowe asy nadając piękne imiona oprawione w kolorowe papierki do złotych par włącznie Takich par niema To jest tylko chwyt reklamowy Gdyby hodowca posiadał taka parę która wydaje same asy byłby wiecznym mistrzem w sezonie od takiej parki można wychować 20 młodych przy pomocy mamek Wyobrażasz sobie na gołębniku 20 asów i co rok takich przybywa Z uchowanych 60 młodych jak wyłoni sie 1-2 Asy które będą nie zawodne w przyszłości To już można do góry skakać Ale nie można pisać ze wszystko w tej hodowli to złudzenia Ja mam ptaki które nabywałem i nie wszystko było dobre Mało tego niektóre nie były nawet przeciętne Ale były też takie które dawały i dają wiele zadowolenia I nigdy bym sie nie odważył napisać że ktoś jest oszustem A może to ja jestem nieudacznikiem Z takich hodowli gołębi nie łączy się miedzy sobą tylko wpina w swoje dobre gołębie zmieniając w roku 2-3 partnerki chowa się młode i testuje na lotach i te które leciały znakomicie kojarzy z zakupionymi oryginałami Tylko tak można sprawdzić wartość zakupionego ptaka A ktoś jadąc kupuje 2 gołębie i liczy Bóg wie na co Tak że nie oceniajmy Bo jest wielu hodowców którzy z tych gołębi wychowali super lotniki Nawet z gołębi które są przeciętne w zawodach ale wywodzą się z dobrych gołębi a ich pochodzenie jest spisane zgodnie z prawda a nie pod klienta też można coś fajnego wychować A tak na zakończenie Gabi zawsze miał dużo gołębi już w 2017 stada liczyło ponad 600 szt Pozdrawiam Kolego

Będąc na kilku forach i nie tylko na polskich czyta się różne opinie na różne tematy i hodowle Wielu pisze że ten czy tamten był u tego czy u tego hodowcy A ja bym zapytał tych co byli u Gabiego Gdzie przebywają jego najlepsze asy ta wybrana śmietanka i nie chodzi mi o te cudowne pary i o te matki rodzicielki Tylko o te prawdziwe nie na sprzedaż asy
zen0171

WysłanyWysłany: Pon Lis 05, 2018 6:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Spokojny, każda hodowla w której ptaki trzyma się na sprzedaż w dużej ilości i nie selekcjonuje w lotach ma większy odsetek przeciętnych gołębi choćby nawet kiedyś w tej hodowli były nieprzeciętne wyniki. Z rodziców z tych setek gołębi Vandenabeele i innych tego typu gołębników było w koszu? Uważam, że szansa zakupu tam dobrego gołębia jest znacznie mniejsza niż przyjmując drogę którą opisałeś. Chyba, że mamy wystarczająco gruby portfel i dostęp do tych niewielu sprawdzonych par.
Uważam, że poniżej opisany to pewniejszy i tańszy sposób.
Cytat:
Jeśli macie zaprzyjaźnionych Kolegów hodowców z którymi utrzymujecie stały kontakt jesteście na stopie koleżeńsko przyjacielskiej i macie do siebie pełne zaufanie A hodowca ten utrzymuje się w ścisłej czołówce oddziału A młode które wam sprzeda to takie jakie sam by chciał kupić gdyby zakładał hodowle To jak najbardziej Można nabyć późne młode z przeznaczeniem do dalszej hodowli W przeciwnym razie jeśli to sa młode od hodowcy który potraktuje was jak sklepikarz To takie młode nadają się tylko na zupę i szkoda czasu na eksperymenty choćby miały być od mistrza Polski Młode późne to tylko po konkretnych lotnikach których wcześniejsze potomstwo już udowodniło swoja wartość i charakter Po rodzicach które lecą cały sezon z dobrym wynikiem Gdzie oboje partnerów uczestniczy w lotach A nie tam gdzie loty robi tylko samczyk A samiczka skacze z żerdki na żerdkę i jak kura znosi jajka nie widząc kosza Każda droga jest dobra jeśli rozważnie do niej podejdziemy Bo co nam z wiatru który mocno dmie w nasze żagle Jak my nie wiemy dokąd płyniemy Pozdrawiam Dobrych lotów

Nigdzie nie napisałem, że duże hodowle to oszustwo. Po prostu przyjmując opinie doświadczonych Kolegów takich jak Ty, Wiarus czy Gregor uznaję, że droga wskazana przez Was przynosi mniej rozczarowań.
I jeszcze jedno, zdecydowanie masz rację, że czasem a nawet częściej niż czasem problemem jest hodowca a nie jakość gołębi
spokojny24

WysłanyWysłany: Pon Lis 05, 2018 8:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Napisałeś kolego takie zdanie
Nigdzie nie napisałem, że duże hodowle to oszustwo.

Kolego Zen0171 Ja też nigdzie nie napisałem Ze Zen0171 napisał że dużo hodowle to oszustwo Ja w wypowiedzi odniosłem się do założonego tematu
tedy

WysłanyWysłany: Pon Lis 05, 2018 9:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ten ptak pochodzi z dwóch oryginalnych gołębi Eijerkampa który wypuszczał rocznie około 15000 młodych ile teraz nie wiem ale na pewno kilka tysięcy. Jak to się ma do powyższych stwierdzeń niech każdy sobie sam oceni ja jednak chciałbym mieć takiego ptaka wśród swoich pupilów

pozdrawiam DL[/list]
zen0171

WysłanyWysłany: Pon Lis 05, 2018 9:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Spokojny, nie odebrałem Twego stwierdzenia o oszustwie jako zarzutu do mnie. Małe nieporozumienie w ferworze dyskusji. Pomińmy to proszę :-)
Z pozdrowieniami
zen0171

WysłanyWysłany: Pon Lis 05, 2018 10:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tedy - też chciałbym go mieć u siebie ale pewnie na jego rodziców czy jego samego nie byłoby mnie stać. Jak sądzisz ile z tych 1500 młodych miało podobną wartość i jakie jest prawdopodobieństwo że kupując nawet jedną setną z nich trafisz na tej jakości materiał? W hodowli gołębi pocztowych poza umiejętnościami/talentem i materiałem potrzebne też jest szczęście.
Każda duża hodowla zwykle na początku jest mała, kiedy przychodzą spektakularne wyniki i do drzwi pukają kupcy niektórzy ulęgaja i hodują więcej by więcej zarobić. Kiedy sława, duża ilość gołębi, brak surowej selekcji i wyprzedaż najlepszego/najdroższego materiału powoduje że wyniki stają się wspomnieniem a na minionych sukcesach nie można już dłużej jechać następuje zwykle to co nazywamy totalną wyprzedażą.
Najsłynniejsza hodowla w histori, hodowla braci Jansen została taka jak była na początku, z niewielką jak na dzisiejsze czasy ilością ptaków choć zapewne kupcó było co niemiara.
Pozdrawiam DL
tedy

WysłanyWysłany: Pon Lis 05, 2018 11:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego, po pierwsze małe sprostowanie, nie 1500 a 15000. Stać to by Cię chyba było bo aż nie wiadomo jak drogie nie były. Masz dokładnie takie samo prawdopodobieństwo trafienia jak i z małej hodowli, zawsze jest potrzebny ten łut szczęścia. A co do tego jak zacząć to każdy powinien po pierwsze sobie odpowiedzieć ile może przeznaczyć na gołębie i wtedy szukać swojej drogi. Jedne drogi zostały już tu wymienione ale ja sądzę że kolego Michalak obrał w swoich początkach inną drogę niż te wymienione powyżej i wygląda na to że całkiem dobrze sobie na tej drodze poradził.

pozdrawiam DL
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Lis 05, 2018 18:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No nie wiem Kolego tedy ,osobiście nie miałem takiego szczęścia choć miałem ich wiele i od tej pory sceptycznie patrzę na stacje hodowlane.Powiem tak gdybym nie zakupił późnych młodych po wdowcach od dobrego hodowcy zapewne do dzisiaj bym się bujał z tymi papierami,których trudno wykorzystać.DL
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: