Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Maj 29, 2020 17:55 Zobacz posty bez odpowiedzi
Regulamin Zegarowy a nowe technologie
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
czerwony23

WysłanyWysłany: Nie Kwi 12, 2020 17:44
PostTemat postu : Regulamin Zegarowy a nowe technologie
Odpowiedz z cytatem

Pytanie otwarte do władz PZHGP.
Dlaczego nie następują zmiany w regulaminie zegarowym umożliwiające stosowanie nowych technologii w naszym sporcie?? Praktycznie w każdym domu jest teraz tablet czy smartfon który z powodzeniem może przejąć funkcje zegara ESK. Być może i te urządzenia były by zbędne. Nie trudno wyobrazić sobie anteny, które automatycznie rejestrują przylot gołębi i wysyłają dane do rachmistrza. Anteny matki są obecnie podpinane pod kosztowne zegary radiowe czy zegary GPS w celu synchronizacji czasu. A czas można pobrać z serwera czasu. Rozwiązania te są do wprowadzenia bardzo szybko. wystarczy tylko na to pozwolić dostosowując regulamin zegarowy do obecnych czasów.
Oczywiście tipesy wszystkich producentów powinny być zaprogramowane w jeden sposób. Tak by wprowadzić konkurencję między systemami.
Oczekuję że ZG zacznie działać w interesie hodowców i dostosuję regulamin zegarowy. Obecni regulamin dba o interes lobby zegarowego, które karmi nas kosztowną technologią z przed dwóch dekad.

Mam nadzieję że ZG zajmie stanowisko w tej sprawie. Władza powinna być dla ludzi, nie odwrotnie.

Chciał bym by jak najwięcej kolegów hodowców wypowiedziało się w tym temacie. Może wtedy ktoś dostrzeże potrzeby dołu.

Ps. Całe życie jestem realistą i trudno mi uwierzyć że te kilka słów coś zmieni. zdecydowałem się jednak napisać kilka słów ponieważ ta sprawa od dawna mnie nurtuje.

Pozdrawiam
DobryLot
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Otis10

WysłanyWysłany: Pon Kwi 13, 2020 8:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiesz co ja myślę że gdyby producenci ESK chcieli wdrażać nowe technologie to takie zmiany by nastąpiły, fakt jest faktem że koszt samego zegara pozwala na zakup smartphone czy tabletu który to jest nieporównywalnie bardziej zaawansowanym technicznie urządzeniem niż te "przerośnięte kalkulatory"(czytaj ESK). Co do samej Kolegi propozycji ja mam następujące przemyślenia. Owszem można zrobić takie combo anteny i ESK ale takie urządzenie żeby wysyłać gdzieś jakiekolwiek dane musi mieć slot na kartę sim(czyli koszta modem GPRS i abonament za kartę). Jeżeli ktoś ma kilka anten to ten koszt jest kilkakrotnie większy, lub anteny połączone są z jednym zbiorczym modemem. Ale to bądź co bądź nadal jest to nasze ESK. Żeby nie rozbudowywać ESK o modem GPRS który i tak mamy w smartphone musimy te urządzenia ze sobą skomunikować (bluetooth lub wifi). Teraz tak moim zdaniem kolejna generacja ESK mogła by wyglądać tak: anteny pospinane z urządzeniem skomunikowanym ze smartphonem/tabletem na którym mamy odpowiednią aplikację która wysyła na bieżąco naszą listę zegarową na serwer. Listy zegarowe trafiają na serwerze do programu obliczeniowego (oczywiście według odpowiedniego logarytmu grupującego listy z danego oddziału). Program obliczeniowy wylicza listę konkursową na bieżąco i publikuje ją na stronie. Rzecz bardzo ważna czas przylotu musiał by być pobierany przez aplikację z serwera na który to apka zrzuca listę zegarową dlatego że w telefonie czas można zmieniać ręcznie! Oczywiście jeszcze inne odpowiednie zabezpieczenia żeby to wszystko miało sens. Slot na kartę pamięci w urządzeniu żeby rejetrować przylot nawet gdy nie mamy połączonego ESK ze smartphone, żebyśmy mogli potem te listę zegarową przesłać na tel i zgrać na serwer.
Korzyści: Wyniki na żywo. W zasadzie nasza lista zegarowa znajdowała by się na serwerze więc nie trzeba by drukować jej na tak zwanym otwarciu zegarów, czyli można by zrezygnować z otwierania zegarów, a gdyby już ktoś się uparł to te listy można by wydrukować wszystkie na raz po lotach(weryfikacja wyników i tak nie jest na bieżąco tylko po lotach).
Czy takie rozwiązanie było by tańsze niż to czym dysponujemy teraz, myślę że na początku nie, ale z czasem i rozwojem jak najbardziej!Mam jeszcze sporo przemyśleń na ten temat, ale już nie chciało mi się pisać bo i tak wyszedł mi spory referat.
Jestem ciekaw co Wy o tym myślicie?
czerwony23

WysłanyWysłany: Pon Kwi 13, 2020 15:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzę się tu z kolegą w niektórych kwestjach.

Są na rynku anteny które mają wbudowaną pamięć. Wystarczy do nich dołożyć moduły wi-fi, żeby ograniczyć koszty, w moduł wyposażamy jedną antenę pozostałe łączymy tradycyjnie. Uważam że pozostałe opcje opisane przez kolegę są zbędne. Taka antena może łączyć się z dowolną siecią Wi-Fi. W sytuacji kiedy nie mamy zasięgu z domowej sieci dajemy internet z dowolnej komórki. Oczywiście nie zawsze może cały proces odbyć się w czasie rzeczywistym dlatego powinie być określony czas na dokonanie tej procedury. synchronizacja czasu powinna odbywać się poprzez serwer czasu, za który bodajże odpowiada urząd miar. Jeden serwer czasu dla wszystkich producentów. Aplikacja na urządzenia mobilne mogła by być opcją dodatkową. Uważam że to obniży cenę zestawów ESK a przynajmniej utrzyma je na tym samym poziomie. Istotne jest także wprowadzenie konkurencji między producentami tipesow, poprzez jeden rodzaj programowania chipów. Tak by klient mógł wybrać którego producenta tipesy zakupi.

Finalnie okazać się może że część producentów nie będzie miała produktu który spełniał będzie oczekiwania klienta. Producenci wprowadzają nowe zegary które tak naprawdę nie są nowe i nic nowego nie wnoszą.

Wydaje mi sie że w obecnej sytuacji położenie gotowego nowoczesnego produktu na stole ZG nic by tu nie zmieniło. Dlatego chcę uświadomić wszystkim kto ma realną władzę w tej sprawie.

najważniejsze jest tu dostosowanie regulaminu do obecnych możliwości. Wprowadzając to dziś, zacznie to optymalnie działać na punktach za 5-10 lat. Więc wszystko jest tu już spóźnione.

Panowie z ZG proszę wziąć się do roboty!!!!
Otis10

WysłanyWysłany: Pon Kwi 13, 2020 17:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja nie bardzo widzę sens pchania tego wszystkiego w antenę. Po pierwsze trzeba z tym jechać na koszowanie a już zwykła antena 1-polowa jest w najlepszym wypadku gabarytów zegara. Skoro aplikacja miała by być dodatkiem to do jakiejkolwiek obsługi potrzebna by była choćby najprostrza klawiatura (chociaż by do wprowadzenia gołębi) no i żecz jasna wyświetlacz. Jakoś nie wyobrażam sobie tego wbudowanego w antenę która to znajduje się we wlocie bo nie mamy możliwości podglądu na bieżący obraz sytuacji.
PoRaPI

WysłanyWysłany: Czw Kwi 16, 2020 20:21
PostTemat postu : Zachód
Odpowiedz z cytatem

Na zachodzie już dawno są wyniki online z lotów, więc może warto przynajmniej zacząć od czegoś takiego :-)

https://mypigeons.benzing.live/

Tu nic nie trzeba wymyślać :-)
leszek0250

WysłanyWysłany: Nie Kwi 26, 2020 20:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

technologia pozwala na lotowanie bez użycia zegara- problemem może byc tylko kwestia - bezpieczeństwa danych i regulaminów.
poza Benzing live jest topigeon.com bez żadnych dodatkowych opłat.( oczywiscie poza kartą sim)
Niestety lotowanie bez uzycia zegara wiązałoby się z całkowitą zmianą obsługi, procedur, regulaminów. Hodowca skłądałby jedynie spis- reszta dziąłaby sie już na koszowaniu. Chyba, że robimy jeden system online w którym hodowca ma opcję np typowania przez internet..
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: