Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Cze 17, 2019 6:52 Zobacz posty bez odpowiedzi
symptomy formy gołebia
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ARTURO

WysłanyWysłany: Nie Kwi 21, 2019 15:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregor46 napisał:
Hallo kol Siwy , tobie tez zycze wesolych swiat , wiesz ja jestem naprawde spokojny , ja nie jestem przekonany ale wierze w swoje ptaki , my mielismy juz 3 loty z kabiny , do tej pory , nie zgubilem zadnego ptaka , jak do tej pory jest ok , nie wiem czy mozna to w tym roku powturzyc , w tamtym roku robie na 1 locie konkursowym z 218 km z 59 koszowanych , 41 konkursöw , wiec jestem spokojny , ale to nie gwarancja , ze w tym roku to powtörze , wiesz tego kaput sie nie obawiam , ty nie mozesz mi zepsuc swiat , ps jestem ciekawy jak w tym roku u ciebie wypadnie , ty juz dlugo nie robiles zadnego lotu dlaczego ?? ps gdzie jest Czerwony ???? . dobry lot Gregor

Gregor też Wesołych Świat dla Ciebie, nic nie pisałes myslałem, ze Cię do garów zagonili a Ty loty uskuteczniasz.
Upiekł bys jakis makowiec, butelkę z okazji Świąt postawił, są rzeczy ważne i ważniejsze.
Ale w naszym fachu nie ma strachu.
Przynajmniej jutro pamietaj lany czy zalany poniedziałek.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
jajorz

WysłanyWysłany: Nie Kwi 21, 2019 19:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam!
Zdrowych,spokojnych Świąt.
Gregor 046 nie przejmuj sie.
Zaczynam testować Twoje ptaki.
Nie było zle w zeszłym roku.
PZDR.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Pon Kwi 22, 2019 8:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Prawidłowy trening na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=uiRlZmzxVDQ&list=UUQCCaXDo7PLL8iXdmRiR0qA

Trochę porad jak powinien wyglądać gołąb w formie -

Chce zmienić swój los chłonąc wiedzę-najważniejszy jest oczywiście dobry gołąb ,należy bezwzględnie opanować wizualne oznaki dobrej formy.

1-upierzenie na szyji jest gładkie i błyszczące,

2-skrzydła jak,gdyby odstawały od ciała,

3-gołąb jest żywotniejszy,wygląda na mniejszego,

4-otoczki i woskówki są kredowo białe,czyste,

5-podczas karmienia zje kilka ziaren i idzie pić,

6-rozszerzają swoje terytorium,noszą gałązki z innych celek.Kiedy podrzucimy brzozowych gałązek do gołębnika,ci którzy są w formie układają w swoich miskach,

7-są ciekawskie,wszechobecne, ciągle są w ruchu o ile wlot jest otwarty ciągle wchodzą i wychodzą,

8-trzymając gołębia w ręce wyczuwamy;

a) umięśnienie jest miękkie i poddaje się jak napompowana dętka,
b) nóżki są ciepłe,suche,czyste bez odchodów,
c) skóra w okolicach mostka jest różowa bez złuszczonego naskórka,
d) przy otwarciu dzioba,szczelina podniebienia jest zamknięta,czysta,naturalnej barwy bez śluzu,oddech prawidłowy
e) upierzenie skrzydeł zwłaszcza pierwszych czterech lotek jest bogato upudrowane z widocznymi ciemnymi plamami,

f)oczy z żywotnym połyskiem i intensywnością barw ,
g) w dłoni gołąb wydaje się być lżejszym .

Są to najważniejsze symptomy formy.

Ps piszę żadnej chemii by uchronić gołębie - to jest dbałość o ich zdrowie.
Popatrzcie co polecają firmy - kupujcie ich chemiczne suplementy diety! 😬 wytracacie 💵 pieniądze otrzymując w zamian chorobę gołębi!

Tylko umiar i zdrowy rozsądek, ostre trenowanie w każdych warunkach pogodowych uczynią z Waszych gołębi prawdziwych Wyźymaczy przestworzy!
Pozdrawiam Ryszard.

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: