Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Lut 18, 2018 23:57 Zobacz posty bez odpowiedzi
opinja
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Mag

WysłanyWysłany: Pią Mar 09, 2012 18:07
PostTemat postu : opinja
Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy u kogoś z was sprawdziły się gołębie/był to udany zakup/ zakupione na "nasze gołębie",a może na allegro.Czy ktoś z was osiagnął po tych gołębiach jakieś konkretne wyniki?Nie interesuje mnie "bywanie w 10 tce oddz/.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Robi-R33

WysłanyWysłany: Pią Mar 09, 2012 20:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Mag , zycze Ci abys byl w 10-atce oddzialu ale zeby to osiagnac misiszmniec na czym czapke nosic , tymi golebiami o ktorych mowisz moze zalapiesz sie w 100 , dobry material to 30 % sukcesu a ten kosztuje krocie trzeba tu powiedziec ze na dobrego golebia musisz wydac srednio okolo 500 zl te janseny , ardeny , czy teraz berdzo popularne koopmany kosztuja na allegro od 50 do 100 zloty to fikcja . Radze poczytac troche o mistrzowskich hodowlach , gdzie przykladem jest fineke 5000 ktora poszla do azji za bagatele 90000 euro wiec masz porownanie jak sadze . Jesli marzysz o miejscu na 1 stronie listy radze kupic u hodowcy ktory jest w czolowce oddzialu przez lata - nie musi to byc mistrz warzne zeby utrzymywal sie w 10 oddzialu , nie kupuj duzo , sprzedajacy koniecznie musi ci powiedziec jak je kojarzyc i najwazniejsze nigdy przenigdy nie kupuj u siebie w oddziele pozdrawiam
siwy

WysłanyWysłany: Pią Mar 09, 2012 21:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To jest wazna sprawa z jakimi golebiami chce walczyc.Ja to wypraktykowalem na sobie.Kupowalem jakies przypadkowe golebie ale z super rodowodami i nic z tego nie bylo.Najwazniejsza sprawa to kupic od malego hodowcy ktory ma sprawdzone stado i ma wyniki niekoniecznie jakies super ale widac ze choduje golebie a nie je tylko mnozy
Edward 0304

WysłanyWysłany: Sob Mar 10, 2012 8:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zadajesz moim zdaniem dziwne pytanie.Odpowiem,że można zakupić dobre gołębie z wymienionych stron.Jak zawsze potrzeba dużo szczęścia ale najważniejsze to należy włożyć we wszystko dużo pracy hodowlanej.
Ja zakupiłem gołębie od hodowcy Andrzeja Marko ze strony "Nasze Gołębie" i zostałem przez ostatnie dwa lata mistrzem oddziału w lotach gołębi młodych i w-ce mistrzem Okregu.
Kol.Andrzeju dziękuję.
kiniuw

WysłanyWysłany: Sob Mar 10, 2012 9:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zależy czy trafisz na uczciwego hodowcę który sprzeda Ci dobry materiał czy na handlarza od którego kupisz marne ptaki z super rodowodami.

Tak jak napisali moi poprzednicy należy znaleĽć hodowcę który od kilku lat jest w czołowce (najlepiej silnego oddziału), zapytać komu sprzedawał ptaki , jak tamci nabywcy lotują i wtedy zadecydować czy zakupić ptaki czy nie .
Bo może być tak że czołowy hodowca może lecieć super ale nabywcy jego ptaków nie lotują na takim poziomie jak on.
zygiiix

WysłanyWysłany: Sob Mar 10, 2012 11:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam koledzy mi tez sie wydaje ze podstawa dobrego zakupu jest uczciwy hodowca ale jak rowniez to gdzie mieszkamy moim zdaniem mozna kupic dobre golebie i poswiecic im czas ale charakteru im nic niewyrobi przynajmniej w warunkach gorskich tu gdzie mieszkam
Mag

WysłanyWysłany: Sob Mar 10, 2012 15:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Robi R 33 dziękuje za cenne rady.Ale nadal nie wiem czy ten kupiony za 100 zł jest gorszy od tego za np3000 zl.Ktoś z Was pisze o mocnych oddziałach,- prosze oszczegóły gdzie takie są bo może tam należy szukać dobrego materiału do hodowli.Piszę to wszystko dla tego że kupiłem właśnie 3 szt z "nasze gołębie" icoraz mniej mi sie podobaja.Rodowody są dużo upisane Jakieś Dyski,Kopmany,buijki itd.jak myslicie będzie co z tego?
bok98

WysłanyWysłany: Sob Mar 10, 2012 15:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Możesz mnie posłuchać,ale nie musisz.Zamów sobie póĽne młode u Pana Pałki, a na pewno nie będziesz żałował.Wiosennych już nie kupisz.
liber01

WysłanyWysłany: Sob Mar 10, 2012 15:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego bez urazy ale widzę, że jesteś początkującym hodowcą i nie znasz dokładnie co i jak to się nakręca piszesz jakieś Kopmany i Buijki. a wiesz kto to jest???
to nie jest tak ze ktoś Ci doradzi jedz do oddziału X kup gołębie od hodowcy Kowalskiego, zapisz się do PZHGP a na pewno mistrzem będziesz,
(podwórka) nikt ci nie zagwarantuje że gołąb za 100zł nie będzie czasem lepszy od tego za 3000 tys. tak jak już wyżej koledzy pisali na to składa się wiele czynników
Dobra rada na początek dla Ciebie czytaj wszelkiego rodzaju artykuły pisma itd o hodowli i chłoń wiedzę jak gąbka a póżniej pomyśl o miejscu w 10 oddziału lub jak Ci się pudło marzy to też może być DL!!
zygiiix

WysłanyWysłany: Sob Mar 10, 2012 16:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

haha powiem ci liber ze ze pojecie to ty masz do golebi ale do ludzi to strasznie slabe haha przeczucia masz strasznie mylne
betina0

WysłanyWysłany: Sob Mar 10, 2012 16:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

to prawda ze gołębie należy nabyć od dobrego hodowcy ale też i uczciwego ja otrzymałem od -Olszta kazimierz z gorzowa wlkp .bardzo dobry materiał hodowlany i lotowy ,życzyłbym takich gołębi wszystkim , nabywającym hodowcom . poz
liber01

WysłanyWysłany: Sob Mar 10, 2012 17:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zygiiix jak mam mylne przeczucie jak kolega wyżej pisze że w rodowodach tu cytat: Rodowody są dużo upisane Jakieś Dyski,Kopmany,buijki itd.
no to gdzie my są daleko daleko w gęstym lesie, ja tu nie chce mu zaszkodzić, czy tym bardziej z kogoś się naśmiewać,
i jeszcze pytanie czy coś z tego będzie? to co zagwarantujesz mu że będzie nie wiedząc nic więcej myślę że chyba nie.
zygiiix

WysłanyWysłany: Sob Mar 10, 2012 17:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

niechce byc zlosliwy liber dam ci rade jak to mowia dobra rada i od dziada jak komentujesz kogos temat to poczytaj sobie jego wczesniejsze tematy lub posty jatak zawsze robie
bok98

WysłanyWysłany: Sob Mar 10, 2012 17:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeśli dobrze pamiętam to Mag lotuje już kilkadziesiąt lat i nawet jest już dziadkiem!
zygiiix

WysłanyWysłany: Sob Mar 10, 2012 17:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

widze kolega bok zalapal o co mi chdzilo pzdr
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: