Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Wrz 20, 2019 16:02 Zobacz posty bez odpowiedzi
Mam sprawę,a raczej prośbę.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
rudy51

WysłanyWysłany: Sro Mar 20, 2019 7:02
PostTemat postu : Mam sprawę,a raczej prośbę.
Odpowiedz z cytatem

Koledzy hodowcy czy może ktoś z was ma, czy miał do czynienia z gołębiami od Karola Paszka.Widzę że dość wysoko cenowo stoją,ja natomiast mam okazje nabyć je po przyzwoitej cenie.Nie miałem z nimi nigdy do czynienia więc opinia od tych co już z nimi mieli do czynienia bardzo by mi się przydała.
Interesuje mnie jak się sprawują w hodowli ich możliwości lotowe,ich wymagania w kojarzeniu. Po prostu wszystko co by było mi przydatne. Tylko proszę o rozsądne opinie żebym się tylko nie zapętlił. Z góry tym co będą chcieli mi pomóc dziękuję.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
tedy

WysłanyWysłany: Sro Mar 20, 2019 10:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja mogę Ci powiedzieć tylko swoje skromne zdanie, wymagają dokładnie tego samego co wszystkie inne. Nie wiem na czym polegać by miało to Twoje zapętlenie. Wymagają starannej opieki, ostrej selekcji i oczekiwania na rezultaty. Jeżeli staranna opieka będzie bez zarzutu, przemyślana selekcja też to ptaki muszą ujawnić swoją wartość lotową o ile nie ujawnią a spełniłeś wymienione warunki znaczy że nie trafiłeś. Z zapętleniem jakimkolwiek to wspólnego chyba nic nie ma.

pozdrawiam DL
rudy51

WysłanyWysłany: Sro Mar 20, 2019 11:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No nie za bardzo mi pomogłeś,właśnie takie zapętlenie miałem na myśli. Jest to porada tak zwana ogólna. Każdy który zaczyna przygodę z sportem gołębiarskim powinien mieć na uwadze że wymaga to starannej i dużej opieki,ostrej selekcji i oczekiwania na rezultaty.Nie zupełnie mi o to chodziło bo u mnie każdy gołąb to otrzymuje. Raczej chodzi mi o opinie tych co z tymi gołębiami mieli do czynienia.Jakie są w hodowli czy robiły jakieś u nich wyniki i jakie są w kojarzeniu czy wszystkie im pasują. Bo są na przykład szczepy które nie wszystkie kojarzenia tolerują,np. tej samej linii. Efekty np.dają najlepsze w krzyżówkach. Chciałbym porady od tych bardziej co mieli już doświadczenie czy też maja z gołębiami k.Paszka z linii dokładnie 808 i "Szarków".Ogólną teorię co do hodowli i opieki nad nią to ja mam. Chodzi o tak zwane tajniki,które posiadł hodowca mający i obserwujący te gołębie.
MłodyPocztowy

WysłanyWysłany: Sro Mar 20, 2019 12:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.
Super ptaki jeśli kupione z pierwszej ręki.
Można parować z innymi Liniami.
Dodam jeszcze że na YouTubie pewien słynn Hodowca nagrał filmy z zakupów w tej Hodowli i też jest zadowolony. :)
Powodzenia.
krzychu84

WysłanyWysłany: Sro Mar 20, 2019 13:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Film na Youtube to nic innego jak reklama,a jest ona po to żeby klienta złapać. Ja powiem taką historię z oddziału gdzie lotuje dobry kolega. Mieli tam w oddziale w sumie ośmiu synów pewnego sławnego gołębia,kompletnie nic z tego nie było... Ale tego na Youtube w filmie nie usłyszysz... Ale najlepiej przekonać się na własnej skórze i kupić jakiegoś mocnego imbreda ...
siwy7

WysłanyWysłany: Sro Mar 20, 2019 15:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wszyscy handlarze w necie sprzedają teraz gołębie K. Paszka i wszystkie to dzieci i wnuki slynnego 808. Więc ja się pytam ten golab to latał, zdobywał jakieś konkursy? Czy był zamknięty w wolierze i plodzil młode na ogiera.
kapiszon

WysłanyWysłany: Sro Mar 20, 2019 16:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
Wszyscy handlarze w necie sprzedają teraz gołębie K. Paszka i wszystkie to dzieci i wnuki slynnego 808. Więc ja się pytam ten golab to latał, zdobywał jakieś konkursy? Czy był zamknięty w wolierze i plodzil młode na ogiera.

Przeciwieństwie do twoich . Wszystko robił w swoim czasie.
Najpierw latał .
Potem płodził.

A tak naprawdę to większego handlarza niż ty , no może z małymi wyjątkami tu nie ma.
siwy7

WysłanyWysłany: Sro Mar 20, 2019 17:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kapiszon, tak największy handlarz , trzy pary rozplodowe w golebniku , może będzie ze 12 szt. młodych. Tyle co ja kupiłem od najlepszych w Polsce i świecie i co nic nie zostało. Jastrząb i loty całoroczne zrobiły swoje.
rudy51

WysłanyWysłany: Czw Mar 21, 2019 6:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 nie obrażając nikogo,to nie na taką pomoc,czy też nakierowanie w hodowli w tym temacie mi chodziło.Nie wnosi to nic i nie poprawia to mojej wiedzy fakt kto jest handlarz większy a kto mniejszy.Zamieszczając ten temat liczyłem że może ktoś kto miał czy też ma do czynienia z tymi gołębiami naprowadzi mnie na właściwe tory.Mógłbym nie prosić o wskazówki nie zamieszczając tego tematu i udawać tu na tym forum że jestem wszechwiedzący,ale tak nie jest .Myślę że jest tu wielu co mógłbym od nich coś mądrego i pożytecznego się nauczyć.Więc dajcie sobie na wstrzymanie kłótnie i zwady a dajcie konkrety.
Szpak65

WysłanyWysłany: Czw Mar 21, 2019 8:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rudy 51 zerknij na PW.
rudy51

WysłanyWysłany: Pią Mar 22, 2019 8:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziękuję kol.Szpak65 za ukierunkowanie mnie gdzie mogę najlepiej i najbardziej wiarygodne informacje otrzymać w nurtującym mnie temacie.Pozostałym także dziękuję że nie mając w tym zakresie wiedzy wstrzymali się od zbędnych komentarzy Dziękuję także pewnemu hodowcy ,który podzielił się ze mną swoimi doświadczeniami..Uważam więc ten temat za zamknięty.
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 19:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tu jakiś handlarz sprzedaje :)
https://www.zloteskrzydlo.pl/infusions/aukcje/aukcja.php?id=1718

Natomiast tu ma dużo więcej
https://www.google.com/search?q=Tel.510345327&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwj62cWHsozgAhURPVAKHShQCnMQsAR6BAgFEAE#imgrc=lhpQGoinviXxgM:
rudy51

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 20:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziękuję uprzejmie za informację kolego wiarus.Ale się bardzo spóżniłeś,jak potrzebowałem porady jakoś Ciebie nie było.A teraz jestem po zakupie dobrego materiału.I teraz przy pomocy niektórych kolegów z tego forum będę czekał na rezultaty mego zakupu.Ale zawsze trafiam dość dobrze i myślę że teraz też nie będzie żle.Ale jeszcze raz dziękuje za pamięć i troskę w pomocy zakupu.A tak na marginesie sam wyszukuję sobie hodowców z dobrym materiałem. I temat jak napisałem, a chyba umiesz czytać uważam już za bez przedmiotowy.
ARTURO

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 20:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rudy51 napisał:
Dziękuję uprzejmie za informację kolego wiarus.Ale się bardzo spóżniłeś,jak potrzebowałem porady jakoś Ciebie nie było.A teraz jestem po zakupie dobrego materiału.I teraz przy pomocy niektórych kolegów z tego forum będę czekał na rezultaty mego zakupu.Ale zawsze trafiam dość dobrze i myślę że teraz też nie będzie żle.Ale jeszcze raz dziękuje za pamięć i troskę w pomocy zakupu.A tak na marginesie sam wyszukuję sobie hodowców z dobrym materiałem. I temat jak napisałem, a chyba umiesz czytać uważam już za bez przedmiotowy.

Dlaczego czujesz sie taki oburzony.
Kolega szczerze poleca, a Ty fochy stroisz..Nieładne zachowanie- no chyba, że to może inne podłoże?
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Mar 29, 2019 20:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Arturo oglądając te zdjęcia zastanawiam się czy tymi rabymi można zrobić jakiś wynik.Paszki to rozumiem ,jednak ten hodowca nie wygląda mi na rokującego.
Czasami odnoszę wrażenie że pełno takich wokół nas.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: