Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Lis 13, 2018 0:33 Zobacz posty bez odpowiedzi
0171 Kielce - tragiczny lot. Jak wyciągnąć konsekwencje
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
stary wiarus

WysłanyWysłany: Sro Maj 29, 2013 12:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

[quote="Piotrek0171" , kto tak mowil nie bede pisal bo znow bedzie ze jestem psychiczny[/quote]
Piotrek moralisto od siedmiu boleści,napisz właśnie kto tak mówił,niech
wszyscy się dowiedzą.Ja kulturalnie z wyrozumiałością ci tłumaczę i proszę
abyś "więcej czytał a mniej pisał"Czy to takie trudne? No to przełożę Ci z
polskiego na nasze."Poznasz głupiego po mowie jego"Gdybyś nie zabierał
głosu,nikt by nie wiedział i nie mówił że jesteś psychiczny. Zrozumiałeś?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
czeslawkowalski

WysłanyWysłany: Sro Maj 29, 2013 13:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie tutaj ścisły zarząd jak oni na siebie mówią decyduje o wszystkim czyli 3 ludzi. Oni żyją ze składek hodowców.
- Budżet 84 400zł
Opłaty pocztowe 500
Opłaty telefoniczne 1000
-delegacje 900zł
-Fundusz prezesa 500zł
-Na rzecz Zarządu Oddziału 5000zł
-Zakup kart do telefonów 300
-Usługi samochodowe w sprawach związkowych 300zł
-prowizja za prowadzenie konto 500zł
-koszty inne nie przewidziane 1800
Tyle zjada nam zarząd. Kto to widział żeby za obsługę konta płacić 500zł!!! Oszukują nas na każdym kroku. Liczy się tylko żeby jak najwięcej pieniędzy zostało i mieli do podziału bo jakoś się to rozliczy.
Prezes + 3 członków zarządu bierze 5500zł jeden z nich jest też konwojentem ma dodatkowo 4000zł.
Opłaty telefoniczne 1000 ale to mało jeszcze karty doładowania 300. Razem 1300zł
W tym roku dodali sobie jeszcze 1800 extra na inne koszty. Które i tak zmarnują i wezmą dla siebie.
Organizują rocznice powstśśśśśąąąąąąąąąąąania oddziału. Oczywi?cie salę i miejsce wskazał kolega prezesa, też ten kolega dostarczy żywno?ć na t? imprezę. Była oferta 100zł od osoby. Prezes najpierw obiecał że w tym miejscu też będzie za 100 teraz się okazuje że już 115. Przy 400 osobach to 15zł od osoby robi znacz?c? rożnice. I tak się bawi? w Kielcach prezesiny. Sam zarz?d zjada nam 11 ty? złotych. A na nagrody mamy 3000zł. Czy to jest normalne?
Mało tego przy tej kwocie nie było 600zł na przedlot i musieli?my się składać bo nam oddział tego nie chciał zorganizować.
Oddział 0444 Kielce-Herby ma ten sam plan lotowy. Maj? mniejsze składki niż 0171. Jeszcze chc? je obniżać. Loty maj? jak do tej pory bez strat. Mieli jechać z nami na ten lot Grodzisk nie pojechali. Ale tam jest Zarz?d który leci. Którym zależy na lotowaniu a nie na kasie. Tam zarz?d nie ma profitów z działalno?ci.
W 0171 same s? przekręty.
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Sro Maj 29, 2013 13:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego to nie jest Twoja sprawa czy ja jestem psychiczny czy nie, to ktos inny tak sadzi i tak zostalem nazwany po zadaniu na tym forum pewnego pytania przez pewna osobe , rozumiesz? nie wniosles nic do tematu wiec po co zabierasz glos ?
kama62

WysłanyWysłany: Sro Maj 29, 2013 13:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kolegę barkleya. Czym kolega się wczoraj nabuzował, że pisze takie pierdoły? Na wstępie powiem, że po pięciu lotach w naszym oddziale zrezygnowało już z hodowli sześciu hodowców. Odpowiedzialność imienna tzn z imienia i nazwiska osoba, która jest upoważniona do wypuszczania gołębi i powinien to być prezes. Jeżeli prezes jest niedysponowany to jest jego zastępca, który też za wypuszczenie odpowiada osobiście itd. A gdy podejmuje decyzję kilka osób odpowiedzialność zostaje rozmyta. Jeżeli jego zastępca dostanie sraki w polu, to nie podobno żeby zgubił telefon przy ściąganiu spodni. Jak będzie decydowała kilka osób, kilkanaście lub kilkadziesiąt to zanim wszyscy zdzwonią się razem to będzie już wieczór i na pewno nie dojdą do porozumienia. Nie przewiduję żadnych kar cielesnych za złe decyzje. Od podejmowania decyzji co zrobić z taką osobą jest odpowiednie zgromadzenie. Prezesem i sekretarzem itp nikt siłą nie zostaje, jeżeli zgadza się na peśłnienie takiej funkcji to przyjmuje również odpowiedzialno?ć za swoje decyzje. Proszę dokładnie przeczytać wpisy kolegi czesława i odpowiedzieć sobie na pytanie.
barkley

WysłanyWysłany: Sro Maj 29, 2013 17:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kama62 jak sie sledzi wpisy to nie ma pozniej watpliwosci, jednak jestem taki ze moge powtorzyc , oraz ponowic swoje pytania .

Zaczne od pytania. Jakie kary dla tego co bierze na siebie odpowiedzialnosc, prosze napisac konkretnie, jakie ?
Jezeli wyklyuczenie z zarzadu, to zadna kara, tak mozna kazdego wziac i wymienic na lepszy model , to zadne rozwiazanie, bo burdel pozostanie burdelem i nic tego nie zmieni, przepraszam za taki jezyk ale inaczej tego nazwac sie nie da. Jezeli ktos bierze odpowiedzialnosc, to kara powinna byc dotkliwa a jak jej praktycznie nie ma, to kazdy moze podjac taka ecyzje jaka mu sie podoba.

Teraz wytlumacze o co mi chodzilo z wieksza iloscia osob, ktore by decydowaly i te procenty . Otoz powiedzmy ze wypuszczenie ptakow ma nastapic o godzini 7:15 . Od godziny 7 do godziny 7:10 , prezes dostaje 10 smsow ZA WYPUSZCZENIEM , lub PRZEWCIW WYPUSZCZENIU . Liczy smsy (10 smosow z\liczyc to chyba nie problem) i wylicza wedle wzoru , Potem dzwoni do kabiny i mowi co ma nastapic. Nie trzeba dzwonic, nigdzie przez pol dnia, osoby odpowiedzialne wysylaja 1 smsa . Jak kogos nie stac na 1 smsa na tydzien, to zwyczajnie sie go nie wybiera.
Sprawa prosta jak schemat cepa, smsy pozniej mozna kazdemu z osobna pokazac ze bylo tak a nie inaczej i wszystko gra.

Bo ja czasami mam takie wrazenie, ze na 50 hodowcow, jednemu sie cos nie spodoba i robi tu raban . Moze i tak nie jest, ale prawdopodbienstwo jakies istnieje jezeli chodzi o ta teorie.

Jeszcze jedna sprawa. Jezeli taka osoba ktora ma byc odpowiedzialna, nie dala na dany lot to czy moglaby tez decydowac o wypuszczeniu ? Bo to chyba dosc wazna kwestia :) .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
kama62

WysłanyWysłany: Sro Maj 29, 2013 18:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Temat kar np wyrzucenie ze związku, kary pieniężne sprawę do sądu, temat do dyskusji. Każdy ma sumienie, dobre imię, a na prezesa i jego zastępców nie wybiera się kogo popadnie to powinni być ludzie zaufani. Pytanie a ta większa liczba to kto? zakładamy 10 osób 5 za 5 przeciw i co wtedy? a jeśli z tej 10 już połowa nie leci to im to wisi czy wypuszczą czy nie.A jak kogoś się wybierze i nie stać go na smsa to co wtedy? Nadal jestem zdania jedna osoba puszcza gołębie, ale sprawdza pogode po trasie i to jest istotąne i bardzo ważne.
siwy7

WysłanyWysłany: Sro Maj 29, 2013 18:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Każdy by tylko kombinował zmieniał terminy lotów , wypuszczał za stodoły,a nie w tym rzecz,trzeba mieć dobre gołębie pocztowe i trochę pojęcia o lotowaniu i to wszystko.
barkley

WysłanyWysłany: Sro Maj 29, 2013 20:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kama62 napisał:
Temat kar np wyrzucenie ze związku, kary pieniężne sprawę do sądu, temat do dyskusji. Każdy ma sumienie, dobre imię, a na prezesa i jego zastępców nie wybiera się kogo popadnie to powinni być ludzie zaufani. Pytanie a ta większa liczba to kto? zakładamy 10 osób 5 za 5 przeciw i co wtedy? a jeśli z tej 10 już połowa nie leci to im to wisi czy wypuszczą czy nie.A jak kogoś się wybierze i nie stać go na smsa to co wtedy? Nadal jestem zdania jedna osoba puszcza gołębie, ale sprawdza pogode po trasie i to jest istotąne i bardzo ważne.

ZA - 70% lot leci, 50% lot leci ale z blizszej odleglosci, 30% lot odwolany lub przesuniety tutaj kwestia umowana, tak jak puszczony blizej.

Co do tych 10 osob, to wieksze prawdopodobienstwo jest iz jedna osoba nie bedzie leciec a bedzie decydowala o wypuszczeniu, niz 5 z 10 :) . Poza tym na 10 hodowcow jest jeden decydujacy. Biorac pod uwage ze robia sie peśwne grupki wsrod hodwcow, ktore sie mniej lub bardziej lubia, to na 10 osob, na pewno sie jedna odpowiednia wybierze. Taka osoba , moze rowniez brac pod uwage decyzje kilku osob ktore go wybieraly, i to jest wlasnie dobre , bo okazuje sie ze sporo hodowcow moze miec wplyw na to co sie stanie, a nie jedna osoba.

Co do karania, to powiedz mi jak wyegzekwujesz kare pieniezna ? Jaka jest podstawa prawa , karania kogos pienieznie w stowarzyszeniu , jakim jest PZHGP .
Podanie sprawy do sadu , czy wydalenie , jakie podstawy lub z jakiego powodu ? Mozliwe ze sa , dlatego prosze o podstawe prawna, wtedy bedziemy o czyms takim rozmawiac.

Skupmy sie na wydaleniu , bo to w sumie nablizej skory :) czy jak sie to mowi :). Wydalenie za co ? Czy za straty wsrod hodowcow przy zlym wypuszczeniu ? Co jezeli polowa hodowcow poleci super a polowa marnie ? Czy wtedy sa podstawy do wydalenia ? Czy nawet jak jednemu nie wroca to tez juz mozna wydalic ?

To nie jest takie proste jakby sie wydawalo. Bo mozna kazdego udupic na wszelkie mozliwe sposoby. Wyjdzie na to ze nikt nie bedzie chcial brac za to odpowiedzialnosci, i wyjdzie jeszcze gorzej .

Moim zdaniem, jezeli jest zle to trzeba cos zmienic. Gorzej pewnie nie bedzie, ale jezeli sie czegos nowego nie sprobuje to mozna tylko narzekac . Jezeli sie nie sprawdzi mozna wrocic do tego co bylo, ale jakby sie cos poprawilo ? W trakcie mozna system dopracowac . Dostep do neta ma coraz wiecej osob. Komorki tez juz nie sa takie drogie . Wiec albo stac w miejscu, krzyczec na forum ze jest zle, a na zebraniach morda w kubel i do tylu , albo sie ruszyc i cos myslec w kierunku zby lepiej bylo.

Cytat:
A jak kogo? się wybierze i nie stać go na smsa to co wtedy?

Wspomnialem o tym wczesniej, takiej osoby nie wybierac , bo to sie mija z celem .
Oczywiscie smsy tylko z wczesniej podanych numerow, nie tak, ze sie wysyla z jakiegokolwiek, bo moze sie zrobic balagan . Tylko wczesniej zatwierdzone i potwierdzone nr tel.
Takie moje zdanie :) .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
barkley

WysłanyWysłany: Czw Maj 30, 2013 7:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kama62 tak sobie dumalem i przyszlo mi na mysl, ze jezeli ja mowie zle a Ty dobrze , to dajmy sobie tydzien lub dwa tygodnie czasu i sporzadzmy tutaj na forum zapis wypuszczania . Ty stworz dla jednej osoby , a ja dla kilku osob ktore moga decydowac . Przedstawimy to tutaj , kazdy bedzie mogl sobie poczytac i przeanalizowac co by bylo lepsze .
Idac dalej, moze wlasnie kika oddzialow wzielo by cos takiego do siebie na probe , bo teraz jak widac jest strasznie roznie . Tutaj nie ma narzucania, tylko proba pomocy innym. W sumie jakby tam patrzec z boku, to ja moze tez kiedys bede w zwiazku i dla mnie dobre rozwiazania beda jak najbardziej przyciagajace mnie do zapisania sie i namowy moze nawet innych , ktorzy wystapili kiedys poniewaz cos im sie nie podobalo .
Co sadzisz ?

Oczywiscie inne pomysly jak najbardziej mile widziane, nawet gdyby nie bylo nowych, to mile widziane poprawki do bazy ktora bedzie przedstawiona, czyli poprawki do tego co przedstawimy :) . Bo zeby cos zmieniac trzeba zaczynac od malych rzeczy :) .
stary wiarus

WysłanyWysłany: Czw Maj 30, 2013 7:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Problem rozwiąże się sam,gdy poprawi się pogoda.
Już nie raz tak było.To pogoda rozdaje karty.
kama62

WysłanyWysłany: Czw Maj 30, 2013 12:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do karania, to powiedz mi jak wyegzekwujesz kare pieniezna ? Jaka jest podstawa prawa , karania kogos pienieznie w stowarzyszeniu , jakim jest PZHGP .
Podanie sprawy do sadu , czy wydalenie , jakie podstawy lub z jakiego powodu ? Mozliwe ze sa , dlatego prosze o podstawe prawna, wtedy bedziemy o czyms takim rozmawiac.

To była tylko moja propozycja wszystko można przedyskutować, pomyśleć inni hodowcy też mogą zgłaszać propozycje. A co teraz się zrobi osobom jeżeli wypuszczają w złych warunkach pogodowych? Ja nie pisałem że ty mówisz Ľle, a ja dobrze mamy odmienne zdanie i to też ma jakieś plusy. Jak nie będzie większego posłuchu u forumowiczów to na nic nasze gadanie.
Mam pytanie czy zarząd oddziału dostaje jakieś pieniądze?. Wydalenie za złe puszczenie powiedzmy za nie wywiązanie się z obowiązku i mówimy cały czas o dużych stratach. Dlaczego kolega myśli tak pesymistycznie ze nikt nie będzśąąąie chciał się podj?ć takiej funkcji. My?lę, że znajd? się i nie będ? słuchać błędnych podpowiedzi i sugestii osób trzecich. Moim zdaniem nie powinno być interpretacji przepisów dowolnie od potrzeby chwili.
barkley

WysłanyWysłany: Czw Maj 30, 2013 13:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak widzisz problem nie jest taki prosty, a rozwiazanie banalne.
Tutaj jest podobnie jak z wteiwrdzeniem , ze golab musi leciec wszystko, i jak ktos nie daje na jeden czy dwa loty , gdzie wiadomo iz pogoda bedzie zla lub bardzo zla . Myslenie hodowcow jest takie : musze dac bo jak nie dam a inni dadza to ja sie pozniej nie bede liczyl w tak sporej konkurencji. Tylko ze z drugiej strony, jak sie moze liczyc, skoro na 5 pierwszych konkursach stracil ponad 90 -95 % ptakow ? Jeszcze jedn lot i po golebiach, wiec twierdzenie ze nie bedzie sie liczyl w czymkolwiek, nabiera wiekszego sensu, bo nie dosc ze nie bedzie sie liczyl juz w tym sezonie, to pewnie jeszcze w przyszlym .

Nie mozna zwalac wszystkie na wypuszczajacych i decydujacych, hodowca rowniez ponosi odpowiedzialnosc dajac ptaki w niepewna pogode . Jednkaze mozna troche zniwelowac bledy decydujacych, dajac poloe do popisu wiekszej ilosci osob . Bo mozna wnioskowac ze polowa hodowcow sie cieszy z wypuszczenia druga polowa juz mniej , jakby byla trzecia polowa to ciekawe co bylo bylo ale dobrze ze nie ma trzeciej polowy haha .
Ja postaram sie jednak napisac swoja propozycje, przemysle, przeanalizuje, postaram sie porozmawiac z kilkoma osobami w tym temacie, moze tez cos podpowiedza.
kama62

WysłanyWysłany: Czw Maj 30, 2013 16:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego barkley kto odważy się włożyć gołębie jeżeli wiadomo że będzie katastrofalny lot?. Każdy licz że pogoda będzie dobra a jeżeli się popsuje to nie wypuszczą gołębi na zagłade.Przeczytaj kolego wpisy czeslawkowalski i nie odpowiedziałeś na moje zapytanie odnośnie zarządu oddziału czy za pełnienie funkcji dostają zapłate?.Masz racje musimy dążyć aby zmieniać przepisy uchwały aby było lepiej w naszym związku bo jak tak dalej będzie to z roku na rok będzie nas ubywało w zastraszającym tępie.
barkley

WysłanyWysłany: Czw Maj 30, 2013 16:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kama62 napisał:
Kolego barkley kto odważy się włożyć gołębie jeżeli wiadomo że będzie katastrofalny lot?.

Kto ? Wystarczy poczytac wpisy o katastrofalnych lotach , ja tutaj nie wyssalem sobie czegos z palca. Poczytaj wpisy, i zobacz co tam jest napisane.
Jezeli katasrfolany lot byl w dobra pogode, to nikt nikogo nie oskarza.
Jednakze wiekszosc wpisow to wpisy o bledach w wypuszczeniu w zla pogode. W tamtym roku rowniez , trabili przez caly tydzien ze w weekend nad polska przejda huragany, ulewy grad i inne tego typu rzeczy. Myslisz ze loty zostaly odwolane? Sadzisz ze ktos wyszedl z szeregu i nie dal ptakow ? Owszem byli tacy , a pozniej skonczyli sezon z minimalnymi stratami, ale dla niektorych , ktorzy sadzili ze jak nie dadza to wypadna z realizcja , wtedy wlasnie dla nich skonczyl sie sezon , a mialo byc tak pieknie .

Ja rozumiem, ze golab nie moze tylo leciec w piekna pogode najlepiej z wiaterekiem w pupe , ale pamietac trzeba tez ze dawanie w cos w co samemu sie nie wejdzie tez mija sie z celem. Pozniej przez jedna zla decyzje, mozna stracic ptaka naprawde wartosciowego, a jak takie stadko wpadnie w dodotkowo sciane deszczu, to spadaja na ziemie, jak dojrzale ulegalki , a tam juz wszystko moze sie zdazyc. drapienziki, dzikie psy, lisy , kuny i duzo by wymieniac, ptaki sie szybko nie poderwa, i sa narazone na roznego rodzaju niebezpieczenstwo.
Oczywiscie wszystko to sa, lub moga byc skrajne przypadki . Moga ale nie musza i jestem zdania , zerszta nie tylko ja, ze czesc odpowiedzialnosci ponosi hodowca dajac na lot, wiedzac ze pogoda bedzie jaka bedzie. Zapewne ktos mysli, ze dajac , pogoda w dniu wypuszczenia sie zmieni na lepsze, i wtedy jego decyzja bedzie dobra bo dal a inni nie, i bodajze to wlasnie to myslenie niektorych gubi .
Tak walsnie sobie gdybam i do takich wnioskow dochodze :)) .
kama62

WysłanyWysłany: Czw Maj 30, 2013 17:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Wiesz kolego jak jest żeby nie wypaść z gry to się daje zawsze ktoś zyska ktoś straci. Je zeli w dobrą pogode jest lot katastrofalny to nie można mieć pretensji do dającego zgode na wypuszczenie. A co będzie jeżeli z tych 10 hodowców 5 nie wkłada na dany lot to też mają podejmować wiążące decyzje? takie moje gdybanie.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: