Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Cze 17, 2019 6:59 Zobacz posty bez odpowiedzi
Teoria aklimatyzacji gołębi
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
rudy51

WysłanyWysłany: Nie Mar 31, 2019 19:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ryszard Tosnowiec napisał:
Chłopaki a ja Wam proponuję kupcie sobie ode mnie po majowym pakiecie i na jesieni się wypowiecie jak to naprawdę jest cena 1090 / 5 szt filmik https://www.youtube.com/watch?v=kFcBW4HIuoA&list=UUQCCaXDo7PLL8iXdmRiR0qA

Ryszarda Żniwiarze linia Fieneke 5000
tel. 728 465 939

Panie Rysiu wiarus vel hodowca51 w dyskusji zdradził mi że chciałby zasilić się Pana Żniwiarzami, bo jego to dziady a chciałby mocną drużynę na WG wystawić. Zrób mu Pan tą przyjemność i po koleżeńsku pomóc mu w zrealizowaniu tego marzenia.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
grzegorzf13

WysłanyWysłany: Pon Kwi 01, 2019 18:59
PostTemat postu : Teoria aklimatyzacji gołębi
Odpowiedz z cytatem

Kolego Tadeuszu myślę że nie ma coś takiego jak aklimatyzacja.
Jestem przykładem tej teorii. Parę lat temu sprzedałem ptaki i hodowca zadał mi takie pytanie, lotować czy czekać aż się zaaklimatyzują odpowiedziałem bzdura lotować, oparł na tych gołebiach hodowlę i odniósł sukces.
Drugim przykładem są wspulne gołębniki 2015 rok. Szprotawa 1 w finale,
1 Drużyna, 1 AS, 2018 rok. Algavre Golden Race Finał 14 na ok. 2200 szt.
1 Polski. Dodam tylko że są to te same gołębie moja kochana linia (Julka)
Pozdrawiam
rudy51

WysłanyWysłany: Wto Kwi 02, 2019 7:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I ja też tak od początku założenia tego tematu przedstawiłem taką teorię jak kolego.Jeżeli dochowaliśmy się gołębia z dobrymi genami,to młode po nim od razu powinny pokazać pewną klasę w dyspozycji lotowej.Tak jak tutaj kolega pisze gołębie wychowane przez kolegę.Są też zwolennicy innej teorii mają do tego prawo,choć nie powinni twierdzić że zwolennikom innej teorii brak w tym doświadczenia.Przykładem może być właśnie kolegi doświadczenie w tej teorii. Bo moim zdaniem jeżeli nawet mamy super gołębia, a popełnimy karygodne pomyłki w prowadzeniu hodowli to nie będzie to wina ptaka,lecz hodowcy.A przy pełnym poświęceniu w hodowli ptak pokaże klasę.
mirek2001

WysłanyWysłany: Wto Kwi 02, 2019 9:27
PostTemat postu : Re: Jak wyżej
Odpowiedz z cytatem

stary wiarus napisał:
W temacie aklimatyzacji czy orientacji gołębi pocztowych,bardzo ważną
kwestią jest też położenie gołębnika.Chodzi tu o układ geologiczny i emisje
pola magnetycznego ziemi w miejscu lokalizacji gołębnika.Znam taki przypadek.
Hodowca z dobrymi wynikami wybudował nowy dom i gołębnik oczywiście,
ale na nowej posesji oddalonej od poprzedniej ok.500 m .No i co?No i nic.
Ten sam Hodowca,te same gołębie,ta sama metoda hodowli i lotowania.
Tylko wyników brak.

Nie w 100% a w 1000 % zgadzam się z tym co piszesz Szanowny Kolego dodam tylko do Twojej wypowiedzi Szanowny Kolego Stary Wiarus że kiedyś słyszałem taką opowieść od nieżyjącego już ŚP Ryszarda Kuszki o hodowli w której był taki przypadek , a mianowicie przechodził wykop i na drodze stanął gołębnik więc odsunięto go o pare metrów aby przeprowadzić roboty budowlane i co super gołębie zdobywające pierwsze konkursy zaczęły się nie wchodzić do konkursu . Zastanawiano się co się dzieje i ktoś skojarzył fakt przesunięcia gołębników ,zrobiono rusztowanie i wstawiono na nie gołębniki i wszystko wróciło do normy . Kilka kroków........ I TYLE WYSTARCZYŁO

rudy51

WysłanyWysłany: Wto Kwi 02, 2019 11:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ciekawą teorie przedstawił tutaj mirek2001.Chciałbym poddać ją pod dyskusję, czy rzeczywiście może się tak stać że wybitne gołębie po przesunięciu o 10m gołębnika mogą zaraz stracić swoje wybitne walory lotowe.To jest naprawdę ciekawe spostrzeżenie.Co wy na to hodowcy.
siwy7

WysłanyWysłany: Wto Kwi 02, 2019 11:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja myślę że nie , a może być wręcz odwrotnie. Miałem golebnik przeniesiony o ok. 10m. I co ano to na nowym golebniku powstał mój słynny szczep.
mirek2001

WysłanyWysłany: Wto Kwi 02, 2019 13:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
Ja myślę że nie , a może być wręcz odwrotnie. Miałem golebnik przeniesiony o ok. 10m. I co ano to na nowym golebniku powstał mój słynny szczep.

JEDEN GŁOS W DYSKUSJI ZNAWCY I ODRAZU BINGO= SUKCES SIWY POTWIERDZA CO DO METRA NIE MOJĄ OPINIĘ...... ,ALE JUŻ NIEŻYJĄCEGO KOLEGI OPOWIADANIE . Całość opisano w fachowej prasie belgijskiej .

rudy51

WysłanyWysłany: Wto Kwi 02, 2019 15:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mirek2001 napisał:
siwy7 napisał:

JEDEN GŁOS W DYSKUSJI ZNAWCY I ODRAZU BINGO= SUKCES SIWY POTWIERDZA CO DO METRA NIE MOJĄ OPINIĘ...... ,ALE JUŻ NIEŻYJĄCEGO KOLEGI OPOWIADANIE . Całość opisano w fachowej prasie belgijskiej .

Mirek2001 ty powołujesz się na stwierdzeniu nieżyjącego już hodowcy,ja natomiast powołam się na wypowiedz żyjącego jeszcze Hodowcy,daj mu Boże zdrowie i długie lata życia.
"Każdy z nas ma prawo tłumaczenia swojego zakupionego materiału To brakiem aklimatyzacji to złym położeniem gołębnika To pogoda była nie odpowiednia itp Ja wiem jedno Dla dobrych gołębi a przede wszystkim zdrowych te czynniki nie istnieją A dla dziadów w oczach kolegów zawsze wymyślimy jakąś śpiewkę Sa WG oddalone setki a nieraz tysiące km Pomimo tego są hodowcy którzy tam wygrywają a dlaczego tak jest Ano dlatego bo maja ptaki którym zawsze wiatr wieje w dupę a nie w oczy"
rudy51

WysłanyWysłany: Sro Kwi 10, 2019 7:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ile hodowców tyle teorii,gro hodowców to Ci co wszędzie w około widzą błędy i nie sprzyjające warunki nie pozwalające robić swoim gołębiom wyników,a nie zauważających swoich błędów w hodowli i zakupu nie tego materiału z którym mógłby robić wyniki. To jest ta cała teoria o aklimatyzacji.A materiał na dobre wyniki jest i tu na miejscu w Polsce i także na zachodzie,ale trzeba mieć w tym trochę wiedzy.
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Kwi 10, 2019 20:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Widzę że nie dopuszczacie do siebie myśli że jest ktoś kto może wiedzieć więcej na temat aklimatyzacji .Odtrącanie innej wiedzy jak wasza to nic innego jak umniejszanie wyznawcom teorii aklimatyzacji,choć byli to wielce zasłużeni hodowcy.
rudy51

WysłanyWysłany: Czw Kwi 11, 2019 4:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Widzę że nie dopuszczacie do siebie myśli że jest ktoś kto może wiedzieć więcej na temat aklimatyzacji .Odtrącanie innej wiedzy jak wasza to nic innego jak umniejszanie wyznawcom teorii aklimatyzacji,choć byli to wielce zasłużeni hodowcy.

Wiarus postaram się choć troszeczkę przybliżyć jak to jest tymi teoriami.Nie ma się na świecie takiej teorii by nie można ją było podważyć na zasadzie nowych obserwacji.Uważasz że Ci wybitni czy zasłużeni hodowcy nie mogli się w swoich teoriach mylić.Teraz Ty chcesz umniejszyć obserwacje i wyciągnięte z tego wnioski innym. Kolego przytoczę Tobie pewien fragment jak padła teoria którą czcił cały świat jako teorię wybitnego fizyka niepełnosprawnego o nie przeciętnym umyśle.
"Jeśli teoria Hawkinga byłaby słuszna, uczeni dostrzegliby około 1000 zjawisk mikro soczewkowania, tymczasem odnotowali tylko jedno zdarzenie godne opisu. Tym samym udział pierwotnych czarnych dziur może wynosić maksymalnie 0,1% ogółu ciemnej materii, co obala artykuł Hawkinga z 1971 roku."

Więc kolego teraz padła twoja teoria podważona przez rudego.
Czy Twoim zdaniem ktoś wybitny nie może się mylić w swoich obserwacjach. I czy własnymi obserwacjami nie można tego podważyć , by nie żyć dalej w niewiedzy.Pamiętaj nie znaczy że my żyjąc coraz dłużej stajemy się coraz mądrzejsi,kolego zrób także ukłon wobec innych. Nie zaszkodzi raczej pomoże. Więc wiarus czytaj więcej,krytykuj mniej,a będziesz wiedział więcej.
...
gregor46

WysłanyWysłany: Czw Kwi 11, 2019 9:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Rudy i inni , zeby dalej dyskutowac temat aklimatyzacji , trzeba pierw wyjasnic slowo Teoria , te slowo , to nie fakt , to nie jest udokumentowane , to tylko Teoretycznie podawanie niektörych obserwacji , z hodowli , lotöw , powodzenia i nie powodzenia , zeby mozna bylo te teorie przejac w 100% i zastosowac u siebie i wtedy automatycznie , miec sukces to jest naprawde za proste , dlatego to Teoria , kto wymysla te teorie ?? , one nie majo nic wspulnego z rzeczywistoscio , wiec ten temat zostanie dalej Teorio , niektöre teorie , podtwierdzajo wyniki danego hodowcy , ale to nie patent , na kopiowanie tej teori , i robienie wyniköw , leprza teoria , to praktyczna praca na golebniku , rossondne parowanie , wprowadzanie nowych sprawdzonych ptaköw , dbanie o zdrowie (profilaktyka ) , i o chigene , nawiazanie kontaktu do druzyny , punktualnosc w oblotach , to jest ta jedyna teoria , ktöra moze nam POMUC . dobry lot Gregor
rudy51

WysłanyWysłany: Czw Kwi 11, 2019 9:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Słowa teorii nie potrzebujemy wyjaśniać,jest to pewne przypuszczenie na podstawie obserwacji i doświadczeń że tak może być,a z faktem się nie dyskutuje to coś na 100% udowodnione.Więc ja posługuję się słowem teoria ,bo teoria może zawsze ewoluować, z fakt stwierdzony i udowodniony nie. Ilu hodowców tyle teorii na sprawy hodowli w zrozumieniu ogólnym,i każdy trzeba uszanować i w tym masz rację. Z poważaniem rudy51
spokojny24

WysłanyWysłany: Czw Kwi 11, 2019 10:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego zrób także ukłon wobec innych. Nie zaszkodzi raczej pomoże. Więc wiarus czytaj więcej,krytykuj mniej,a będziesz wiedział więcej.

O i tego powinieneś się trzymać co napisałeś Wiarusowi A raczej wypisać to sobie dużymi literami w łazience na lustrze Zanim rano usiądziesz do komputera to abyś miał możliwość przeczytania i przypomnienia
rudy51

WysłanyWysłany: Czw Kwi 11, 2019 11:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

spokojny24 napisał:
kolego zrób także ukłon wobec innych. Nie zaszkodzi raczej pomoże. Więc wiarus czytaj więcej,krytykuj mniej,a będziesz wiedział więcej.

O i tego powinieneś się trzymać co napisałeś Wiarusowi A raczej wypisać to sobie dużymi literami w łazience na lustrze Zanim rano usiądziesz do komputera to abyś miał możliwość przeczytania i przypomnienia

Kolego czy Ciebie naprawdę pogięło, czy to jest temat Twojej frustracji. Chłopie jak tak będziesz biegał za mną po tym forum to zadyszki dostaniesz i Tobie omega wysiądzie.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: