Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Maj 29, 2020 16:57 Zobacz posty bez odpowiedzi
Uchwała ZG nr 71 z 6.05.2020r. - pytanie
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Brieftaube

WysłanyWysłany: Sro Maj 06, 2020 18:18
PostTemat postu : Uchwała ZG nr 71 z 6.05.2020r. - pytanie
Odpowiedz z cytatem

W przywołanej uchwale( nr 71 z 6.05.br.) Zarząd Główny podał wytyczne dotyczące postępowania hodowców w trakcie wkładnia gołębi na lot.Chciałbym się dowiedzieć czy Zarząd Główny poda również wytyczne odnośnie pracy Komisji Zegarowych? Sądzę , że byłoby to przydatne dla organizatorów lotów.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
Otis10

WysłanyWysłany: Sro Maj 06, 2020 19:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co z lotami Oddziałów z zachodu kraju? Będziecie lotować ze wschodu? Czy nie będziecie wcale dopuki nie będzie można przekraczać granicy?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mariusz2460

WysłanyWysłany: Sro Maj 06, 2020 20:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mam nadzieję że nas puszczą jeśli nie to będziemy mieli tylko kilka lotów do ok 300km
Otis10

WysłanyWysłany: Sro Maj 06, 2020 20:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To wy się chociaz na 300 załapiecie, a np 084 czy 0453 z tego co patrzyłem to już pierwsze 100+ jadą do Niemiec, w sumie to oddziały na granicy państwa. Trzymam kciuki 🤞
mirek2001

WysłanyWysłany: Czw Maj 07, 2020 6:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy może tak zle nie będzie w Niemczech otwierają od poniedziałku kawiarnie i restauracje więc i z granicami mogą zluzować . Loty na Niemcy będą prawie na pewno ,bo według ZG planowane jest 11 lotów i + Bruksela . Pozostaje więc pytanie tylko kiedy .....Pozdrawiam czekających na loty i pomyślne wiadomości Mirek

WysłanyWysłany: Czw Maj 07, 2020 7:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiesz granice może i przekroczą jak to zrobią to będą musieli wrócić i pytanie czy nie trafią na 14 dni na kwarantanne, bo jak trafią to niewiem czy będą chcieli potem jechać jeszcze raz.
kslom

WysłanyWysłany: Czw Maj 07, 2020 8:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy
Nie wiem jaki macie status prawny ale wydaje mi się, że /tak samo jak u mnie/ nie będzie wesoło.
Biorąc zapisy Rozporządzenia RM z 2 maja 2020r. to niestety ale kierowca u mnie będzie musiał przejść kwarantannę. Wydaje mi się ze 80 % oddziałów ma taką samą sytuację. Paragraf 3.1 pkt 2 mówi że kwarantannie nie podlega kierowca wykonujący przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego. W ostatnich 3 wyrazach jest pies pogrzebany. Wg mnie jeśli kierowca nie pracuje w firmie zajmującej sie transportem międzynarodowym (papiery na to!!!!) to przechodzi kwarantannę.
Proszę o wasze stanowisko w tej sprawie. Jest to bardzo ważne ze względu na przygotowywanie poprawek do planów lotów.

WysłanyWysłany: Czw Maj 07, 2020 9:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy,
zastanawiacie się głównie czy loty z Niemiec będą możliwe czy też nie.I to jest jedynie wasz dylemat.
Pytanie moje do ZG było następujące: czy ZG poda wytyczne odnośnie pracy Komisji Zegarowych.ZG w w pismie do GIS z dnia 17.04.br.informował jedynie jak wygląda procedura wkładania gołębi na lot,jednakże nie informował w jaki sposób odbywa się praca Komisji Zegarowych.Dlaczego pytam? Ponieważ w przypadku braku takich wytycznych to wasi koledzy( nie wy) z Zarządów Oddziałów będą odpowiadać sądownie w sytuacji jeśli któryś z hodowców zarazi się i zejdzie z tego świata.Wówczas to członkowie Zarządu będą 'ciągani" po sądach i będą się tłumaczyć czy wszystko odbywało się zgodnie z procedurami.Pomyśleliscie o tym?Czy też planowane loty 'przesłoniły wam oczy'? Ktos powie,że przesadzam,ale taka sytuacja może nastąpić... i co wtedy???
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Czw Maj 07, 2020 10:00
PostTemat postu : ZARAZA I CO DALEJ
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy.......nie bez podstawy Szanowny Kolega Brieftaube wyraża troskę o zdrowie nas i naszych bliskich pisząc,by planowane loty nie przesłoniły nam oczu tragiczną sytuacją na swiecie i niestety bardzo ciężką u nas w kraju.Zaraza opanowuje cały świat,a kiedy popuści to jeden Bóg wie.Wiele rzeczy dziejących się obecnie na swiecie w związku z tą zarazą przeraża,pogrążą człowieka w smutku i w bólu.Jak to jest grożne dla życia na naszej planecie obrazuje śmierć 142 lekarzy zmarłych już we Włoszech,a opieką na pewno byli otoczeni wspaniałą,o której zwykli śmiertelnicy będący w szpitalach,czy hospicjach mogą tylko pomarzyć.Zaraza więc nie dała się pokonać.Rozwaga,i daleko idąca ostrożność,przestrzeganie restrykcji tylko w jakimś stopniu mogą zahamować zarazę,bo można zapomnieć by zagrożenie niesiące codziennie śmierć szybko wygasło.Tak więc uważajmy szanując zdrowie swoje,rodziny i kolegów,starajmy się z daleka omijać lekarzy,szpitale ,apteki,wszelkie galerie i inne molochy.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
kslom

WysłanyWysłany: Czw Maj 07, 2020 11:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Brieftaube napisał:
Szanowni Koledzy,
zastanawiacie się głównie czy loty z Niemiec będą możliwe czy też nie.I to jest jedynie wasz dylemat.
Pytanie moje do ZG było następujące: czy ZG poda wytyczne odnośnie pracy Komisji Zegarowych.ZG w w pismie do GIS z dnia 17.04.br.informował jedynie jak wygląda procedura wkładania gołębi na lot,jednakże nie informował w jaki sposób odbywa się praca Komisji Zegarowych.Dlaczego pytam? Ponieważ w przypadku braku takich wytycznych to wasi koledzy( nie wy) z Zarządów Oddziałów będą odpowiadać sądownie w sytuacji jeśli któryś z hodowców zarazi się i zejdzie z tego świata.Wówczas to członkowie Zarządu będą 'ciągani" po sądach i będą się tłumaczyć czy wszystko odbywało się zgodnie z procedurami.Pomyśleliscie o tym?Czy też planowane loty 'przesłoniły wam oczy'? Ktos powie,że przesadzam,ale taka sytuacja może nastąpić... i co wtedy???

Twierdzisz Kolego ze nie wiesz jak pracować ma komisja zegarowa. Odsyłam do regulaminu LZ. Tam masz wszystko zapisane. Dostosuj tylko do twojej sytuacji. Wg mnie to Komisja Lotowa ma trudniej...ale to szkopuł.

Tak , twierdzę ze szukasz dziury w całym. Straszysz sądami i pierdołami. Przypominam ze loty nie sa obowiązkowe i jak ktoś chce może zostać w domu. Może dla podniesienia poziomu swojego bezpieczeństwa zakupić specjalny skafander lub ubrać OP-1 (siwy zapewne ma w domu to pożyczy).
Uwierz ze nic nam nie przesłania oczu i w dużej mierze "Zarządy" to My tutaj piszący. Nie strasz sądami a skup sie nad tym jak zminimalizować do "0" zagrożenia. Nie posługuj sie górnolotnymi słowami.......zejdzie z tego świata....zarazi się...itp itd. To nic nie wnosi a robi zamęt.
Siedzisz Kolego zamknięty w domu od 4 marca? Czy jednak pracujesz, robisz zakupy, przemieszczasz sie po ulicy. Większość z Nas musi prowadzić życie takie jak przed 4.03 . Codziennie jeżdżę do pracy środkami transportu publicznego. Robię zakupy . I co ma zrobić? Mówisz ze Koledzy na punkcie w czasie wkładania gołębi mnie zarażą a nie pani czy pan w Lidlu...Człowieku trochę zdrowego rozsądku. Aby nie było. Nie namawiam do brawury i jaki to ja jestem chojrak. Bezwzględne minimum zabezpieczenia musi być ale zyć trzeba!!!

WysłanyWysłany: Czw Maj 07, 2020 14:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

komisja ma składać się z osób w wieku 30-50 lat ...PRZECIEŻ CI MŁODZI LUDZIE MAJĄ W DOMACH MALE DZIECI ,NIE DOŚĆ W PRACY TO JESZCZE I NA PUNKTACH BĘDĄ ZAPYLAĆ? A tak innej beczki podstawowe wyposażenie komisji wkładań ma być : Termometr , rękawiczki i maseczka , o i najważniejsze '' 60-70 % DUCH PUSZCZY '' OP-1 -DZIEŃ SŁONIA MOŻE TO I DOBRE PODŁĄCZYĆ SIĘ TRĄBĄ ,ALE KTO TYLE WYTRZYMA :x

WysłanyWysłany: Czw Maj 07, 2020 16:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Widzę ze najwięcej problemu stwarza wiek komisji 30-50 lat. U mnie na puncie jest 5 kandydatów:)) a jak się wykruszą to dajemy ogłoszenie do Urzędu Pracy... :)

WysłanyWysłany: Czw Maj 07, 2020 20:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie ważne kto ile ma lat,ważne na ile się czuje :)Dajcie spokój jak znam życie wszystko będzie jak było co jedynie maseczki zagoszczą na twarzy.Kto to będzie
pilnował jak wkładanie w sobotę to urzędnicy grilują.
Otis10

WysłanyWysłany: Czw Maj 07, 2020 20:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czyli jak ktoś się zarazi na punkcie wkładań i umże to odpowie za to zarząd, a jak zarazi się w tramwaju to motorniczy czy kierownik zajezdni zawinili i będą ciągani po sądach? Złapać to można wszędzie, moja Mama pracuje w DPS-ie zaraziła się, a najprawdopodobniej od niej ja i moje dzieci. Żyjemy i mamy się dobrze i bynajmniej nie mam zamiaru dzwonić na Policję ani nie żywię do niej żadnej urazy. Myślę że jak się zastanowisz to bezpiecznie dla siebie i kolegów ogarniesz te zegary.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: