Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Wrz 19, 2019 14:40 Zobacz posty bez odpowiedzi
Wspólne Gołębniki
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
CałaPrawda

WysłanyWysłany: Sro Sie 28, 2019 13:16
PostTemat postu : Wspólne Gołębniki
Odpowiedz z cytatem

Panowie jak oceniacie fakt, że na WG dochodzi tak często do katastrofalnych lotów. gołębie lecą do jednego punktu mimo to są tak ogromne straty już podczas podlotów.

Czy da się tą kwestię jakoś logicznie wytłumaczyć?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Nowy85

WysłanyWysłany: Sro Sie 28, 2019 14:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziś lot na wg rogowo 310km zakoszowane 708 golebi start godzina 7.00. Jak narazie jest tylko 40 gplebi . Lot z takiej odległości w taki upal to niebyl dobry pomysl
kkscy

WysłanyWysłany: Sro Sie 28, 2019 15:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nic nowego,takie same straty są w oddziałach .
gregor4616

WysłanyWysłany: Sro Sie 28, 2019 17:56
PostTemat postu : Re: Wspólne Gołębniki
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Cala prawda logicznie jest cierzko wytlumaczyc , nikt z nas nie jest na miejscu tz wg , nie widzimy stada , warunköw , wentylacji , najwiekszymproblemem , jest utrzymanie stada przy zdrowiu , problem wzrasta z wielkoscio danego WG z ilosc ptaköw . ptaki te pochodzo z röznych srodowisk , na wg so te ptaki mieszane i tam spotykajo sie rözne , bakterie i wiry , do tego dochodzi wysoka teperatura , i wybuch choroby planowany , niejednokrotnie pielegniarze , ktörzy dbajo o stado , nie majo doswiadczenia , nie so doswiadczonymi hodowcami ,oni tego nie widzo , ze ptaki so chore , i te chore ptaki so koszowane , i wtedy te duze straty , wy nazywacie to Adeno , my möwimy na to Jungtauben . krankcheit , jest to ta sama sytuacja , ptaki ktöre so chore , majo wysoko teperature , ktöra zakluca orientacje , dlatego tak duze straty , nie chodzi , tu o jakosc ptaköw , karzdy uczestnik , daje swoje dobre lub po najleprzych karzdy chce wygrac , co do strat w oddzialach to jest röznie , np my w naszym oddziele zgubilismy na 4 lotach konkursowych tz od 94 km do 238 km w sumie tylko80 ptaköw , wiec naprawde nie za duzo . dobry lot Gregor
ARTURO

WysłanyWysłany: Sro Sie 28, 2019 18:56
PostTemat postu : Re: Wspólne Gołębniki
Odpowiedz z cytatem

gregor4616 napisał:
Hallo kol Cala prawda logicznie jest cierzko wytlumaczyc , nikt z nas nie jest na miejscu tz wg , nie widzimy stada , warunköw , wentylacji , najwiekszymproblemem , jest utrzymanie stada przy zdrowiu , problem wzrasta z wielkoscio danego WG z ilosc ptaköw . ptaki te pochodzo z röznych srodowisk , na wg so te ptaki mieszane i tam spotykajo sie rözne , bakterie i wiry , do tego dochodzi wysoka teperatura , i wybuch choroby planowany , niejednokrotnie pielegniarze , ktörzy dbajo o stado , nie majo doswiadczenia , nie so doswiadczonymi hodowcami ,oni tego nie widzo , ze ptaki so chore , i te chore ptaki so koszowane , i wtedy te duze straty , wy nazywacie to Adeno , my möwimy na to Jungtauben . krankcheit , jest to ta sama sytuacja , ptaki ktöre so chore , majo wysoko teperature , ktöra zakluca orientacje , dlatego tak duze straty , nie chodzi , tu o jakosc ptaköw , karzdy uczestnik , daje swoje dobre lub po najleprzych karzdy chce wygrac , co do strat w oddzialach to jest röznie , np my w naszym oddziele zgubilismy na 4 lotach konkursowych tz od 94 km do 238 km w sumie tylko80 ptaköw , wiec naprawde nie za duzo . dobry lot Gregor

Gregor ja napisałem kiedyś, że jak żołnierze amerykańscy przyjadą do Polski to nie bedzie lotów.
Mało tego jak na terytorium Polski rozmieszczą rakiety Patriot to można całkowicie zapomnieć o WG, lotach, wtedy jaskólki i bociany będą fruwać do góry nogami.
I żeby nikt nie byŁ zdziwiony jak pisałem kiedyś o RODO( każdy hodowca klauzulę RODO podpisał w swoim oddziale, a moder to tej pory nie zamieścił klauzuli kto jest administratorem naszych danych)
A to jest europejska deryktywa.
Proste i logiczne.
Ale katastrof jest więcej- o których wkrótce wszyscy się dowiedzą.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Sro Sie 28, 2019 19:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ponieważ do każdej takiej wypowiedzi podchodzę ostrożnie gdyż ocena na odległość to tylko zwykłe gdybanie lecz w tej sytuacji zgadzam się z wypowiedzą Gregora . Jeśli ptaki giną masowo to jest to infekcja lub całkowicie złe przygotowanie . Bo jeśli miałyby być to selekty i odpady w takich ilościach i na takim kilometrażu to strzeż Panie Boże młodych hodowców przed takimi mistrzami . Ptaki wysokich temperatur specjalnie sie nie boją i nie to jest przyczyną tak dużych strat. Gdyby tak było to wszystkie hodowle na południu w krajach takich jak przykładowo Hiszpania itp nie miałyby miejsca bytu. Przyczyną w większości jest złe rozpoznanie infekcji. W dniu 24 potwierdzałem odlot gołębi lot z odległości 180 km .Kiedy ptaki wystartowały i popatrzyłem po klatkach to same ręce składały się jak tam było . Z tego co wiem to lot był bardzo trudny kilka procent w większości hodowli ptaków powróciło . Ale i był taki Pan co w tym locie uczestniczyło jego 59 ptaków z czego w domu było na noc 56 . Co do wg to tam jest już kompletna magia i aby utrzymać stado w ilości kilka stów w zdrowiu to trzeba mieć na czym czapkę nosić. Tam ścierają się przeróżne wirusy i bakterie i jeśli ktoś kupując na takich wg ptaki po sezonie trzeba długo przeprowadzić kwarantanne . Pamiętam Jak opowiadał Krzysztof M jakiego syfu narobił mu jeden zakupiony ptak na takim Wg .
mirek2001

WysłanyWysłany: Czw Sie 29, 2019 7:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Cała prawda z doświadczenia wiem że w Polsce są dwa typy WG .....
te które kusza wielkimi nagrodami w zamian dają nikłe szanse i te które mają skromne nagrody ale ilość gołębi jaką przyjmują jest na tyle niewielka że są w stanie ogarnąć je sami . Druga rzecz to przepełnienie (jak tu niektórzy piszą ) to prawda w przedziale powinno być 1/3 siadaków wolna , są teorie mówiące że 1/4 miejsc spoczynkowych niezasiedlona też nie będzie błędem ,ale większość z nas zdaje sobie z tego sprawę że przepełnienie to pierwszy krok do strat (CHOROBY . TZ.ODCHODZENIE MŁODYCH ITP.)
,,Co do jakości usługi,, ,tz. ilości doprowadzonych gołębi do finału i trudności lotów to na pierwszym miejscu postawił bym Giewont kolegi Janka ....., a potem na równi dawny Czersk kolegi Sebastiana celowo pisze Czersk bo tam nastąpiły zmiany ilościowe i nie wiadomo jak to wpłynie na wyniki , Kosakowo kolegi Maćka , Bieszczady kolegi Józefa i te z najdalszym kilometrażem czyli Krakus kolego Andrzeja . Moim zdaniem to WG na dzień dzisiejszy warte uwagi .
A co do lotów młodych sam nie wiem pełna wariacja ubiegła sobota ciężko niedziela nie lepiej ja osobiście czekam na deszcz może to coś zmieni w pogodzie :) POZDRAWIAM I LEPSZYCH LOTÓW ŻYCZE ...D.L

WysłanyWysłany: Czw Sie 29, 2019 10:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy, zanim napisze coś w temacie to proszę bardzo o zaprzestanie osobistych wycieczek. Nie ma sensu rozważać o obecności US Army na naszej ziemi i jej wpływu na pewne rzeczy (jedno jest pewne, ilość dzieci o ciemnej karnacji w naszym kraju wzrośnie:)).
Odnoszenie się do cech ludzkich które nie można zmierzyć tutaj na forum jest również poza konkurencja.
Proszę i apeluje, popiszmy spokojnie w temacie aby wyciągnąć jakieś wnioski.
Teraz temat. Dziękuje Kolego Cała Prawda za ten temat gdyż sam nosiłem się z zamiarem aby coś tam w tym temacie popisać. W tym roku ,pierwszy raz, jestem uczestnikiem WG. Pierwszy szok to to ze zginęły mi już trzy gołębie na dystansach ze aż wstyd pisać. Wykluczam jednak złe utrzymanie ptaków przez właściciela WG. Widocznie moje koki były zbyt słabe.
Teraz trochę statystyki (nie daję reki za wszystkie dane , nie wiem czy do końca są prawdziwe ale pobierałem je ze stron WG) która rozwali kilka poglądów. Wydawało by się, ze im mniejszy stan gołębi na WG tym lepiej ale nie jest tak do końca. Okazuje się, że mając ok 1800 szt ptaków można też robotę zrobić porządnie.
Miejsce I wg mojego rankingu zajmuje WG Krakus. Przyjęto 1669 gołębi.
Lot 1 -102 km- koszowano 1247 co daje 74% stanu
Lot 2-155 km- koszowano-1170 co daje 70% stanu
Lot 3- 198 km- koszowano 1042 co daje 62%stanu
Lot 3 - 251 km- koszowano 1021 co daje 61%stanu
Dalej nie wystawiam miejsc tylko suche liczby

Rogowo - 1800 stan
Lot 1 -120 km-1183 szt 65 %
Lot 2- 180 km- 1143 szt 63 %
Lot 3 - 240 km- 817 szt 45%
Lot 4- 310 km- 708 szt 39%
Jest to jedyne WG które zorganizowało lot 300+. Niestety ale ten lot zrobił spore spustoszenie w stadzie.

GIEWONT
Brak jasnej ilości przyjętych gołębi (nie chciało mi się sumować pojedynczo)
Lot 1 - 101 km- koszowano 659 szt
Lot 2- 158 km- koszowano 660 szt:)
Można powiedzieć że stan poprawił się:))) Jednak dwa pierwsze loty nie dają jeszcze odpowiedzi o gołębniku. Ale jest bardzo dobrze!!!!

WG Mistrzów- stan 770 szt
Lot 1- 103km- 532 szt 69%
Lot 2- 150km- 372 szt 48%

MAZURY- 1392 szt
Lot 1 - 104 km- 991 szt 69%
Lot 2- 190 km- 952 szt 68%
Lot 3- 250 km- 449 szt 32%

WARMIA - 609 szt
Lot 1- 112 km- 369 szt 60%
Lot 2- 170km- 365 szt 59%
Lot 3- 225 km- 277 szt 45 %

KOZIEGŁÓWKI stan ok 4000 (brak podanych danych tylko szacunek)
Lot 1- 110 km- 2550 szt koszowano tj 63 %
Niestety po pierwszym locie na WG przybyło tylko 1140 gołębi tj 28% stanu.

Każdy może wyciągnąć swoje wnioski. Jeszce raz duże brawa dla organizatora WG Krakus. WG Giewont też idzie w dobrym kierunku. Moj faworyt WG Rogowo niestety trochę stracił ptaków przez przeprowadzenie wczorajszego lotu. Ale z drugiej strony regulamin ktoś opracował i każdy kto wysłał gołębie na to WG wiedział co jest grane.

WysłanyWysłany: Czw Sie 29, 2019 11:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dwie uwagi WG Rogowo po locie 300+ teraz jest ich 250...... A PONAD 700 W KOSZU A NA NOC W GOŁEBNIKU BYŁO TYLKO 77 SZTUK .
WG Giewont na kosz poszło ponad 630 dziś odbył się lot i jest na tą chwile 496sztuk brakuje ponad 100 sztuk ...... myślę że do finału to WG doprowadzi jak zwykle procentowo największą pule gołębi . A ja ze swojej strony mam to satysfakcje że przez 3 sezony moje robaczki latały i rywalizowały z najlepszymi na tym WG .

Co do predyspozycji swoich gołębi nie jeden z nas boleśnie się przekonał że to co super sprawuje się w Oddziele nie zawsze potwierdza to na WG. Zresztą Kolega Janek mówił o tym na zeszłorocznym finale.

Ostatnio zmieniony przez mirek2001 dnia Czw Sie 29, 2019 14:26, w całości zmieniany 1 raz

WysłanyWysłany: Czw Sie 29, 2019 14:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kslom napisał:
Szanowni Koledzy, zanim napisze coś w temacie to proszę bardzo o zaprzestanie osobistych wycieczek. Nie ma sensu rozważać o obecności US Army na naszej ziemi i jej wpływu na pewne rzeczy (jedno jest pewne, ilość dzieci o ciemnej karnacji w naszym kraju wzrośnie:)).
Odnoszenie się do cech ludzkich które nie można zmierzyć tutaj na forum jest również poza konkurencja.
Proszę i apeluje, popiszmy spokojnie w temacie aby wyciągnąć jakieś wnioski.
Teraz temat. Dziękuje Kolego Cała Prawda za ten temat gdyż sam nosiłem się z zamiarem aby coś tam w tym temacie popisać. W tym roku ,pierwszy raz, jestem uczestnikiem WG. Pierwszy szok to to ze zginęły mi już trzy gołębie na dystansach ze aż wstyd pisać. Wykluczam jednak złe utrzymanie ptaków przez właściciela WG. Widocznie moje koki były zbyt słabe.
Teraz trochę statystyki (nie daję reki za wszystkie dane , nie wiem czy do końca są prawdziwe ale pobierałem je ze stron WG) która rozwali kilka poglądów. Wydawało by się, ze im mniejszy stan gołębi na WG tym lepiej ale nie jest tak do końca. Okazuje się, że mając ok 1800 szt ptaków można też robotę zrobić porządnie.
Miejsce I wg mojego rankingu zajmuje WG Krakus. Przyjęto 1669 gołębi.
Lot 1 -102 km- koszowano 1247 co daje 74% stanu
Lot 2-155 km- koszowano-1170 co daje 70% stanu
Lot 3- 198 km- koszowano 1042 co daje 62%stanu
Lot 3 - 251 km- koszowano 1021 co daje 61%stanu
Dalej nie wystawiam miejsc tylko suche liczby

Rogowo - 1800 stan
Lot 1 -120 km-1183 szt 65 %
Lot 2- 180 km- 1143 szt 63 %
Lot 3 - 240 km- 817 szt 45%
Lot 4- 310 km- 708 szt 39%
Jest to jedyne WG które zorganizowało lot 300+. Niestety ale ten lot zrobił spore spustoszenie w stadzie.

GIEWONT
Brak jasnej ilości przyjętych gołębi (nie chciało mi się sumować pojedynczo)
Lot 1 - 101 km- koszowano 659 szt
Lot 2- 158 km- koszowano 660 szt:)
Można powiedzieć że stan poprawił się:))) Jednak dwa pierwsze loty nie dają jeszcze odpowiedzi o gołębniku. Ale jest bardzo dobrze!!!!

WG Mistrzów- stan 770 szt
Lot 1- 103km- 532 szt 69%
Lot 2- 150km- 372 szt 48%

MAZURY- 1392 szt
Lot 1 - 104 km- 991 szt 69%
Lot 2- 190 km- 952 szt 68%
Lot 3- 250 km- 449 szt 32%

WARMIA - 609 szt
Lot 1- 112 km- 369 szt 60%
Lot 2- 170km- 365 szt 59%
Lot 3- 225 km- 277 szt 45 %

KOZIEGŁÓWKI stan ok 4000 (brak podanych danych tylko szacunek)
Lot 1- 110 km- 2550 szt koszowano tj 63 %
Niestety po pierwszym locie na WG przybyło tylko 1140 gołębi tj 28% stanu.

Każdy może wyciągnąć swoje wnioski. Jeszce raz duże brawa dla organizatora WG Krakus. WG Giewont też idzie w dobrym kierunku. Moj faworyt WG Rogowo niestety trochę stracił ptaków przez przeprowadzenie wczorajszego lotu. Ale z drugiej strony regulamin ktoś opracował i każdy kto wysłał gołębie na to WG wiedział co jest grane.

Za statystykę słowa uznania.
Zobacz sam Kolego straty są -ale Siwy ma 1 sztukę i nadal daje radę 100%.
I to jest ewenement i też uznanie dla Niego.
Ciekawe czy ktoś z gości zagranicznych napisze, że plotę nie na temat?
czerwony1363

WysłanyWysłany: Czw Sie 29, 2019 17:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Też myślę dać ptaki na WG. Dzięki za opinie. I proszę o więcej. Trzeba będzie się na coś zdecydować.
Szpak65

WysłanyWysłany: Sro Wrz 04, 2019 5:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gregor o jakiej dyskusji ty piszesz , o czym mam z tobą dyskutować . Zadałem ci proste pytania to wiłeś się jak piskorz by w końcu napisać że u ciebie wkładało 102 hodowców . Więc chciałem uściślić ilu z nich było z twojego oddziału to cisza . A może o tym wczorajszym podlocie , których każdy hodowca robi u siebie na gołębniku i jak by mieli takie straty to pewnie zaczęli by hodować papużki faliste. Mnie wspólne gołębniki nie interesują bo takich lotów w tygodni na moim gołębniku jest trzy po czym następuje niedzielna weryfikacja i ta dopiero daje obraz mojej pracy w oddziele rozciągniętym na kilkadziesiąt kilometrów a nie lot do jednej dziupli .
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Sro Wrz 04, 2019 8:06
PostTemat postu : SZANOWNY PANIE MODERATORZE
Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuje za wykasowanie brzydkich wpisów w tym i mojego i jeszcze raz dziękuje za nocne czuwanie,Tak ma być.Ale w miarę zapanuje tu porządek i dobre obyczaje gdy Szanowny Pan raz na zawsze zablokuje na tym forum osoby wyjątkowo podłe, które to Pan doskonale zna.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
rudy52

WysłanyWysłany: Sro Wrz 04, 2019 9:00
PostTemat postu : Re: SZANOWNY PANIE MODERATORZE
Odpowiedz z cytatem

wieslaw.puchalski napisał:
Bardzo dziękuje za wykasowanie brzydkich wpisów w tym i mojego i jeszcze raz dziękuje za nocne czuwanie,Tak ma być.Ale w miarę zapanuje tu porządek i dobre obyczaje gdy Szanowny Pan raz na zawsze zablokuje na tym forum osoby wyjątkowo podłe, które to Pan doskonale zna.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.

Pan już samego siebie przechodzi ,najpierw sam Pan wpisy zamieszcza agresywne,a teraz o blokowanie się pan upomina.Więc by tu spokój zapanował Pana pierwszego powinno to spotkać.
siwy7

WysłanyWysłany: Sro Wrz 04, 2019 9:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Gregor jako że zawsze podajesz swoje wyniki z Niemiec, ja podam twoje wyniki z wg w Polsce. Pierwszy lot z 90km. Wyniki twoich gołębi, 19, 23, 43, 44, 51, 66, 97, 100, 104, 115, 116, 117, 121, 133, 139. Wystartowało 222szt. I straty są bo brakuje 8szt. A to był tylko podlot z 90km. Więc pytam jak to się ma do twoich wyników w oddziale , gdzie zawsze masz 1.2.3.4.5.6...10 i bez strat , przy 5000 szt. na starcie i lot ponad 200km. Czy musiałbyś mi to wytłumaczyć a i koledzy chętnie posluchaja.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: