Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Gru 21, 2014 1:04 Zobacz posty bez odpowiedzi
loty gołebi
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Jurek60

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2012 13:14
PostTemat postu : loty gołebi
Odpowiedz z cytatem

nie wszystkie oddziały podają terminy lotów bo sie boja łapaczy? to i tak nic nie da.Ja z ciekawości sledze miejsca wypuszczenia gołebi,wtedy mam zamkniete swoje. Jak wypuszcze do oblotu to i tak obce wchodza jeden za drugim bez wzgledu na porę dnia.Nie łapie bo miabym ich sporo.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
barkley

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2012 14:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

:) Jurek co oznacza ta liczba przy nicku ? :)

Czego maja sie obawiac , loty wiadomo kiedy sa i tego raczej podawac nie trzena. W weekend hodowca powinien trzymac golebie w golebnikach i ja tak uwazam , jak ktos robi naczej jego sprawa. Tutaj nie ma zadnej tajemnicy kolego :))) .

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
161najcul

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2012 18:00
PostTemat postu : 1
Odpowiedz z cytatem

barkley??? trzena //naczej pozdrawiam...
barkley

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2012 18:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Najcul naczej - inaczej, zjadlem literke , lub slabo wcisnalem klawisz.

Nastepne slowo to trzena - trzeba , jak spojrzysz na klawiature zobaczysz ze te dwie liteki B i N sa kolo siebie, wiec czasami moze sie to zdazyc.

Nie sa to bledy ortograficzne, nie rob z siebie blazna , bo pokazujesz ze prawdopodobnie nie potrafisz normalnie romawiac i uciekasz sie do osmieszenia kogos, a jest wrecz przeciwnie, pokazujesz jaka osoba jestes :) , i nie pisz zebym to dalej pociagnal . Po prostu .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
161najcul

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2012 18:45
PostTemat postu : 1
Odpowiedz z cytatem

NIE ZWRACAJ UWAGI NA MOJE PISANIE, ZNAKI ({}+=__-*&^%$#@1'";:<,>.?/ JA WIEM GDZIE CO JEST PISZ ODPOWIADAJ I BADZ DLA KAZDEGO OKEY // NAPISZ MI CO JEST WART DYPLOM Z 1927r OPRAWIONY W RAMKE ORYGINAL r LOT MIEDZYNARODOWY RESZTE BEDE WIEDZIAL JAK BEDE GO MIAL W DOMU ..DOBRY LOT
bas

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2012 19:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

JUREK 60 Ja jestem hodowcą i zdradzę Ci to wielką tajemnice zazwyczaj odziały lecą w Soboty i w Niedziele.
Zachowaj to dla siebie i nie mów nikomu,to będzie nasza słodka tajemnica.
PS.Później Ci napisze z jakiej miejscowości lecimy.Pozdrawiam.
barkley

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2012 19:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Najcul , polecmy teraz po bandzie :) .

Pierwsza sprawa to pisanie drukopwanymi literami. Jakbys przeczytal kiedyskolwiek, jakikolwiek regulamin zwany dalej nietykieta , to bys wiedzial , ze pisanie "drukiem" nie jest mile widziane gdziekolwiek , oznacza to ze krzyczysz, a nikt nie lubi jak ktos krzyczy .

Nastepna sprawa , w temacie o "dziwnym stworze" , napisales 45 TUS , a mialo bys pewnie TYS. :) , to tak wylapujac bledy, ale to nie rzuca sie tak w oczy jak byki.

Teraz odpowiem ile jest warty ten dyplom, tyle co moneta z 1927 roku. :)
Powaznie mowiac , jak bedziesz mial to daj znac , i podeslij foty na obraczki2008@interia.pl , cos bedziemy negocjowac ;) .

161najcul

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2012 20:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

barkley w kazdym poscie Cie zlapie//drukopwanymi//kiedyskolwiek //bys//NIETYKIETA tz (dobre obyczaje internetu) wiec je zachowajmy DOBRY LOT!
barkley

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2012 20:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego najcul stwierdzenie Cie zlapie , nie istnieje :) , nie ma czegos takie jak CIE , moze byc ewentualnie CIEBIE , TOBIE . Jak widzisz , chcac dobrze , pograzasz sie coraz bardziej (niektorzy mowia - barzej ) ;) .
W dalszym ciagu prosze o uzywanie znakow interpunkcyjnych :) .
Jurek60

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2012 14:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Do Barkleya: ,,60,, przy nicku to nr domu,gołębie pocztowe hoduje amatorsko od 15 lat,obcymi nie handluję ale ciekawi mnie to skąd dany gołąb jest, wypuszczam z kartką ale uważam że to nie ma sensu
Do basa:Źle to określiłem,ze oddziały nie podają terminów lotów, bo na to czekają ,,łapacze" ale jak gołąb dobry to nie patrzy na łapaczy.Aby wejść na jakiś oddział to trzeba podać -hasło i to jest dobre zabezpieczenie,bo jak wejdzie gołąb z lotu to go nie sprawdzisz jak leciał poprzednio . Pozdrawiam.
barkley

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2012 14:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jurek fakt jest tylko jeden, hodowca ktory chce cos osiagnac , nie intersuje sie skad golab "przybleda" jest lub skad pochodzi. Interesuje takiego hodowce , zeby jak najszybciej pozbyc sie takowego ptaka, czyli zwyczajnie wypuscic , lub ewentualnie jak golabek ma obraczke adresowa (lub telefoniczna) to dzowni do wlasciciela i pyta czy po niego przyjedzie czy ma wypuscic.
Dzieje sie tak dlatego, ze kazdy golab przyblakany to potencjalne zrodlo choroby, ktore moze polozyc cale stado .
Wiadomo ze z tego golebnika ptak, lecac z innymi moze tez cos przytargac , jednak mniejsze prawdopodobienstwo, niz cos zalapac od przybledy.
Odpowiednie zachowanie i trzymanie przybledy, niepowoduje tego ze one nie chca odleciec, powoduje to tylko i wylacznie zle przetrzymywanie.

Wracajac do tematu, to chyba zaden oddzial nie musis sie obawiac podania kiedy leca, bo nie ma szalu z wyborem :). Jest sezon, i nie poszalejesz. W koncu puszczone byc musza :) . Normalnie w weekendy nie powinno sie robic oblotow. Golebie na tym nie ucierpia, a i nie bedzie przykrych niespodzianek.

rojans

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2012 17:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Barkley jak na klawiaturze przytrzymasz prawy Alt wówczas otrzymasz:ą,ę,ó,ć,ż,ź,ł,ń.Jeżeli piszesz po niemiecku to przytrzymując lewy Alt i wpisując 132 otrzymasz ä,148-ö,129-ü,225-ß,142-Ä,153-Ö,154-Ü.DL
barkley

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2012 18:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Rojans , ja wiem do czego zmierzasz. Nie jestem przyzwyczajony pisania polskimi znakami, z tego wzgledu ze niektore programy , i uzywane w nich rodzaje trzcionek nie wylapuja polskich znakow. Do tego pisanie smsow tez bez polskich znakow, i taki mam nawyk , wiem ze nie jest zbyt fajny, ale niestey jak sie pisze szybko i duzo , to czasami naprawde o tym zapominam, a pozniej juz polautomat :))) . Za co moge przeprosic, ale nie bede obiecywal ze postaram sie to zmienic, bo to wtedy bylaby sciema z mojej strony . Moze kiedys ;) .
roxen

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2012 20:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jurek a ja uważam, że nie chcesz wiedzieć skąd ten przybłeda jest, bo to można sprawdzić w przybliżeniu po nr oddziału na obrączce, lecz raczej skąd ten gołąbek leciał. Czy miał do Ciebie z miejsca startu 50, a może 600 czy więcej kilometrów. Jeżeli to nie prawda postaraj się wyprowadzić mnie z błędu. Zaznaczam będzie trudno coś sensownego wymyśleć.
Jurek60

WysłanyWysłany: Pią Mar 30, 2012 8:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Roxen:To jest twoje zdanie,masz prawo tak myśleć.Prawda jest taka,ze ja nie muszę tego gołębia łapać do reki aby zobaczyć nr oddziału a nieraz są tak zmęczone ze można podejść do nich bardzo blisko. mam gołębnik nisko i wszystko widać.Gołąb który przyleciał np. z Lublina to nie wiem skąd był puszczany,wiem ze ma jeszcze daleko do domu a co robi u mnie koło Bydgoszczy? A jak mi się uda sprawdzić skąd został wypuszczony tym większy dla niego podziw że taka drogie przeleciał.Przybłędy nie są łapane chyba ze przylecą pod wieczór,zamykam je przed kotami sąsiadów i wypuszczam na drugi dzień jadąc do pracy.Wole żeby przyleciał z gumka niż z tipesem,bo jest kłopot z karteczka którą powinno się dołączyć.Gołębiami nie handluje ,bo wokoło sami hodowcy gołębi rasowych czasem sami dadzą mi jak się przybłąka/zabieram bo niektórzy zabijają na obiad za co jestem wściekły,wyzwę ich od ,,rożnych"to potem się do mnie nie odzywają/ Pozdrawiam,można wierzyć lub nie
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: