Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Gru 11, 2017 15:20 Zobacz posty bez odpowiedzi
Olejek i drożdże
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
RysiekS

WysłanyWysłany: Sro Paź 10, 2012 13:10
PostTemat postu : Olejek i drożdże
Odpowiedz z cytatem

Dziś ptaki dostały olejek czosnkowy na karmę + drożdże. Karma wieloskładnikowa. Wszystko wymieszane, a że strasznie waliło czosnkiem, że aż żona goniła mnie z domu, dodałem trochę jogurtu naturalnego. Waliło dalej. Drożdże dodałem do pieczenia, suszone, mielone na pył. Winnych nie udało mi się nigdzie kupić. Pytanie - czy mogą być takie?

Podałem ptaszkom, i tu szok. Rzuciły się na to, jak by tydzień, albo dłużej nie jadły. Porcję z którą przeważnie walczą trzy, cztery godz. opędzlowały w 15 min. Nie odeszły dopóki coś było. Czyżby tak lubiły czosnek? Głównie nim waliło.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
dino15124

WysłanyWysłany: Sro Paź 10, 2012 14:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego. Olejek wiadomo że smierdzi czosnkiem bo pachnieć kwiatami nie będzie ;p Co do drożdży! Skoro kupiłeś olejek czosnkowy to kup drożdże piwne! Są w każdym sklepie gołębiarskim. U mnie duże opakowania to koszt 9zł a starcza na bardzo długo! 1łyżka stołowa olejku na karmę, dokładnie wymieszać, potem na to 1łyżka stołowa drożdży piwnych. Stosuj raz a możesz nawet 2 razy w tygodniu (np. dasz w poniedziałek a następnym razem dasz w piątek). Po miesiącu złap takiego gołębia do ręki i zobacz jaki jest śliski w ręku i sam zobaczysz ile będziesz miał takiego "pudru" na rękach któy każdy gołąb ma na swoim upierzeniu ;) A i najważniejsze!!!!!!!!! NIE MIESZAJ TEGO Z JOGURTEM!!!!!! Jogurt jest dobry by zaszczepić nowe bakterie w ukłądzie pokarmowym gołębie. Podaje się go po szczepieniach, kuracjach antybiotykowych itp. Sam jogurt na karmę bez dodatków!
angleblue63

WysłanyWysłany: Sro Lis 14, 2012 6:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

na działce w KUZNICY NOWEJ GMINA KOZIEGŁOWY znalazłam zaobrączkowanego gołębia ,jest u mnie około tygodnia ,chodzi kolo domu ,dokarmiamy go , chyba jest zdrowy ,nie chce odlecieć ,może się zgubił ,gdzie to zgłosić ,żeby go odebrał hodowca

WysłanyWysłany: Nie Wrz 22, 2013 19:26
PostTemat postu : Re: Olejek i drożdże
Odpowiedz z cytatem

RysiekS napisał:
Dziś ptaki dostały olejek czosnkowy na karmę + drożdże. Karma wieloskładnikowa. Wszystko wymieszane, a że strasznie waliło czosnkiem, że aż żona goniła mnie z domu, dodałem trochę jogurtu naturalnego. Waliło dalej. Drożdże dodałem do pieczenia, suszone, mielone na pył. Winnych nie udało mi się nigdzie kupić. Pytanie - czy mogą być takie?

Podałem ptaszkom, i tu szok. Rzuciły się na to, jak by tydzień, albo dłużej nie jadły. Porcję z którą przeważnie walczą trzy, cztery godz. opędzlowały w 15 min. Nie odeszły dopóki coś było. Czyżby tak lubiły czosnek? Głównie nim waliło.

witam,drozdze piekarskie se duzo lepsze od drozdzy piwnych poniewaz drozdze piwne sa martwe naprawde jest to tylko odpad.a drozdze piekarscie se zywe i posiadaja duzo vitaminy b.
drozdze piekarnicze rozmieszac z letnia woda jak urosna wlac je do paszy wymieszac i poczekac az troche wpija i karma przeschnie albo zasypac mlekiem w proszku albo jakas mieszanka mineralna i to podawac raz lub dwa razy w tygodniu tak robia hodowcy w niemczech pozdrowienia kristof
EDO

WysłanyWysłany: Wto Gru 17, 2013 19:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam! Nie wiem czy drozdze piekarskie sa az tak dobre.Czytalem kiedys ze wlasnie nie zalecane sa zywe drozdze piekarskie jedynie uzywac mozna ale mocno sparzone a po to aby zabic zywe grzyby,lecz vit B jest nadal,dlatego bardzo zalecane jest z wszystkich ciast spozywanie zwyklej drozdzowki.Pisze po to gdyz zywe grozdze nie ulegna latwemu rozkladowi w organizmie czlowieka czy zwierzecia a wrecz przeciwnie namnazaja sie i niszcza flore bakteryjna te porzadana w jelitach.Tak jest u czlowieka i podejrzewam ze u golebi podobne moze nastapic powolne spustoszenie flory bakteryjnej a przeciez nie oto nam chodzi.Koledzy zanim cokolwiek wprowadzacie do organizmu golebi warto poradzic sie fachowcow a w szczegolnosci weterynarza ktory ukonczyl specjalizacje hodowlana ptactwa.Ja osobiscie zalecam wlasnie drozdze piwne lub oxygen zel.W suszonych drozdzach vit B jest napewno.Jesli chcecie wiedziec to np po suszy, grzybnia po zetknieciu sie z woda np. w lesie, na jesieni zacznie sie namnazac.pozdr.
MłodyPocztowy

WysłanyWysłany: Pią Lis 18, 2016 17:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam Hodowców mam pytanie to jakie drożdze są dobre ? Bo na alegro jest masa tego towaru lecz tak naprawdę nie wiem które wybrać . Mam zamiar spróbować choć nie wiem czy nie zaszkodzą bo do tej pory nie stosowałem takich produktów.
xyz

WysłanyWysłany: Pią Lis 18, 2016 20:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

1.drożdże piwne to podstawowy dodatek do karmy są wydajne w stosunku do swojej ceny a przede wszystkim zawierają cenne składniki. Dobrym rozwiązaniem jest połączyć je z pyłkiem pszczelim ( możesz kupić gotowe produkty, bądź samodzielnie zrobić taką mieszankę).
2. no dobra za dużo namieszałeś olejek jogurt drożdże lepsze rozwiązanie olejek czosnkowy/bądź inny/ + drożdże, jogurt możesz podawać nawet samodzielnie na karmę w innym dniu - ktoś tu pisał brednie że jogurt naturalny stosuję się tylko i wyłącznie po kuracjach antybiotykowych itp, po prostu oprócz właściwości polepszający układ trawienny są źródłem wapnia i białka ...
TRABEL 16

WysłanyWysłany: Sob Lis 19, 2016 5:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://www.olx.pl/oferta/dr-wolz-zell-oxygen-plus-dla-golebi-plynne-drozdze-CID103-IDfk36h.html#dacd70eada https://www.olx.pl/oferta/drozdze-piwne-z-pylkiem-pszczelim-i-kwasem-cytrynowym-dla-golebi-CID103-IDg3TOj.html#cd7e4ac510
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: