Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Gru 13, 2017 9:11 Zobacz posty bez odpowiedzi
Dezynfekcja gołębnika
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Alcatraz

WysłanyWysłany: Nie Paź 14, 2012 15:47
PostTemat postu : Dezynfekcja gołębnika
Odpowiedz z cytatem

Mam do Was pytanie odnośnie dezynfekcji gołębnika. Chodzi mi tu bardziej o efekt wizualny niż bakteriobójczy (już jestem po takowym). Wiadomo jak wyglądają cele po młodych.. a przy okazji cały gołębnik.. Czym to wybiałkować , żeby nie narobić więcej szkód niż pożytku? no i oczywiście żeby w miarę szybko można było wprowadzić gołębie do środka nie wyrządzając im krzywdy.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
dino15124

WysłanyWysłany: Nie Paź 14, 2012 16:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zwykłe wapno budowlane. Worek 30kg to koszt ponad 16zł. Wszystko dokładnie zdezynfekuje, ładnie wybieli gołębnik na biało i szybko wysycha w kilka godzin ;)
RysiekS

WysłanyWysłany: Nie Paź 14, 2012 16:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Też interesuje mnie ten temat, więc przeglądałem fora. Wyczytałem na jakimś, że najlepiej wymalować wapnem zmieszanym z farbą emulsyjną. Inni mówią o samej emulsji. Samo wapno jest ponoć dla gołębi szkodliwe. Pyli się i szkodzi na drogi oddechowe. Ja też będę musiał przemalować swój, gdyż nie wiedziałem i pomalowałem samym wapnem. Brudzi się wszystko co tego dotknie. Ja, gołębie, wszystko.

barkley

WysłanyWysłany: Nie Paź 14, 2012 16:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Alcatraz a ile masz kasy na takie rzeczy ?
Wazne to bo jak masz malo to musisz zadowolic sie tanszymy rzeczami, jak masz troche wiecxej to jest wieksze pole do popisu . Teraz dobre sa farby lateksowe , dobrze kryja i mozna latwo zmyc , nie wiem tylko jak sie zachowa przy potraktowaniu tego palnikiem :) . Wazne chyba tez z czego masz sciany ktore chcesz "bielic" . Tak swoja droga to po co chcesz na bialo pomalowac golebnik, bo napisales ze to barzdziej ze wzgledu na estetyke niz dezynfekcje. Tak z ciekawosci sie pytam :).
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
161najcul

WysłanyWysłany: Nie Paź 14, 2012 16:47
PostTemat postu : dezynfekcja
Odpowiedz z cytatem

Alkatraz tak jak Ci kolega radzi WAPNO ale gaszone nie suche,duzy pedzel i spryskaj potem rozcieraj ,na podlodze nie musisz rozcierac ,sciany i gniazda siodelka (suchym NIE) golebie mazesz wrowadzac za 15 min .Jak podloga nia wyschnie to se nozki zdezynfekoja pozdrawiam DL.
Alcatraz

WysłanyWysłany: Nie Paź 14, 2012 16:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisałem Barkley dla estetyki :) Jakoś lepiej się czuje kiedy przebywam w ładnym gołębniku... takie widzi mi się :) Co do lateksu to zapewne jest dobry , ale jak zauważyłeś nie wiadomo jak się zachowuje w bliskim spotkaniu z palnikiem... Też myślałem nad wapnem Dino, a co do dróg oddechowych to chyba raczej nie ma większego zagrożenia jeśli gołębnik jest dobrze wentylowany?
bas

WysłanyWysłany: Nie Paź 14, 2012 19:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dodam ze kiedyś do Wapna dodawano ,,Lizol''to były dwa środki dostępne kilkanaście lat temu w Polsce.
Teraz na rynku jest tyle środków dezynfekcyjnych,które są bardziej przyjazne dla gołębi i dla nas samych,dlatego dziwię się ze w nie których gołębnikach nadal jest wapno w modzie.
barkley

WysłanyWysłany: Nie Paź 14, 2012 19:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie wiem z czego ma golebnik, ale ja ogolnie wapnem bym tego nie malowal.
Jak juz chcesz zeby to ladnie wygladalo to moze jakies plyty gipsowe , troche szpacjli i walnac farba zwykla, skoro twioerdzisz ze wentylacja ok. Palnik nie chwyci tego (jak oczywiscie zachowasz ostroznosc) i bedzie ladnie wygladalo. Mozesz szpachal walnac , tylko nie wiem jaka powierzchnia. Wapno polowa osob Ci odradzi.
Nie wiem kolego co doradzic, ale moze moja wypowiedz spowoduje ze ktos da jakis inny ciekawy pomysl . Moze ktos poda jakis ciekawy kolor , taki gdzie golabki przy nim czuja sie bezpieczne i lepiej wypoczywaja :) m podobno rozne kolory dzialaja roznie na zachowania, wiec dlaczego by nie. Byloby ladnie i funkcjonalnie ;). Pogadac zawsze mozna.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
dino15124

WysłanyWysłany: Nie Paź 14, 2012 21:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A tam gadacie o farbach i innych pierdołach. Jako tako gołębnik też jednak musi być odkarzony. Co do pylenia sie wapna. Wapno samo z siebie sie nie pyli chyba ze na dużej powierzchni podłogi użyjesz dużej ilości wapna.
Stary

WysłanyWysłany: Pon Paź 15, 2012 16:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jest taka podsypka na podloge golebnika z "NATURALA", w opisie pisze ze nadaje sie do malowania scian.Nie pamietam dokladnie jak sie nazywa ale jest w takich zielonych wiadrach.
Nobactel

WysłanyWysłany: Pon Lis 26, 2012 12:49
PostTemat postu : NOBACTEL
Odpowiedz z cytatem

Zachęcam do zapoznania się z informacją o preparacie do mycia i dezynfekcji NOBACTEL

W związku z wprowadzeniem nowego produktu zachęcamy do zapoznania się z naszym ofertą. Preparat NOBACTEL P.A.E.L. ze spryskiwaczem jest gotowym preparatem do bezpośredniego stosowania o pojemności 1 litra ( w ofercie dostępne również koncentraty Nobactel 250ml, 2000ml, 5000ml).

www.nobactel.pl
nobactel@nobactel.pl

Pamiętaj !!! Profilaktyczna dezynfekcja zapobiega rozwijaniu się drobnoustrojów i bakterii zagrażających zdrowiu Twojej hodowli
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
7robertw

WysłanyWysłany: Pon Lis 26, 2012 14:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A ile to cudo kosztuje?
H123

WysłanyWysłany: Nie Gru 02, 2012 21:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja raz w roku maluje gołebnik emulsią i zaras na wilgotne malowanie opryskuje WIRKONYM jest to bardzo dobry srodek antybakteryjny i nie narzekam na piurojady i insekty i jest OK
syrtyr

WysłanyWysłany: Pon Gru 03, 2012 15:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

:Virkon: Kolego.
barkley

WysłanyWysłany: Pon Gru 03, 2012 21:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Napalm , mowi Ci to cos ? :))) Na niektore golebniki, nic innego nie zadziala. Nie kupisz tego raczej w zadnym sklepie, ale Brunon moglby Ci zalatwic :) . Przepraszam za slaby zart, to byc moze ze zmeczenia :).
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: