Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Gru 11, 2019 1:28 Zobacz posty bez odpowiedzi
"Hodowca"
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Pon Lis 28, 2005 19:19
PostTemat postu : "Hodowca"
Odpowiedz z cytatem

Dotyczy "Hodowcy" i zaktywizowania młodziezy miedzy innymi poprzez stronę w biuletynie H.G.P. Strona ta powinna współpracowaę ze swoja witrynę w internecie. W pierwszym etapie godnym polecenia miejscem jest forum . Jako pilnym powinnno byc wypracowanie współzawodnictwa dla młodych czytelników "Hodowcy". Ranking powinien byę prosty, czytelny, wyzwalac wykorzystanie również wiedzy i innych zainteresował, którymi pasjonuja się hodowcy, ta strona powinna byę głosem młodzieży a jurorami czytelnicy i internauci. Piszęc konkretnie przyszłołcię jest internet wraz z "Hodowcę". "Hodowca" to wartołciowy, przechowywany przez lata dokument a nie pole do własnych pochlebstw, animozji i fan tazji pod skrzydłami PZHGP.

PS:

Gratuluje bardzo dobrego pomysłu dla Pana Zdzisława Karonia. Myslę ze i ja od czasu do czasu zabiorę głos. Na dzieł dzisiejszy potrzebna jest zmiana formy, estetyki, i niektórych trescił w Naszym ęęęęę"Hożdowcy". WidzÄ? to prenumerujÄ?c zagraniczne pisma jak duĹĄy dystans nas dzieli. To forum z pewnosciÄ? siÄ? temu przysĹ?uzy, konkretna i merytoryczna dyskusja jest budujÄ?ca.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Adam0148

WysłanyWysłany: Wto Lis 29, 2005 17:08
PostTemat postu : :)
Odpowiedz z cytatem

Jak ktoł mi pomoże to jestem w stanie sie z tym pobawię, z takę strona dla młodych jak tych starszych hodowców. Oczywiłcie wszystko bedzie pod patronatem PZHGP.
Z tym ze potrzebny mi będzie serwer i troche czasu. No i dodatkowi administratorzy bo sam sobie nie poradze .

Pozdrowienia

WysłanyWysłany: Wto Lis 29, 2005 18:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

:wink:
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Sob Gru 03, 2005 11:38
Odpowiedz z cytatem

Równiez swój post wysłałem do redakcji H.G.P. by również czytelnicy zabrali głos. Ciekawe jaki bedzie oddzwięk ? - wydaje mi się ,że duzo wody upłynie w Wisle. W każdym będz razie mam motto dla strony "Opowiełci, które czyta się jak basnie a ich sedno jest prawdę".

PS: Mój nowy adres strony www.richardwest.neostrada.pl przeznaczony wyłęcznie dla uzytkowników forum PZHGP( ze wzgledów konkurencyjnych tylko tutaj bedę aktualizował wydarzenia ). Stona na republice jest zawieszona.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Pon Gru 05, 2005 20:08
Odpowiedz z cytatem

W najnowszym grudniowym "Hodowcy" wiełci z Brukseli i tutaj cytat "Postanowiono też, iz program nastepnych olimpiad bedzie wzbogacony o olimpiade młodych hodowców". Dlatego też mój pomysł skonsolidowania wysiłków w kierunku powstania strony w "Hodowcy" kompatybilnej z Forum jest idealny. Resztę należy powierzyę kompetentnym osobom. A ogólnie to wydanie super, szczególnie okładka - choinkowa - przepiekna.

PS: A w nagrode za dobre czytanie mój nowy wpis na stronie www.richardwest.neostrada.pl
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Nie Gru 11, 2005 20:03
Odpowiedz z cytatem

O tym jaki ma wpływ na poględy czytanie między innymi "Hodowcy". Otóż od poczętku swojej przygody z gołebiami (miałem 15 lat) prowadzę zeszyty hodowcy - z zawartymi na tytułowej stronie mottami :
1975. Najpewniejsza receptę do postępu stanowi: zdrowy gołebnik, racjonalne prowadzenie gołębnika, przemyslana taktyka hodowli i stosowanie tyle razy kosza ile to jest tylko mozliwe (Alfons Anker)
1976. Nowoczesny, racjonalny hodowca dęży do wychodowania gołębia mozliwie najdoskonalszego pod wzgledem standartowym, który by jednoczesnie przedstawiał jak najwyższę wartołc sportowę (Kazimierz Jakubowski)
1977. Dobry hodowca musi instynktownie odczuę, co można wydobyę ze swoich gołebi i to, czego nie należy z gołębiem robię (Kazimierz Jakubowski)
1983. Prawdziwi mistrzowie znaja cechy indywidualne każdego swojego gołebia (Kazimierz Jakubowski)
1992. Dla osięgnięcia dodatnich wyników hodowli w pokrewłłłłłłłłłłłłłłłłłęęęóóóóóóźżżżóóóóóęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęłłłłłłłłłłieĹ?stwie wymagana jest wytrwaĹ?oĹ?Ä?, bogate wiadomosci, doĹ?wiadczenie, a przedewszystkim konsekwentny i doswiadczony hodowca (Kazimierz Jakubowski)
1994. GoĹ?Ä?b pocztowy jest nieodĹ?Ä?cznie zwiazany z rodzinnym gniazdem, to znaczy z goĹ?Ä?bnikiem , w ktĂłrym przyszedĹ? na swiat i wyrĂłsĹ?. gdziekolwiek bysmy go zawieĹşli i skÄ?dkolwiek go wypuĹ?cili, za kaĹĄdym razem stara siÄ? on wrĂłcic jak najpredzej do swego gniazda. Obdarzony z natury tÄ?sknota za domem, goĹ?Ä?b pocztowy pokonuje dziennie setki kilometrĂłw, po drodze lÄ?dujÄ?c w razie wyczerpania swych siĹ?, wskutek pragnienia i gĹ?odu , by wypoczÄ?Ä? nocÄ?. W locie docelowym zawsze odnajdzie kierunek do domu. Stary goĹ?Ä?b nigdy nie przywyknie do cudzego goĹ?ebnika. Ĺ?adne niebezpieczeĹ?stwo nie zdoĹ?a go zatrzymaÄ? w drodze do rodzinnego gniazda, jeĹĄeli nie zostanie napadniety przez drapiezne paki, lub nie trafi na burze uniemoĹĄliwiajacÄ? mu powrĂłt (Stefan Peterfi)
1998. JedynÄ? receptÄ? do postepu jest importowanie i trenowanie mĹ?ĂłdkĂłw od znanych hodowcĂłw (Richard West)
2002. NajpewniejszÄ? droga do postepu jest opanowanie literatury goĹ?ebiarskiej w jezyku niemieckim (Richard West)
2005. Kontynuacja pracy mistrzĂłw - Stichelbaut - Marcel Desmet - Heinz Fulgoni. Loty, loty, jeszcze raz loty, selekcja wg poddawania skrzydĹ?a, zwiÄ?zĹ?oĹ?ci budowli, konkursy (Richard West)
NA ZAKOŃCZENIE OCZYWISTE WNIOSKI :
1) motto z roku 2005 pokrywa sie ze sĹ?owami Alfonsa Ankera z 1975 (30 lat)
2) kogo czytamy tak mimo woli postepujemy ... i tutaj moja gorÄ?ca proĹ?ba o wiÄ?cej artykuĹ?Ăłw Pana Tomasza OsiĹ?skiego - najlepszego polskiego publicysty , ktĂłrego cytujÄ? "PONADTO NIE MOGÄ? TEZ ONI ZNAÄ? ZAWIŁYCH I SUBTELNYCH NIUANSĂ?W GOŁĘBIARSTWA SPORTOWEGO" (Czyt. nr 5 i 9 "Hodowca" 2005 )
SZYMEX

WysłanyWysłany: Nie Gru 11, 2005 22:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam
Jakimi wynikami może sie Pan pochwalic na szczeblu okręgu , oddziału , i sekcji Panie Ryszardzie.[/b]
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Nie Gru 18, 2005 18:28
Odpowiedz z cytatem

Historia słonecznego gołebnika sięga 10 czerwca 1930, taki napis widnieje bowiem nad drzwiami wejłciowymi w starym poniemieckim gołębniku. Z zachowanych zdjęc wynika iż chodzi o gołebie stolarza - Richard West. Mój dziadek w stopniu porucznika otrzymał dom wraz z gołebiami w 1945 roku. Później przez lata jako kierownik pociagu relacji Bogatynia aż do roku 1988 woził je ze sobę puszczajęc w droge powrotna z Warszawy. Na zime nie zostawało wiecej niż 20 sztuk. Tymi gołebiami w 1989 zdobyłem 1 tytuł mistrza, a za najbardziej spektakularny sukces tamtych lat uważam lot z Suwałk (650 km - pod wiatr) kiedy siwek 10659 wyprzedził konkurencję o 1 godzine i 4 minuty. Ich charakterystycznę cechę jest typ jaskółkowaty tzn. szczupła, bardzo wydłuzona sylwetka z wysunięta do przodu piersię, lekkołę poddawania skrzydła, jedwabistołc upierzenia, zwięzłołc budowy i niezłomnnołę charakteru. Ich dalszę historię i mistrzołłłwskie tytuĹ?y zapisuje wĹ?aĹ?nie teraz na moich blogach... patrz www.richardwest.neostrada.pl
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Pią Gru 23, 2005 19:15
Odpowiedz z cytatem

Dla Redakcji H.G.P. ze zbliżajęcym się Nowym 2006 Rokiem spełnienia marzeł oraz życzenie byłcie : nie podężali łladami innych, bo nigdy nie będziecie pierwsi. A czytelnikom i internautom aforyzm : Do wygranej potrzeba umiejętnołci, wytrwałosci, a przede wszystkim szczęscia!.
Moim zał wiernym fanom kilka zasad przy nabywaniu na Wystawie "Targi Gołęb 2006" nowych gołębi - oto ich cechy:
-lekkołę poddawania skrzydła
-zwięzłołę budowy
-jedwabistołę upierzenia
-uskok lotek tzw. Dekalage
-prawidłowe "słoneczne oko"
-oraz psychiczne walory takie jak : unik przed drapieżcę, błyskawiczna orientacja, szybki i pewny lot, niezłomnołę powrotu. POWODZENIA
Łukasz

WysłanyWysłany: Sro Sty 18, 2006 13:43
PostTemat postu : jak nabyę ten magazyn HODOWCA
Odpowiedz z cytatem

prosze o informacje
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
Arko

WysłanyWysłany: Sro Sty 18, 2006 16:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego "Adam0148" Ja bym sie pisał na zrobienie z tobę tom strone dla młodych i starszych hodowców :)
Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
Adam0148

WysłanyWysłany: Sro Sty 18, 2006 19:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

www.adam0148.webd.pl/CMS mam takie cos zaczete jak masz chęc to sie odezwi na adam0148@vp.pl albo na nr gg 4561064 lub tez 502443604

WysłanyWysłany: Czw Sty 19, 2006 14:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To sie bierzemy do roboty :)
Arko

WysłanyWysłany: Czw Sty 19, 2006 16:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Potrzebny nam serwer :)
jaro0106

WysłanyWysłany: Czw Sty 19, 2006 19:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jak chcecie to moge wam udostepnic serwer
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: