Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Maj 29, 2020 16:47 Zobacz posty bez odpowiedzi
CZEGO TO LUDZIE NIE WYMYSLĄ
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kslom

WysłanyWysłany: Pią Kwi 24, 2020 9:51
PostTemat postu : CZEGO TO LUDZIE NIE WYMYSLĄ
Odpowiedz z cytatem

"Bardzo ciekawe" rozwiązanie zaproponował związek na Wyspach dla swoich hodowców. Proszę zobaczyć i posłuchać (3 min 15 sek)
https://www.youtube.com/watch?v=QUF2MIOoM8Y
Jet tez cos dla zwolenników opłat przed konkretnym lotem a nie na początku sezonu na podstawie kosztorysu

WysłanyWysłany: Pią Kwi 24, 2020 19:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Głupota ludzka nie zna granic.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mario1111

WysłanyWysłany: Pią Kwi 24, 2020 20:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

[quote="arti1982arti"]Głupota ludzka nie zna granic.[/quote

Nie wiem co masz Kolego na myśli - pisząc głupota....
Ale dla mnie trzymanie 16szt+ młode na 1m2 jest sadyzmem!!!
Czy oni prowadzą tam chów "klatkowy"??? Gołębi pocztowych, czy ja jestem zacofany???
arti1982arti

WysłanyWysłany: Sob Kwi 25, 2020 4:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wirtualny lot.
garłacz64

WysłanyWysłany: Pią Maj 01, 2020 19:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kisiom dlatego tam dbają o zapobieganie Hodowców niestety tu jest inaczej tu Hodowca liczy się jak na przyczepce 200 sztuk przywiezie na koszowanie
tylko przez 25 lat 60% Hodowców znikła i będzie znikała ,zobacz po ile w sekcjach jest Hodowców
mario1111 jesteś teraz silny . a jak dopadnie cię RENTA za co utrzymasz te stadko ,tam im wystarczy 30sztu i jest Hodowcą a tu nie liczysz się bo nic nie zrobisz tą ilością gołębi , z szacunki dobry lot .
marcinekPL

WysłanyWysłany: Czw Maj 28, 2020 12:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Niezłe jaja haha

WysłanyWysłany: Czw Maj 28, 2020 17:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

garłacz64 napisał:
kisiom dlatego tam dbają o zapobieganie Hodowców niestety tu jest inaczej tu Hodowca liczy się jak na przyczepce 200 sztuk przywiezie na koszowanie
tylko przez 25 lat 60% Hodowców znikła i będzie znikała ,zobacz po ile w sekcjach jest Hodowców
mario1111 jesteś teraz silny . a jak dopadnie cię RENTA za co utrzymasz te stadko ,tam im wystarczy 30sztu i jest Hodowcą a tu nie liczysz się bo nic nie zrobisz tą ilością gołębi , z szacunki dobry lot .

Garłacz nie zgodzę się z Tobą bo ilość ni jak ma się do jakości.Można świetnie się bawić 30 ptakami i odnosić sukcesy.Osobiście nie zwiększę swojej hodowli
i nie zrezygnuje z rywalizacji z liczną hodowlą bo to daje większą satysfakcje.
lukasz_n

WysłanyWysłany: Czw Maj 28, 2020 21:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Popieram kol.wiarusa.
Ja też już doszłem do rozumu, nie ilośc a jakość.
W Polsce się tak utarło żeby trzymac dużo jak fermiarz i nosić po 5 klatek aż się garba dostanie po to żeby ugrać coś ilościa.
lukasz_n

WysłanyWysłany: Czw Maj 28, 2020 21:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U mnie na sekcji są tacy. Maja po 70 kilka lat. Przywozi 5/6 klatek nabitych gołębiami. Przychodzi upocony jak skunks siada na krzesle i stęka i nic nie chce robić. Pytam się po co ta ilość jak i tak łapie kilka konkursów, zdrowia nie ma żeby prowadzić taka ilość gołębi ale fermiarz pełną gęba. Trzeba zastanowić się czy warto katować tak siębie .
Mała ilośc to mniej pracy, mniej wydanych pieniedzy w błoto i gołębie lepiej zadbane i przypilnowane.
Osobićie dałem na spis 24 gołebie i zamierzam się tym bawić i czerpać przyjemność a nie katować się kosztem rodzinny i innych rzeczy
arti1982arti

WysłanyWysłany: Pią Maj 29, 2020 3:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

lukasz_n masz wiadomość na pw.
Szpak65

WysłanyWysłany: Pią Maj 29, 2020 6:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Trochę więcej szacunku chłopcze , bo nie zawsze będziesz piękny i młody .
To jedno a po drugie to powinieneś tych formiarzy po rekach całować bo dzięki nim uda ci się od czasu do czasu zdobyć konkurs. Jeżeli wszyscy by wkładali po tyle co np ja lub wiarus to musieli byśmy zmienić cały system lotów i tak jak już jest w niektórych państwach stał by się to sport elitarny gdzie zwycięzca lotu bierze wszystko .
lukasz_n

WysłanyWysłany: Pią Maj 29, 2020 8:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kol. Szpak tu chodzi o szacunek do własnego zdrowia. Gołebie to nie wszystko
lukasz_n

WysłanyWysłany: Pią Maj 29, 2020 8:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dla wielu jest to pasja życia ale jak napisałes nikt nie bedzie wiecznie młody i piękny. jeżeli zdrowie i wiek utrudnia nam już prowadzenie hodowli to wcale nie trzeba zrezygnować można po prostu ograniczyć i cieszyć się dalej tym wspaniałym hobby. Niestety ale nic wiecznie trwać nie bedzie tak samo jak i gołebiarka w Polsce. Pomoc na punktach jest zawsze, są zakupione małe aluminiowe klatki do kabiny po to aby starszym hodowcą było lżej . A druga sprawa jest taka że młody to nie znaczy że jest zdrowy jak byk .
lukasz_n

WysłanyWysłany: Pią Maj 29, 2020 9:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja Jestem na dorobku życiowym, pracuje po 10/12 godzin dziennie od poniedziałku do soboty, bo uważam żeby coś mieć to trzeba sobie na to zapracować. Jak przychodze do domu to nie wiem czy mam odjąć ręce i rzucić w kąt a kregosłup rozwiesić na wieszaku.
Napewno wielu z Was przechodziło bądz przechodzi to samo w swojej drodze życiowej. Też mam rodzine, też chce hodować gołebie ale we wszystkim są granice. Nikt nie jest terminatorem.
I jak słysze na punkcie hasło zapierdala..j boś młody to prosze mi wybaczyć ale ja mam dla kogo zapierdal..ć, mogę pomóc . Też mam jedno zdrowie, jedne ręce i muszę pracować jak każdy inny, musze mieć czas dla rodziny i znaleś troche czasu dla gołębi.

Szanujmy własne zdrowie i siebie Samych w naszych sekcjach, ale nic na siłe i nic kosztem drugiej osoby.
Oddział to wspólnota o takich samych prawach i obowiązkach dla każdego członka, pomagajmy sobie i szanujmy jeden drugiego. Jak wiem od X lat jak wyglada admosfera w naszych niektórych sekcjach, co było poruszane już nie raz nie ma sensu do tego wracać.
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Pią Maj 29, 2020 10:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Pan lukasz_n napisał..... U mnie na sekcji są tacy. Maja po 70 kilka lat. Przywozi 5/6 klatek nabitych gołębiami. Przychodzi upocony jak skunks siada na krzesle i stęka i nic nie chce robić......Piękne słowa pospolitego gówniarza,posrańca,co rodzicielce jeszcze za mleko nie podziękował.Szanowny Kolego Szpak65,chcesz od takiego szacunek,szacunku wymagać.Po tych słowach już widzisz co on z rodzinnego domu wyniósł.Będziesz miał te lata co ci starsi w sekcji i wtedy zobaczymy,być moze juz dawno będziesz wąchał korzonki,nic nie wiadomo,co nas czeka w zyciu,jakie zycie niesie niespodzianki.A może jesteś tak odważny i przedstawisz się tutaj,wtedy koledzy z sekcji poznają ukrytego skunksa.No co,dalej naprzód.Wal nazwicho.W moim ostrowskim oddziele nie ma takich łotrów.Od lat istnieje u nas uchwała,że każdy co ukończył 70 lat nie koszuje gołębi na punktcie,a ma pomoc od młodszych,choć starsi rzadko korzystają z tego przywileju.Cwaniaczku.chcąc wyjść z jakąś tam twarzą z tych bzdur i świństw,które rzuciłeś na starszych i znacznie od ciebie mądrzejszych kolegów z swojej sekcji zaproponuj kolegom podobny wniosek,choćby z szacunku właśnie Z SZACUNKU DLA TYCH WETERANÓW.Czy ciebie na to stać......Z poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: