Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Paź 20, 2014 9:40 Zobacz posty bez odpowiedzi
0171 kielce
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
JASTRZĄB 0171

WysłanyWysłany: Pią Maj 31, 2013 15:41
PostTemat postu : 0171 kielce
Odpowiedz z cytatem

Wtedy się zrobi dobrze w oddziele O171, kiedy ten zarządz zrezygnuje i wezmą się za to młodzi ludzie którzy się chcą ścigać a nie marnować ludzią hodowle. Prezes oddziału J.Wójcik przez swoje kadencje[ przez swoje chore myślenie] podzielił oddział Kielce na trzy oddziały. Ci młodsi mądrzejsi hodowcy odeszli od 0171 tworząc nowe oddziały 0444 o 455 nie będe pisał bo tam jest podobny burdel jeżeli chodzi o wypuszczanie gołębi. Odsuncie Kuca od wypuszczania gołębi. Prezes Wójcik w 2011 roku zrobił wynik młodymi gołębiami w oddziele z fałszowanym pomiarem. Czy da się zweryfikować wyniki za 2011 rok. W każdym innym sporcie wyniki są weryfikowane i odbierane są tytuły. Pozdrawiam prezesa oddziału 0171 pana Jerzego Wójcika oraz was drodzy hodowcy :evil:
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
sylwek59

WysłanyWysłany: Pią Maj 31, 2013 19:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No to do dzieła. Walne zebranie, jeśli macie większość za sobą(młodzi), to odwołać zarząd, wybrać nowy spośród was, którzy macie ochotę coś w tej kwestii zrobić i działać mądrze, a na pewno nie jeden jeszcze wam będzie bił brawo.
Walbis

WysłanyWysłany: Pią Maj 31, 2013 19:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

i OK mało mnie to interesuje ,w całym tym naszym związku jest podobnie.Nie ma co narzekać czekać do końca kadencji i wybierać ludzi sprawdzonych a nie z łapanki bo i tak nikt nie ma ochoty pracować w zwiazku.
mysza

WysłanyWysłany: Pią Maj 31, 2013 22:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

teraz każdy ma pretensje do zarządu a na walnym zebraniu przy wyborach to głowy pod stołem schowane a na forum to wielkie cwaniaki troch pomału i ci co najwięcej gadają to później mają żal do wszystkich niech się sami wezmą za robotę a nie za głupoty.
JASTRZĄB 0171

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 6:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mysza ty .... ich bronisz jesteś taki sam jak oni. Czyli nic nie wart .Jak tydzień temu ludzie chcieli żeby skrucic lot do 200-tu kilometrów to nie skrócili. Pojechali do Grodziska Wlp. i wypuścili dorobek kilku lat hodowców w warunki w których inne oddziały nie wypuścili tylko poskracały loty do około 200-tu kilometrow. Mają loty udane. Dziś organizują lot z Opatówka a miała być pięćsetka , czyli da się skrócić. Wy barany teraz to ludzie nie mają gołębi pogody też ma nie być przez parę dni. Dobrego lotu panie prezesie. Nie mów że ludzie chowają głowy pod stół jak nie wiesz. Nie obraż się , ale na drugi raz nie pisz takich morałów. Jeszcze jedno w 0171 jest układ liczy się kasa a nie lotowanie gołębi.
Pozdrawiam człowiek z poza układu
mysza

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 11:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jak niemasz pojencia o lotah i lotowaniu to nie obrarzaj nikogo byłeś kiedy koleiek na walnym zebraniu jak ci niepasuje lotowanie w0171 to zmień odział a nie będzieszkogo uczył i beczał kup dobry materiał i lotuj.
smowakowski

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 12:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Proponuję by Ci co mają najlepszy materiał nie dawali w ogóle na loty.

Jak przyjdzie lot trudny i wygubią to żale będą wylewać.
mysza

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 13:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

i tu kolego cie popieram dam przykład w0171 pan sobieraj marian zaczł od 2 lotu w zeszłą niedziele włorzył 45 ptaków i zdobył 23 konkursy i jakoś nie narzeka na złe warunki czy cos innego co jest dobre idobrze przygotowane to lata a hłam ginie takie jest moje zdanie.
sylwek59

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 13:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mysza
Nie znam dokładnie sytuacji w waszym oddziele, ale wiem jedno! Jak ktoś chce popracować, to trzeba mu to umożliwić, w taki czy inny sposób. Natomiast nie zgodzę się z tobą w twoim ostatnim poście. Gdy jest ciężki lot, a konkurs trwa 2,3 godziny i dłużej, giną różne gołębie, barachło i czasami dobre również. Gdy jest bomba, zazwyczaj ginie wszystko, tzn. wracają często gołębie przypadkowe. Czasami warto się trochę zastanowić!
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 14:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mysza cos mi sie wydaje ze mozesz miec wiecej wspolnego z naszymi decydentami niz z lotowaniem , jak sie puszcza w warunkach mocno niepewnych to akurat przylatuje to co ma szczescie, a "hłam" jak napisales to powinien zginac od razu na 140km a nie przetrwac dwa loty i dopiero zginac na locie ciezkim gdzie wypuszczenie nie bylo zbyt odpowiedzialna i madra decyzja, pozdrawiam proponuje dolozyc troche myslenia do swoich wypowiedzi
kielce171

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 14:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. Mysza a jakie to ma znaczenie ,że kol Marian S. nie odbijał z pierwszego lotu a z tego co wiem wkładał więc jego gołębie uczestniczyły w lotach jak każdego innego hodowcy naszego oddziału po drugie wyżej wymieniony trzykrotnie z rzędu zdobywał mistrzostwo naszego oddziału więc około 50% gołębi w konkursie to dla tej marki hodowcy nie jest szczytem marzeń. Następna sprawa to jakie gołębie zrobiły konkursy u tego kol. a mianowicie z roczników 06,07 itp. czyli takie które w oddziałach gdzie szanują swój dobytek są wycofywane z lotów jako za wolne a roczniaków w konkursie kolega Marian miał tylko dwa. O polityce planowania lotów i wypuszczania gołębi w naszym oddziele najdobitniej pokazuje drugi lot gołębi dorosłych w 2010 roku zorganizowany w środę 19-05-2010 gdzie cały tydzień padało a na lot poszło 773 gołębie konkurs trwał prawie 13 i pół godziny i zakończył się drugiego dnia po godzinie 9tej średnia odległość 203800m. http://www.0171.pzhgp.kielce.pl/wp-content/uploads/2013/01/LKON_S02.txt
Moim zdaniem dla miłośników ekstremalnych doznań dla swoich gołębi jest również pole do popisu a mianowicie lot z m. Barcelona lub choćby Paryż. Na jutro też zapowiada się "długa" niedziela , powodzenia.
mysza

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 14:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

noto panowie jestem ciekaw jak wy byście puszczali te gołebie jak czy jest lot czy przyworzą to i tak jest żle jak jestescie tacy mondrzy to czemu śię nie zgłośita do konwojowania wtedy pokarzecie swoje umiejetnosci w puszczaniu gołębi ja terz lotuje terz poniosłem straty i lece dalej.
mazi

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 15:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zasady powinny być proste, gdy brak warunków do wypuszczenia powinny być następujące opcje:
1. Skrócenie lotu.
2. Przełożenie wypuszczenia na dzień następny.
3. Powrót z gołębiami i ODDANIE ICH z klatek hodowcom. Broń Boże nie wypuszczać w deszczu i mgle blisko domu - mój oddział tak zrobił 1 maja i do dziś brak 20% ptaków... W tym wielu doświadczonych lotników.

Wszystko powinno być podparte solidną analizą warunków pogodowych w miejscu startu i na trasie przelotu.
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 18:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mysza a masz na tyle odwagi zeby sie przedstawic z imienia i nazwiska? :) podstawowa zasada przy wypuszczaniu to myslec, ale nie o sobie tylko o golebiach, pierwsze proste pytanie po co bylo w niedziele puszczac golebie o tak wczesnej porze? reszte pytan zadali juz inni , ja sie od komentarza powstrzymam bo komentowanie posuniec pewnych ludzi i tak nic nie daje, pozdrawiam
mysza

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 19:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a poco ci moje imi i nazwisko ja terz lotuje w tym samym odziele co ty tylko traktóje loty gołębi jako hobby a nie jako sport i jak mi siępowinie noga to nie winie cały świat tylko lotuje dalej panowi zrozumcie rze są wzloty i upadki w tym sporcie.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: