Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Gru 13, 2017 9:09 Zobacz posty bez odpowiedzi
Co zrobić z przybłąkanymi gołębiami pocztowymi?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
czarnamateria

WysłanyWysłany: Sob Maj 15, 2010 19:15
PostTemat postu : Co zrobić z przybłąkanymi gołębiami pocztowymi?
Odpowiedz z cytatem

Witam forumowiczów.
Nie jestem gołębiarką, ale dokladnie od 8 dni goszczę 2 gołębie pocztowe. Znajomy gołębiarz stwierdził, że straciły w locie siły i muszą się podkarmić, żeby polecieć dalej. No więc żal mi się ich zrobiło i wystawiłam im ziarno, które chętnie jedzą. Są już podtuczone, ale chyba nie mają zamiaru odlatywać. Nie pozwalają się złapać, więc nie mogę odczytać numerów obrączek. Mogę jedynie napisać, że jeden z nich - większy ma na jednej nodze luĽną obrączkę jakby metalową, a na drugiej ciasną czerwoną, a drugi - trochę mniejszy o jaśniejszym upierzeniu i jaskraworóżowych piórach po wewnętrznej stronie skrzydeł, ma na jednej nodze ciasną obrączkę różową (w kolorze skrzydeł).

Mam pytanie: jak długo takie gołębie dochodzą do siebie, jeśli mają pod dostatkiem jedzenia i czy jest śśąąąjaka? metoda łapania gołębi pocztowych, żebym wreszcie mogła przyjrzeć sie obr?czkom?

Bardzo proszę o info na forum lub bezpo?rednio na e-mail: czarnamateria@poczta.onet.pl, bo chociaż s? piekne i lubię na nie patrzeć, to "zanieczyszczenie" jakie powoduj? jest nie do zniesienia.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
bok98

WysłanyWysłany: Nie Maj 16, 2010 10:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Złapanie ich nic Ci nie da.Wątpię,aby ktoś się po nie zgłosił.Jak się zrobi trochę ładniejsza pogoda przegoń je,niech lecą do domu!
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
valdi72

WysłanyWysłany: Nie Maj 16, 2010 11:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dlaczego piszesz że nikt się po nie nie zgłosi?! Dobrze by było gdybyś je złapała odczytała numery obrączek ja postaram się ustalić i włściciela, możesz podać numery na gg 18633559
czarnamateria

WysłanyWysłany: Nie Maj 16, 2010 11:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzięki na zainteresowanie. Nie wiem co zrobię, ale jak tak dalej pójdzie to je chyba przepłoszę, bo mi straszny syf zrobiły na daszku i jeszcze się bakterii boją. Teraz u nas mocno pada, wieje i jest zimno a one siedzą na parapecie i deszcz na nie pada. Uchyliłam im okno, żeby nie siedziały na deszczu, to uciekły jak mnie tylko ujrzały, choć oglądają mnie już od tygodnia i nikt im tu krzywdy nie zrobił. Myślałam że gołębie hodowlane są do ludzi przyzwyczajone, a te zachowują się jak dzikie.
Dlatego pytałam jak je można złapać. Jest coś co działa na gołębie jak kocimiętka na kota, żebym mogła je skusić, bo nie będę się za mini po dachu domu uganiać.
Chciałabym im znaleĽć właściciela, ale pewnie będę zmuszona je przepłoszyć, żeby im życie uratować, bo moja matka już straci cierpliwość i niedługo każe ojcu je zastrzelić z wiatrówki. :cry: :roll: :cry:
valdi72

WysłanyWysłany: Nie Maj 16, 2010 11:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiem coś na ten temat niektórzy nie przepadają za gołębiami:) najlepiej by było je złapać w nocy na jakąś siatkę np. podbierak wędkarski, lub jak będą siedziały gdzieś w zasięgu reki to do ręki przy takiej pogodzie nie powinny uciekać. U nas też leje jak szlak, jestem z Podkarpacia. :lol:
czarnamateria

WysłanyWysłany: Nie Maj 16, 2010 14:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co za ptaki! Otworzyłam im to okno, przy którym zwykle siedzą, no to zwiały i siedzą już 2 godziny na dachu zmoknięte jak szczury. Tak swoją drogą to jaką najniższą temperaturę znoszą gołębie pocztowe. Jak na nie wpływa stanie w wodzie? Też jestem z Podkarpacia valdi72. Okolice Krosna.
valdi72

WysłanyWysłany: Nie Maj 16, 2010 16:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Temperatura im nie przeszkadza one są zmiannocieplne stanie w wodzie hm mogą to odczuć potem ale one są do takich warunków przyzwyczajone, ja też z okolic Krosna konkretnie Sanok, może na noc siądą gdzieś niżej to na pewno nie będzie problemu z ich złapaniem, to mogą być gołębie z lotu, gdybym miał samochód to bym się po nie pofatygował ale niestety nie mam.
bok98

WysłanyWysłany: Nie Maj 16, 2010 18:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie bądĽ naiwny!Nikt po jakiegoś zabłąkanego roczniaka nie pojedzie z centralnej lub zachodniej Polski do Krosna.Z wysyłką to teraz nie jest taka prosta sprawa.Musisz zapewnić ptakom odpowiednie warunki na czas podróży.
bok98

WysłanyWysłany: Nie Maj 16, 2010 18:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Temperatura ptaków się zmienia,ale w zakresie 38-45 st.C.
czarnamateria

WysłanyWysłany: Nie Maj 16, 2010 19:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nareszcie sukces!!! Niemałym wysiłkiem udało się je złapać i oto numery obraczek:
Gołąb pierwszy: obrączka stalowa - PL 001 14 11444, na obrączce czerwonej napis TAURIS 2000
Gołąb drugi (różowe skrzydła po wewnetrznej stronie): obrączka pomarańczowa (chyba, kolor trochę nieokreślony, coś między czerwienią a pomarańczem) - PL 0167 09 12621, na obrączce czarnej - TIPES 600+

?pią teraz grzecznie w klatce, dałam pszenicę i wodę.

Jak sprawdziłam, w grę wchodzi Warszawa i Zawiercie, ale może się mylę. Czekam z niecierpliwością na jakieś info o właścicielu.

Myślę teraz, że bok98 też ma trochę racji i zastanawiam się czy w razie czego jest możliwość przekazania ptaszków do oddziału PZHGP w Krośnie. Dane na stronie są z marca 2009 roku. Mam nadzieję, że jeszcze istnieje.
bok98

WysłanyWysłany: Nie Maj 16, 2010 19:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ten pierwszy numer nie bardzo mnie przekonuje.Czy to jest obrączka z aluminium?SprawdĽ, proszę, jeszcze raz.
czarnamateria

WysłanyWysłany: Nie Maj 16, 2010 20:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak obrączka jest aluminiowa. Pisząc stalowa miałam na myśli kolor i ogólny wygląd. Numer jest tłoczony wypukły.
bok98

WysłanyWysłany: Nie Maj 16, 2010 20:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeśli aluminiowa - to 14 to miał chyba okręg ?ląsk,ale gdzieś do roku 1995.Jeszcze ten rok mi nie pasuje.
valdi72

WysłanyWysłany: Pon Maj 17, 2010 5:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bok98 dlaczego tak sądzisz?! Jeśli komuś zależy na gołębiu to zrobi wszystko. Dwa lata temu mój młody znalazł się pod Kielcami bardzo mi na nim zależało problem był w tym że tamten hodowca nie wysyłał ptaków pocztą więc wraz z kolegą pojechałem po tego MŁÓDKA jako roczniak zrobił 14 konkórsów na 16 wkładań, a miałem teżĽ przypadki że przyjeżdżali do mnie po gołębie lub wysyłałem pocztą \dwa w tym roku i to właśnie roczniaki!!!\, co z tego wynika jeśli wiesz co chodujesz a zależt Ci na utrzymaniu tej linii to jesteś gotów się poświęcić dla swojego ptaka no chyba że nie wiesz co masz w gołębniku i pchawsz wszystko do kosza. D.L.
bok98

WysłanyWysłany: Pon Maj 17, 2010 6:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Valdi72
Ludzie się różnią,na szczęście.Mój kolega nakleja numery telefonu na obrączki i potem mu dzwonią gdzie jest gołąb.Jeśli to jest niedaleko to czasem jedzie.Ja tego nie robię.Loty to jest najlepsza selekcja.Mam taki zeszyt i za każdy konkurs gołąb dostaje żółtą kropkę.Po sezonie wszystkie,które nie mają 5 "kropek" idą do likwidacji.Nie każdego stać na wojaże po Polsce za zabłąkanymi gołębiami.Po drugie ja nie kupuję drogich gołębi,więc nie żałuję jak który zginie.W tej chwili mam 80 sztuk i tak za dużo.W tym roku lotuję 22 samcami i nie jest Ľle.Nie interesują mnie linie gołębi.Dobre są te,które wracają w czasie konkursu.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: