Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Cze 25, 2019 20:23 Zobacz posty bez odpowiedzi
Dylemat, co dalej z gołębiem
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
JagodaW

WysłanyWysłany: Pon Kwi 22, 2019 11:32
PostTemat postu : Dylemat, co dalej z gołębiem
Odpowiedz z cytatem

Drodzy Panstwo,
trzy tygodnie temu, wieczorem, znalazłam w ogrodzie osłabionego gołębia pocztowego. Zabezpieczyłam go w szklarni (mam psy i koty), kupiłam karmę, dałam wodę i piasek. Kilka dni kulał i dziwnie trzymał skrzydło, ale je prostował (przeciągal się chyba). Odczytałam obrączkę i zglosiłam w systemie na stronie www.szgp.pzhgp.pl. Do dzisiaj nikt się nie odezwał a ja nie wiem, co dalej z nim zrobić. W tej chwili jest w całkiem niezlej kondycji, odkarmiony i spokojny. Nie kuleje, podlatuje na prowizoryczną grzędę. Nie boi się mnie. Nie tłucze po szklarni, szukając wyjscia. Chcę dla niego jak najlepiej i boję się, że coś mu się stanie. Czy go wypuścić? Czy po takim czasie wroci bezpiecznie do swojego właściciela, czy może przyzwyczaił się i będzie wracał do szklarni? Czy powinnam mu kupic towarzysza i kombinować gołębnik? A może jeszcze zaczekać aż ktoś się zglosi? Ptak jest dwuletni (wnioskuję po obrączce) z okręgu Rabki, ja jestem z okolic Suchej Beskidzkiej.
Czy mogę liczyć na Państwa wiedzę i doświadczenie?
Dziekuję.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
JagodaW

WysłanyWysłany: Pon Kwi 22, 2019 12:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia gołąbka w linkach
(Karmę rozsypuję na ziemi bo łajza i tak wywraca pojemniki)

https://zapodaj.net/9d87693634988.jpg.html

https://zapodaj.net/aac93d3e94bb2.jpg.html
UFO-99

WysłanyWysłany: Pon Kwi 22, 2019 12:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jagoda - Dobrze by było abyś odczytała z obrączki dane tego gołębia i podała tu na forum. Wtedy łatwiej będzie pomóc a być może zgłosi się jego właściciel. Pozdrawiam.
JagodaW

WysłanyWysłany: Pon Kwi 22, 2019 12:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na obrączce jest takie coś
PL 0235 17 6085
siwy7

WysłanyWysłany: Pon Kwi 22, 2019 13:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jest to młody gołąb na starej obrączce , więc właściciel raczej się nie znajdzie. Tym bardziej że ma u Ciebie porządną karmę. A u właściciela pewnie mógł liczyć na suchy chleb i trochę jęczmienia. Można go wypuścić jeśli dobrze lata jak nie odleci to może zacząć hodowlę gołębi.
UFO-99

WysłanyWysłany: Pon Kwi 22, 2019 13:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jagoda - Gołąb z Oddziału Rabka. Kontakt: 691 841 440.
JagodaW

WysłanyWysłany: Pon Kwi 22, 2019 18:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzwoniłam pod podany numer. Na chwilę obecną sytuacja stoi w miejscu :/ Jeśli właściciel się nie zgłosi to gołąb zostanie ze mną i będę mu ogarniać gołębnik oraz dokształcać się w zakresie hodowli. Ewentualnie spróbuję go wypuścić, może wróci do siebie, ale to dopiero kiedy pogoda w moim regionie bedzie bardziej sprzyjająca.
Zgłoszenie z obrączki wysłałam 7 kwietnia. Ptaka mam jakoś od 3 kwietnia.
kslom

WysłanyWysłany: Pon Kwi 22, 2019 20:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

JagodaW napisał:
Dzwoniłam pod podany numer. Na chwilę obecną sytuacja stoi w miejscu :/ Jeśli właściciel się nie zgłosi to gołąb zostanie ze mną i będę mu ogarniać gołębnik oraz dokształcać się w zakresie hodowli. Ewentualnie spróbuję go wypuścić, może wróci do siebie, ale to dopiero kiedy pogoda w moim regionie bedzie bardziej sprzyjająca.
Zgłoszenie z obrączki wysłałam 7 kwietnia. Ptaka mam jakoś od 3 kwietnia.

Ma Pani bardzo duże i dobre serce. Zrobiła Pani wiele dla tego ptaka. Nie zdziwię sie jak gołąbek zostanie u Pani....Gdzie mu będzie lepiej
Pozdrawiam

WysłanyWysłany: Pon Kwi 22, 2019 21:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam Mam Pytanie Czy jest ktoś z oddziału 035 Bydgoszcz Jeśli ktoś jest to prosiłbym o kontakt na PW przyniesiono mi samiczkę która miała sklejone skrzydło taśmą przepiękną lotniczkę Która ma na bank za sobą spory pakiet lotowy Zadko się mylę i uważam że ktoś na tego ptaka czeka To nie jest przeciętny gołąbek Nigdy tego nie praktykuje ale tu jestem wstanie zrobić wyjątek i odesłać ptaka pocztą jeśli zajdzie taka potrzeba Ale to już musi zdecydować właściciel Proszę o nie wklejanie nr kontaktowych z tego oddziału które są umieszczone na stronie PZHGP Gdyż te sam sobie mogę spisać a które mnie nie interesują Interesuje mnie Hodowca który tu zagląda i pomoc w ustaleniu właściciela Pozdrawiam
kslom

WysłanyWysłany: Wto Kwi 23, 2019 5:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiadomość na pw

WysłanyWysłany: Wto Kwi 23, 2019 6:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nieraz obrażacie się że powątpiewam w wasz intelekt, oczywiście nie uogólniam jest tu kilka osób z którymi można naprawdę poważnie merytorycznie podyskutować. Jakaś Pani zamieszcza tu wpis o przybłąkanym gołąbku,która zupełnie nie zna się na hodowli i gołębiach. Ale tak się szczęśliwie zdarzyło że posiada konto tu na forum. Nic się nie zna a podaje gołąbkowi można tak stwierdzić profesjonalną karmę. Nie podaje tak jak inni nie znający się to co przeważnie inny nie znający podają gołąbkowi kaszę ,pęczak troszkę chleba. Dla mnie to dziwne,dla innych może rzeczywiście to być normalne. A smutne jest to że ten dość dziwny i niewinny wpis już od razu wywołuje zwady wśród hodowców, ale to już nie jest dla niektórych dziwne.
A teraz następna sprawa Niektórzy wielce tu się unoszą na mój język i odnoszenie się do innych tu na forum. Ale Panowie jak można niektórych inaczej traktować po takich wpisach na PW jak nie inaczej jak dzieciaki a nie poważni hodowcy. Żeby nie byś gołosłownym podaję przykład,miało być śmiesznie wyszło jak wyszło oceńcie sami. Zastanawiam się tylko ile ten facet ma lat.
Od : ARTURO
Do : rudy51
Wysłany : Nie Kwi 21, 2019 15:35
Temat :
ŻYCZENIA DLA KOZAKA Cytuj wiadomość
Obyś w łóżku był tak mocny jak baranek wielkanocny, żeby była też owocna Twoja Palma Wielkanocna, abyś spuszczał się z fajfusa tak obficie jak w Dyngusa.
JagodaW

WysłanyWysłany: Wto Kwi 23, 2019 6:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Drodzy Państwo,
Dwie strony dyskusji, a tylko jedna osoba (dziękuję ufo99) poradziła mi cokolwiek sensownego: podać piblicznie numer obrączki oraz mam telefon do oddziału, gdzie zadzwoniłam. 7 kwietnia wysłałam wiadomość do strony, która wyskakuje w googlach, tam można zglaszać znalezione ptaki:www.szgp.pzhgp.pl. Mój numer zgłoszenia: 29371. Resztę wystarczy wpisać w wyszukiwarce „znaleziony gołąb” „jak odczytać obrączke” „co je gołąb” „forum dla hodowców” i szukać pomocy dla żyjącej istoty. Pomogłabym sikorce, wronie, bocianowi - trafił się gołąb. Czy ktoś z Szanownych Panów potrafi mi powiedzieć, czy mogę go spokojnie wypuścic po prawie miesiącu spędzonym u mnie? Czy on bedzie nadal pamiętał, gdzie ma lecieć? Mam w ogrodzie sporo kotów i psy, nie chcę ryzykować, że któryś przyniesie mi gołębia w pysku.
spokojny24

WysłanyWysłany: Wto Kwi 23, 2019 7:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanowna Pani ten gołąbek pomimo ze ma obrączkę z 17 r Jest to gołąbek młody Przypuszczam że jak Pani pisze po miesiącu przebywania U Pani ten gołąbek drogi powrotnej raczej już nie znajdzie Jeśli nie zgłosi się właściciel To proponowałbym rozejrzeć się w Pani okolicy kto tam hoduje gołębie i oddać tego gołąbka Komuś kto ma gołębie Jeśli ma Pani na obejściu koty i ten gołąbek nie odleci to one czy wcześniej czy później go znajdą Pozdrawiam
rudy51

WysłanyWysłany: Wto Kwi 23, 2019 7:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

JagodaW napisał:
Drodzy Państwo,
Dwie strony dyskusji, a tylko jedna osoba (dziękuję ufo99) poradziła mi cokolwiek sensownego: podać piblicznie numer obrączki oraz mam telefon do oddziału, gdzie zadzwoniłam. 7 kwietnia wysłałam wiadomość do strony, która wyskakuje w googlach, tam można zglaszać znalezione ptaki:www.szgp.pzhgp.pl. Mój numer zgłoszenia: 29371. Resztę wystarczy wpisać w wyszukiwarce „znaleziony gołąb” „jak odczytać obrączke” „co je gołąb” „forum dla hodowców” i szukać pomocy dla żyjącej istoty. Pomogłabym sikorce, wronie, bocianowi - trafił się gołąb. Czy ktoś z Szanownych Panów potrafi mi powiedzieć, czy mogę go spokojnie wypuścic po prawie miesiącu spędzonym u mnie? Czy on bedzie nadal pamiętał, gdzie ma lecieć? Mam w ogrodzie sporo kotów i psy, nie chcę ryzykować, że któryś przyniesie mi gołębia w pysku.

Szanowna Pani i to się chwali pomagać powinniśmy wszyscy i wszystkim,ale nie do przesady.Zrobiła Pani wszystko co można było zrobić.Zgłosiła pani gołębia na ogólnopolskiej liście gołębi zaginionych i przybłąkanych.Ale jak znam życie i ogląd tego gołębia to na pewno nie zgłosi się właściciel tego gołębia. Po rynku w Krakowie ładniejsze chodzą.Więc zbędny już Pani trud .Poczekać niech nabierze sił odleci, a gdzie odleci i jaki będzie czas jego żywota to już sam Bóg wie.
gregor46

WysłanyWysłany: Wto Kwi 23, 2019 7:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo SZanowna pani Jagoda W , pisze z Niemiec , nie wiem czy te same zasady meldowania i odbierania meldowanych - zablakanych golebi pocztowych , obowiazuje w polsce , niech pani zadzwoni na ten numer : 604978862 , Pan Wöjciak Leon , Prezes oddzialu Rabka , prosze podac nr tego ptaka , ten pan musi to sytuacje wyjasnic , tz ustalic wlasciciela tego ptaka i prosic go o uregulowanie , karzdy hodowca zrzeszony w PZHGP , jest zobowiazany do odbioru , zablakanego ptaka , mozna to w rözny sposöb , zorganizowac , ps jesli ten Pan , nie bedzie reagowal , to prosze niech pani poinformuje Zarzad Glöwny PZHGP , jak zachowuje sie dany prezes w stosunku do meldowanych zaginionych ptaköw , ps u nas karzdy hodowca jest zmuszony do uregulowania takej sytuacji , jesli nie grozi mu zawieszenie , w lotach . dobry lot Gregor z Niemiec
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: